Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво причинява фебрилен гърч и какви са препоръчителните действия?
Какво е диазепам и как се използва при фебрилни гърчове?
Какви са превантивните мерки за фебрилни гърчове?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво причинява фебрилен гърч и какви са препоръчителните действия?
Фебрилният гърч е реакция на внезапно повишаване на температурата при малки деца поради незряла нервна система. Препоръчително е да се внимава да не се задавят, да се провери устата и да се обърнат настрани. След това е важно да потърсите медицинска помощ. При гърч трябва да поставите детето на една страна, леко отворете дрехите за по-добро дишане, отворете прозореца за чист въздух и бъдете готови за уста в уста дишане.
-
Какво е диазепам и как се използва при фебрилни гърчове?
Диазепамът е лекарство, използвано за овладяване на спешни случаи на гърчове. При фебрилни гърчове се прилага за контролиране на гърчовете. Обикновено се използва при температура над 38 градуса, за да се предотвратят повторни гърчове. Диазепамът може да се приложи ректално чрез поставяне на детето в странично положение, разкопчаване на дрехите и извикване на бърза помощ.
-
Какви са превантивните мерки за фебрилни гърчове?
Превантивните мерки включват контрол на температурата, редуване на лекарства и наблюдение за висока температура. При повишена температура се препоръчва да се дават температуропонижаващи лекарства, да се правят студени компреси и хладки бани, но внимателно, за да не предизвикат нов гърч. Важно е да контролирате температурата и да следвате инструкциите на лекаря.
. Мъжа ми е правел гърчове до 5г. , аз затова искам да направя консултация с наистина добър детски невролог, та да предприема някакви мерки за по нататък. А като се дава Диазепам сигурно ли е че няма да направи гърч? 
? Каза, че диазепама не вреди по никакъв начин при положение че го ползваме само когато е нужно, а да ли е така
. Надявам се още майчета да се включат и да кажат мнението си за диазепама.