Колко струва една сватба?

  • 201 773
  • 874
# 810
А, не видях някой да се е засегнал от това, че не обикалях. Ръкувах се, нацелувах се, подарих мартеници и сватбени подаръчета на всички без изключение. Възрастните ми роднини бяха на дансинга с мен.

Виж целия пост
# 811
Вие сте имали посрещане на гостите пред вратата и пак сте минали с възможно най-компромисния вариант. При нас няма как да стане след църквата ще е фотосесията през това време ще има коктейл за гостите , но без нас ,ние ще дойдем направо в ресторанта , когато всички вече са се настанили .
Виж целия пост
# 812
Е, да да. Аз вече казах, че момент, в който гостите трябва да се поздравят с младоженците и да си предадат подаръците трябва да има. Иначе става неудобно не само за възрастните.
И със сигурност решение не е да се пратят по пощата подаръците. Защото освен всичко друго за гостите това е допълнителен разход, на който никой няма да се зарадва. Нито пък оставянето на подаръка на маса, което както някой спомена е безлично. Поне в нашия мироглед. Да не говорим, че някоя по-хубаво опакована кутия може да изчезне... ограбвали са ме в 4-звезден хотел баш центъра на София, та гаранции няма.
Виж целия пост
# 813
Аз им бях написала програма на сайта - след изнесения ритуал следват поздравления и приемане на подаръци. След това обикаляне в ресторанта по време на яденето не е имало. За мен това беше най-удобният вариант. От възрастните ни роднини успя да присъства само единият мой дядо, но той е модерен - има си фейсбук и профил в сайт за онлайн запознанства  Mr. Green, така че хич и не му е пукало, че не сме обикаляли.  Simple Smile
Виж целия пост
# 814
Нашата сватба беше скромна с малко хора и ни излезе 2000лв +венчавка в църквата.
Виж целия пост
# 815
След 3 хванати букета тази пролет май трябва да започна да се интересувам колко ще ми излезе това забавление Mr. Green

Шегата настрана, натам вървят нещата (и без букетите  Laughing )- тоест, запис.  Crazy
Виж целия пост
# 816
След октомври ще се включа с крайните сметки.    Grinning
За сега нещата се движат така: около 100 човека, 7000 лв., като това включва абсолютно всичко - ритуали, облекла, халки, куверти в ресторанта. Със сватбена агенция сме, DJ, двама фотографи. Видеозаснемане не искаме да има.
Виж целия пост
# 817
Сватбата беше през 2012г., Велико Търново, около 80 човека - около 7000лв, което включва абсолютно всичко, включително нощувката на поне половината от гостите в хотел, dj, водещ, камера и фотограф, общо взето семпла украса (по една панделка на стола, няколко свещи по масите).
Виж целия пост
# 818
И аз още не съм се бракувала... но бях шаферка преди година и на младоженците сметката им излезе около 10 000лв. Сватбата беше нормална, нито прекалено пишна, но все пак бяхме 100 човека, имаше свещи и цветя по масите, панделки, дж. ... беше хубава сватба Simple Smile
Виж целия пост
# 819
Запис за темата, може да ми е полезна по-натам  Simple Smile
Виж целия пост
# 820
Ние похарчихме за нашата сватба към 12 000 лв.
Малко се изненадах от тази сума,тъй като се опитвахме да спестим от всичко.  Crossing Arms
Явно в София просто си е скъпо. Sad
Виж целия пост
# 821
Оженихме се на 29.06.2014г. в Пазарджик Simple Smile
Имах доста резерви относно "големите" сватби - лудницата, парите, които можехме да дадем за ремонти или сватбено пътешествие, или за каквото си поискаме. До март-април умувахме с мъжо каква да е сватбата, като аз исках сватба от 30-ина гости - родителите ни, кумовете и най-най-близките ни приятели, да подпишем, църква и след това парти на двора, аз в бяла небулчинска рокля и така...
Взех 2 диска със сватби от фото "Кодак" до полицията, за да решим за последно какво ще правим и половинът като ги изгледа отсече - "Искам такава сватба, един път в живота е, трябва да те видя булка"  Laughing   Kissing Heart
Не съжалявам и за миг - с напредване на времето нетърпението и емоциите растяха, а на деня - знаех, че ще е хубаво, но не очаквах, че може да е толкова прекрасно, нямам думи да опиша емоцията, това как се чувствахме и колко щастливи бяхме   loveuuu
А сега по същество:
Като цяло около 7 500 лв. за 116 гости (119 с операторите и ДЖ) :
-  3200 в ресторант "Чинара" на жп гарата (препоръчвам го горещо на съгражданките) -  ( 119 бр. куверта по 25.40 лв. - салата, предястие, основно, плато, мин.вода 0.500, кола и фанта по 0.500, бира и две филии хляб - беше уникално вкусно, гостите си облизаха пръстите, имаше 2 неконсумирани куверта, които на следващия ден ни бяха сложени в кутии за вкъщи), в тази цена се включват и 140 лв. за персонала ( 7 човека по 20 лв.) - обслужването беше страхотно Simple Smile
- 900 лв. фото и видео от "Кодак" - 10 часа фото и видео (реално момчетата останаха 12 часа без доплащане), специална пост обработка на снимките, сватбен филм с меню (до 10 дни трябва да са готови) - много ме предразположиха момчетата, че бях луднала от напрежение в началото  Crazy
- 450 лв. DJ Митко Пильов (350 лв. за 6 часа - след това на всеки час по 50 лв.)- невероятно шоу направи, уцелваше настроението, дансинга беше пълен цялата вечер, неочаквано добър ДЖ, без превземки и излишни бози, след сватбата всички ме питаха как се казва ДЖ и казваха, че на такъв купон на сватба не са били  Hug
- 550 лв. сватбена украса от "Ивона" - младоженска маса, покривки на маси и столове, вкл. маса за тортата, арка, платно зад нас, салфетки в тон със сватбата;
- около 700 лв. халки от "Сара Трейд" - Раковски - не съм доволна въобще, напук на всички хвалби - още на следващата седмица целите ни халки са издрани, нз за половинът, но моята толкова си я пазя  Confused
- 240лв. торта от "Криспи" за 150 парчета - пълнеж от шоколадово тофи, покрита с бял шоколад, сметанова дантела и кант от фондан (вкусна и красива   party023
- 900 лв. облекла - 480 лв. рокля и було от Сияна Асеновград (вярно, че са големи кози продавачките, но роклята беше прекрасна, а колко танци и настъпване си видя....  Laughing , разказах й играта, абе беше мн красива); обувки от Пловдив 35 лв., бельо 30 лв.; костюм с риза и колан на мъжо - 250 лв. от Vox до PM парфюмите, обувки 70 лв. и бельо 5 лв. - красив беше моя принц  Heart Eyes
- 90 лв. прическа (в това число и 2 пробни) при Диляна Рибарова (ново студио ELLE в малката уличка срещу Конака) - страхотна прическа, издържа на 15 часа препускане, прегръдки, танци, жега.... Абе Диди е супер добра  Hug
- 70 лв. грим и мигли на снопчета при Буба в Меги стил срещу общината - грима ми издържа цялата вечер и бях красива  Wink, миглите не мръднаха и след 3 седмици отидох да ги свалят, че ми омръзнаха;
- 104 лв. от цветарката срещу Адвокатурата - 35 лв. за моя букет, 4 лв. бутониера за мъжо; 10 лв. поставката за халките от хризантеми; 55 лв. цветето за нашата маса, което беше с пиафлора и преди масата ни красеше колата Simple Smile
- 150 лв. оркестър за извеждане - Костадин се казва човека, бяха 3-ма, свириха около 2 часа, допринесоха много за настроението;
- и останалите пари - покани, подаръчета, панделки и свещи от Асеновград; чашите ни бяха подарък; аз също се постарах - направих помпони за украса на ресторанта и вкъщи и беше страхотно, направих украса за шампанско, гривни, забавни табелки за вкъщи, балони.
Да допълня, че много държах да не се изхвърляме в излишни разходи и следях всичко изкъсо  Flutter  Дано не пропускам нещо.
В заключение ще кажа, че си струваше и то много!
Виж целия пост
# 822
Може ли някой да сподели опит със сватба близо до София, да речем не повече от 50 -70 км. в малък семеен хотел с възможност за настаняване до около 50 -60 човека и хубав двор за тържество на открито. С изцяло изнесени церемония (подписване - може и бутафорно и църковен ритуал). С наета фирма за организиране на всички детайли. Каква сума излезе всичко? И също така колко време ви отне за орнизирането на сватбата? Колко време по-рано резервирахте хотел.
Виж целия пост
# 823
Ние се оженихме в Банкя, в к-с Жеравна, но не го препоръчвам вече. То не се и води малък семеен хотел де =)
Мястото е ВЪЛШЕБНО, уникално, но хората не знаят как да правят бизнес.
Имаше място за към 60 човека в хотелската част, в ресторанта - 110. Управителката на ресторанта се оказа вечно сърдита, все идваше с нови условия, а управителя на хотела - много мил и прекрасен човек, който за жалост няма как да контролира цялата ситуация.
Дори след като се уговорихме, че ни трябват 60 места в хотела, по-късно вечерта се оказа, че нямало за всички.

Както и да е. Въпреки всичко беше ПРЕКРАСЕН ДЕН =)

Иначе сватба извън София, в околните градове и квартали, излиза много по-евтино като куверт. Беше ни 25лв на човек с таксата за внасяне на алкохол (1лв). Само че, ако ще плащате нощувките на хората може и да не ви излезе толкова евтино, не знам. В София знам, че кувертите почват от 40-45лв.
Подписването ни на открито беше 200лв, беше много красиво.
Украсата отвън, вътре, бутониери, букети и тн. беше 1100лв. всичко, много съм доволна от агенцията, страхотни хора, професионалисти, просто ни изненадаха мног оприятно. И тортата си взехме през тях - за 110 човека към 300лв излезе от един сладкарски цех.

Хотелът го резервирахме половин година преди сватбата, защото бяхме убедени, че искаме да е там. Като стана време за сериозните срещи с управителката обаче вече се чудехме дали да не го сменяме, но нямаше как, стиснахме зъби и не се нервирахме за глупости. Всичко свършихме за около половин година, но много се влачихме, не бързахме. Според мен с една стегната организация и за месец-два става.
Рокля си купих точно за 2 дни, мъжа ми си взе костюма за 2 часа =)
Шаферските рокли само дето се шиха 2 седмици, ама шаферките ми малко се помотаха =)
Виж целия пост
# 824
Ние се оженихме в Банкя, в к-с Жеравна, но не го препоръчвам вече. То не се и води малък семеен хотел де =)
Мястото е ВЪЛШЕБНО, уникално, но хората не знаят как да правят бизнес.
Имаше място за към 60 човека в хотелската част, в ресторанта - 110. Управителката на ресторанта се оказа вечно сърдита, все идваше с нови условия, а управителя на хотела - много мил и прекрасен човек, който за жалост няма как да контролира цялата ситуация.
Дори след като се уговорихме, че ни трябват 60 места в хотела, по-късно вечерта се оказа, че нямало за всички.

Както и да е. Въпреки всичко беше ПРЕКРАСЕН ДЕН =)

Иначе сватба извън София, в околните градове и квартали, излиза много по-евтино като куверт. Беше ни 25лв на човек с таксата за внасяне на алкохол (1лв). Само че, ако ще плащате нощувките на хората може и да не ви излезе толкова евтино, не знам. В София знам, че кувертите почват от 40-45лв.
Подписването ни на открито беше 200лв, беше много красиво.
Украсата отвън, вътре, бутониери, букети и тн. беше 1100лв. всичко, много съм доволна от агенцията, страхотни хора, професионалисти, просто ни изненадаха мног оприятно. И тортата си взехме през тях - за 110 човека към 300лв излезе от един сладкарски цех.

Хотелът го резервирахме половин година преди сватбата, защото бяхме убедени, че искаме да е там. Като стана време за сериозните срещи с управителката обаче вече се чудехме дали да не го сменяме, но нямаше как, стиснахме зъби и не се нервирахме за глупости. Всичко свършихме за около половин година, но много се влачихме, не бързахме. Според мен с една стегната организация и за месец-два става.
Рокля си купих точно за 2 дни, мъжа ми си взе костюма за 2 часа =)
Шаферските рокли само дето се шиха 2 седмици, ама шаферките ми малко се помотаха =)
Много благодаря за отгова! Аз имам представа от Жеравна и го харесвам като място. Банкя със сигурност ще бъде един от вариантите. За сега нещата са само по принцип за сватба(аз ще съм свекито), но искам да съм подготвена по-отрано, за да не ме изненадат. Дори не знам децата как ще предпочетат да се случат нещата и кога, но искам да имам варинати и аз  да им предложа нещо и да обсъждаме заедно. А и да се ориентирам какви пари са необходими за такова мероприятие в днешно време. Затова се записах да следя темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия