Колко струва една сватба?

  • 201 741
  • 874
# 240
2007г. -20 000лв - 83 гости.

Мале, това родителите ли го плащаха?  Shocked

Нали не мислиш, че ако са го плащали сами, щяха да дадат 2 бона за естествени цветя...

Тц, не мисля...само си помислих дано синът ми не доведе толкова изискваща снаха  Mr. Green

Ха, доста смешно, това на база извлеченията от банковите ми сметки ли го решихте или просто си намирате на приказка. Получавам  заплата от четири цифрички, мъжът ми има собствен бизнес, който започнахме с общи средства, и ако искам ще дам и 20000 само за цветя. Айде изливайте си злобата някъде другаде.

А, не. Аз те попитах най-учтиво, ама ти забрави да ми отговориш  Wink
Ако си е от твоите извлечения, ако щеш за 10 000 си поръчай цветя. Ма се притесних, да не би и синът да иска сватба за 20 бона  Mr. Green
Не съм забравила, когато го видях тогава отговорих Wink
Виж целия пост
# 241
2008 година - към 8000лв, около 110 души бяхме  Peace
Съвсем нормална и весела сватба   bouquet
Виж целия пост
# 242
Ако не бях бременна и през ум не би ни минало да се женим. В понеделник ще сключваме граждански брак. Цялото мероприятие ще ни струва около 400лв.

Никога не бих похарчила такива колосални суми за подобно събитие. Бих ги инвестирала в малко по-смислени, според мен, неща - пътуване, образование на детето.
Виж целия пост
# 243
Е ти да не мислиш, че тук всички са си дали последните пари за сватбата? Rolling Eyes
Който е искал, си е направил такава. Не бива да се съдиме кой дал много, кой пътувал или не. Всеки си знае според неговите възможности и ценности. За мен беше важно да сключа граждански и църковен брак с половинката  Peace
Виж целия пост
# 244
Моля обаче пояснявайте дали сте имали гости от други градове, много ли са били, защото поемането на разходите по хотела на гостите си е един доста съществен разход от цялостната сума.
Виж целия пост
# 245
Е ти да не мислиш, че тук всички са си дали последните пари за сватбата? Rolling Eyes
Който е искал, си е направил такава. Не бива да се съдиме кой дал много, кой пътувал или не. Всеки си знае според неговите възможности и ценности. За мен беше важно да сключа граждански и църковен брак с половинката  Peace

ако обичаш прочети отново поста ми и ми подчертай къде кого съм съдила  ooooh! Много е лесно да се говори наизуст.
Виж целия пост
# 246
Моля обаче пояснявайте дали сте имали гости от други градове, много ли са били, защото поемането на разходите по хотела на гостите си е един доста съществен разход от цялостната сума.

Сватбата ни беше към 35 човека общо, от които половината бяха от друг град. Насъбраха се в няколко коли и дойдоха само за сватбата без нощувка, и вечерта караха наобратно (нито те, нито ние можехме да платим за престой). Но пък им съдействахме като направихме сватбата обедна, а не сутрешна, за да не стават посред нощ. С желание всичко се постига  Peace
Виж целия пост
# 247
Ако не бях бременна и през ум не би ни минало да се женим. В понеделник ще сключваме граждански брак. Цялото мероприятие ще ни струва около 400лв.

Никога не бих похарчила такива колосални суми за подобно събитие. Бих ги инвестирала в малко по-смислени, според мен, неща - пътуване, образование на детето.

Peace
Гостите ни от другите градове не бяха много и сами пожелаха да си поемат разходите за хотел  Peace
Ето тук има малко снимки - http://amanita.snimka.bg/wedding/svatbata-ni-19-01-08.212379
Виж целия пост
# 248
Много интересна тема,ще следя  Peace
И аз се надявам да си имам сватба,не мога да си представя,че няма да се видя в бяло и да спазя там всичките му традиции и бабини диветини  Mr. Green
Понеже и аз все се питам колко ще струва и също искам да не се лишавам съм измислила какво мога да направя сама и да спестя.Работих в ресторант в хотел и съм работила на доста сватби,та имам идеи доста.Мога украсата да си направя сама,да си купя "гъби" за икебаните и цветя и да си аранжирам сама.Определено ще ми легне по-евтино от колкото да платя на фирма.Менюто може да е само салата,основно,мезе и накрая тортата.От предястие не виждам смисъл,защото съм останала с впечатление,че много храна остава.Реално на 1 човек ще му е трудно да погълне салата,предястие,основно,ядки,мезета и накрая торта.Поканите също мога сама да си ги направя.Аз искам само DJ без водещ,без програми,танцьори и жива музика.Няма да се налага да поемам хотел за гостите.Също смятам в по-тесен кръг,в смисъл най-близките роднини,приятели и колеги.Около 50-70 човека.Не знам дали има значение в цената,ако си купиш роклята или я вземеш под наем.Също така в повечето рресторанти,приемат да си вкараш алкохола и ядките,което също е много важно.Аз работих в Новотел Пловдив,е там 1 бутилка водка Търговище беше 100лв.,а от склад ще ми легне поне 5 пъти най-малко по-евтина.Украсата с балони също мога сама.Бих платила примерно за арка или сърце зад булчинската маса,понеже това не мога сама и така.Идеи много,само предложение няма  Mr. Green Също така искам по-тънка халка,защото и без това пръстите са ми тънки и малки и не ми отиват големи пръстени,а и не ги харесвам.И от това някой лев и така  Mr. Green
Виж целия пост
# 249
Ако не бях бременна и през ум не би ни минало да се женим. В понеделник ще сключваме граждански брак. Цялото мероприятие ще ни струва около 400лв.

Никога не бих похарчила такива колосални суми за подобно събитие. Бих ги инвестирала в малко по-смислени, според мен, неща - пътуване, образование на детето.

Peace
Гостите ни от другите градове не бяха много и сами пожелаха да си поемат разходите за хотел  Peace
Ето тук има малко снимки - http://amanita.snimka.bg/wedding/svatbata-ni-19-01-08.212379

обаче това с червените букви май го пропускаш  Tired

Виж целия пост
# 250
Ако не бях бременна и през ум не би ни минало да се женим. В понеделник ще сключваме граждански брак. Цялото мероприятие ще ни струва около 400лв.

Никога не бих похарчила такива колосални суми за подобно събитие. Бих ги инвестирала в малко по-смислени, според мен, неща - пътуване, образование на детето.

Spored men ,Tova Si e твое мение ,така че не го налагай на другите Ти си избрала това,но хората все още искат да се оженят,не за това че са  бременни само , им трябва гражданство,че им трябва жилище или,че така трябва,а защото така искат!
Колосалните сума СА  много добре  описани за какво са ,но кой казва,че като се ожениш няма да имаш меден месец,пътувания,няма да си образовани децата #Crazy!!!
Виж целия пост
# 251
Изобщо не си налагам мнението!
Нямам никакво намерение да споря. Със здраве!
Виж целия пост
# 252
Много сте сладки всички как спорите   bouquet Нали всеки си е направил сватбата според собствените виждания и желания. Споделете, разяснете и преценете, няма нужда от критики всичко е минало, останал е красивият спомен   bouquet
Виж целия пост
# 253
Сватбата беше декември 2007 , имахме около  40 гости  без църковен брак около 5000 лв излезе всичко.
Виж целия пост
# 254
Нашата сватба беше 2008 г.
За 115 гости без сватбеното пътешествие ни излезе около 12000-13000лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия