Колко струва една сватба?

  • 201 745
  • 874
# 225
2007 год, около 4000 лв, -/+ 50 гости. С видео, снимки, жива музика,обредна зала, ресторант, балони с хелий, украса, нова булчинска рокля/ костюм и т.н. и т.н Без църковен брак.
Виж целия пост
# 226
Нещо не ми се връзва сметката в ресторанта на човек да ви е била по 35лв.
Че има ли такива цени в Софията, бе?
Може да ги е канила на кафе  Laughing
И какво - роклята 50 лв.. а костюма 1000 лв  Crossing Arms

Ами просто бяхме орязали малко от менюто - например, тортата ни не беше от тях а от Jimmy's, така че без десерт; алкохола беше предимно наш (имаха минимум само една бутилка от техния). Значи всичко беше само основно ястие, едно предястие и безалкохолно. Не помня дали беше точно 35 на човек или 45, но със сигурност беше под 50. Специално съм разучвала десетки ресторанти за да намеря такъв, който да можем да си позволим без да жертваме от качеството, и го намерихме. Не беше от стереотипните "сватбени ресторанти", тежкарси и скъпи - тип битов беше, с черги и грънци, но ние точно такъв искахме, и ни хареса. За костюма казах че не знам колко е струвал, но и от България да го бяхме взимали, нямаше да дадем 1000лв. за един костюм. С достатъчно разучване се намират и поносими цени. А вие защо така се заяждате? Какъв е проблема роклята ми да е струвала 50лв. след като е била ушита както аз искам, и всички са я харесали? И тя не беше от стереотипните, защото не обичам рокли тип ванилена торта. Казах, че нашият е частен случай, заради различния подход към много от елементите, но въпреки това стана хубава сватба която не беше толкова скъпа. Така че просто казвам, че е възможно.
Виж целия пост
# 227
2007г. -20 000лв - 83 гости.
В тези пари включвам и роклята и костюма. Към 3000 лв, обаче бяха само нощувките, който поехме ние, мъжото е от София, аз от Стара Загора, а гости имаше и от други градове. Решихме, че не е редно хората са били път да дойдат, да ни дадат нещо, че и да ги караме да платят 120 лв за стая. Към 2000 лв беше само украсата, тъй като исках цветята да са истински, а не изкуствени. Повечето пари заминаха за такива глезотии, жениха ни на място, на поляната и мисля, че около 500 лв заминаха и там, да се облекат столовете в цветовете, които бях избрала и да се вържат с роклята ми. Около 2000-2500лв излезе след ритуала, преди да влезем в ресторанта имаше нещо като импровизиран коктеил, на който приемахме поздравленията. Абсолютно нищо не сме си вкарвали освен тортата и пилето за кума. Алкохола беше само вносен, но просто в заведението не се предлагаше друг (това също увеличава сумата, защото бяхме само младежи и пиенето доста вървеше), минималния куверт на човек беше 60 лв. В крайна сметка сумата стана малко повечко, но аз исках точно това, което получих. Laughing
Виж целия пост
# 228
Аз да споделя, че нашата сватба беше с 100 човека гости, жива музика и отделно DJ. Хвърли се излишно много пара, за много храна и пиене и разни непотребни аксесоари.  Толкова много храна, че остана...че трябваше да се хвърли. Тоест излишни харчове и хвърлени пари на вятъра.Сватбата беше подготвена от нашите родители, които се престараха. Беше голяма олелия, много шумотевица и много се уморихме накрая...Едвам чакахме да свърши целия този цирк  и да си останем само двамата... Laughing

Ако сега пак бихме могли да се оженим, щяхме  да съкратим половината гости, половината меню и още много неща.Също така бихме предпочели да си вложим  парите в  екзотично сватбено пътешествие, вместо да ги дадем  за скъпа рокля и костюм, които няма да може да облечем никога повече и само ще ни прашясват в гардероба...
Виж целия пост
# 229
 newsm78 към 5 000 излезе 100-та човека сватбата беше в Ловеч-2007
Виж целия пост
# 230
на сестра ми преди 1 и полови в Пловдив с всичките обичай излезна 10 000лева
Виж целия пост
# 231
2007г. -20 000лв - 83 гости.

Мале, това родителите ли го плащаха?  Shocked
Виж целия пост
# 232
2007ма юли=8000 лева за 96 души сватба в Пловдив
Виж целия пост
# 233
Септември 2009г. - около 5000 лв. най - много - 65 човека, София, куверт на човек около 31 лв. Ние всички си организирахме, родителите само подкрепяха от време на време. Не липсваше нищо и всички бяха доволни Peace Simple Smile
Виж целия пост
# 234
2007г. -20 000лв - 83 гости.

Мале, това родителите ли го плащаха?  Shocked

Нали не мислиш, че ако са го плащали сами, щяха да дадат 2 бона за естествени цветя...
Виж целия пост
# 235
2007г. -20 000лв - 83 гости.

Мале, това родителите ли го плащаха?  Shocked

Нали не мислиш, че ако са го плащали сами, щяха да дадат 2 бона за естествени цветя...

Тц, не мисля...само си помислих дано синът ми не доведе толкова изискваща снаха  Mr. Green
Виж целия пост
# 236
2007г. -20 000лв - 83 гости.

Мале, това родителите ли го плащаха?  Shocked

Нали не мислиш, че ако са го плащали сами, щяха да дадат 2 бона за естествени цветя...

Тц, не мисля...само си помислих дано синът ми не доведе толкова изискваща снаха  Mr. Green

Ха, доста смешно, това на база извлеченията от банковите ми сметки ли го решихте или просто си намирате на приказка. Получавам  заплата от четири цифрички, мъжът ми има собствен бизнес, който започнахме с общи средства, и ако искам ще дам и 20000 само за цветя. Айде изливайте си злобата някъде другаде.
Виж целия пост
# 237
2007г. -20 000лв - 83 гости.

Мале, това родителите ли го плащаха?  Shocked

Нали не мислиш, че ако са го плащали сами, щяха да дадат 2 бона за естествени цветя...

Тц, не мисля...само си помислих дано синът ми не доведе толкова изискваща снаха  Mr. Green

Ха, доста смешно, това на база извлеченията от банковите ми сметки ли го решихте или просто си намирате на приказка. Получавам  заплата от четири цифрички, мъжът ми има собствен бизнес, който започнахме с общи средства, и ако искам ще дам и 20000 само за цветя. Айде изливайте си злобата някъде другаде.

А, не. Аз те попитах най-учтиво, ама ти забрави да ми отговориш  Wink
Ако си е от твоите извлечения, ако щеш за 10 000 си поръчай цветя. Ма се притесних, да не би и синът да иска сватба за 20 бона  Mr. Green
Виж целия пост
# 238
Аз мисля, че и преди съм писала в подобна тема Thinking Все пак ще споделя - сватбата беше през 2007г.; гости - 150, от тях 50-60 души роднини и останалите приятели Sunglasses Излезе ни грубо 13 000лв. Не сме ползвали услугите на агенция, правих всичко сама - от поканите за гостите до украсата от живи цветя по масите. Подаръците за гостите бяха - рамка за снимка, която играеше ролята на табелка за обозначаване на местата и при наздравицата подарихме и по една сватбена снимка. Сватбата беше дневна и след тържеството се пренесохме в заведението на един приятел, където продължихме до полунощ; там се събрахме около 50 души, но вече не си спомням колко ни излезе newsm78 Всичко си платихме сами със съпруга ми, единствено моите родители настояха да поемат кувертите на своите гости - около 600лв. бяха. Единственото, което бихме променили сега, е да направим сватбата само с приятели, защото не успяхме да поканим доста от тях - ресторантът щеше да е претъпкан  Confused
Виж целия пост
# 239
Нашата излезе към 10 000 лв.
120 гости, украси, арки от балони, цветя, допълнителни ритуали по наше желание, жива музика, кошници с подаръци за гостите. От нищо не сме се лишавали. Беше хубава сватба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия