"Европейско кенгуру"

  • 157 020
  • 626
# 555
А кога излизат резултатите обикновено? Моят син пак не е разбрал нито кога, нито къде.
Виж целия пост
# 556
А кога излизат резултатите обикновено? Моят син пак не е разбрал нито кога, нито къде.

Не пише ли на листа със задачите  newsm78 .
Виж целия пост
# 557
Ето и две от задачите за 5-6 клас (национален кръг):

1) Волдемор поканил магьосници да устроят засада на Хари Потър. Дошли 217 магьосници, като всеки от тях имал по точно m познати измежду присъстващите. Кое от числата е възможен отговор за m:
a) 4  b) 5 c)7 d) 13 e)15

7) (описателна) Да се намери най-малкото естествено число, кратно на 132, което има сбор от цифрите 60.

Според мен на 7 зад. отг.е 36999996. 1-вото число, за което се сетих е 489999984, но то не е най-малкото ест.число.
Виж целия пост
# 558
На темата за 5-ти и 6-ти клас отговорите са:
Зад.1 Отг. A) 4
Зад.2 Отг. A) 4
Зад.3 Отг. A) 91:2200
Зад.4 Отг. D) 74 400 кв. см
Зад.5 Отг. C) 7
Зад.6 Отг. 17
Зад.7 Отг. 36 999 996
а на темата за 3-ти и 4-ти клас на задача 6 отговорът е 240, а не 180
Виж целия пост
# 559
а на темата за 3-ти и 4-ти клас на задача 6 отговорът е 240, а не 180

Би ли дал/а обосновка на задачата за 3-4 клас?
Виж целия пост
# 560
Явно, вече има резултати от националния кръг??? newsm78
http://dimitrovgrad.bgvesti.net/index.php?module=news&action … ails&id=64088
 
Виж целия пост
# 561
Браво на този младеж! Заслужава си и наградите...
Виж целия пост
# 562
Аз никъде не намирам резултатите от Националния кръг.
Явно са се обадили на победителите вече, но не са публикували резултатите.
Интересното за мен е, че победителят за 3-4 клас - Милен Георгиев, е бил със 110 т. (от максимум 120 т.) на Областния кръг, т.е. е сбъркал 2 задачи. А те не бяха толкова трудни, колкото тези от Националния кръг  newsm78...
Каква ли е мотивацията на децата за различните състезания???
Моят сен направи обратното - на Областния кръг е с 85 т. от 90 максимум, а на Националния кръг е решил само 1-вата задача и то призна, че я е нацелил.
Виж целия пост
# 563
Интересното за мен е, че победителят за 3-4 клас - Милен Георгиев, е бил със 110 т. (от максимум 120 т.) на Областния кръг, т.е. е сбъркал 2 задачи. А те не бяха толкова трудни, колкото тези от Националния кръг  newsm78...
Каква ли е мотивацията на децата за различните състезания???
На областния кръг децата решават 24 задачи за същото време, а  на националния задачите са само 7 и не са чак толкова трудни за талантлив четвъртокласник, какъвто явно е Милен. Има и нещо друго. На областния кръг всички задачи са с избираем отговор, а на националния не е така. Второкласникът е трябвало да решава същите задачи като четвъртокласниците, съвсем нормално е да се затрудни. Помисли и за това, че ако следващата и последващата година пак се класира на Национален кръг ще решава задачи със същата трудност. Убедена съм, че тогава ще се справи далеч по-добре.
Виж целия пост
# 564
6-та задача на 3-ти и 4-ти клас се решава така:
Има 2 случая първият е ако са в 4 различни цвята. Тогава вариантите са 5.4.3.2=120
Вторият е ако има 3 различни цвята и единия се повтаря. Вариантите за 3 различни цвята са 5.4.3=60, но има 2 възможности за еднакви цветове: Частта в горния ляв ъгъл и частта в долния десен ъгъл или частта в горния ляв ъгъл и кръгчето, затова вариантите с три различни цвята са 60.2=120.
Общо начините са 120+120=240, а не 180.
Виж целия пост
# 565
Да, четвъртокласниците са най-привилегировани в това състезание, защото се явяват в групата 3-4 клас. Ще видим ние как ще се представим тогава. Дано пак да се класираме за Националния. Ние сме 2-ри клас и сме най-ощетени, но пък избора да се явим на Националния кръг си е наш. Така че... Това не е оправдание за неуспеха на синът ми. Малко ме е яд, защото е можел да реши поне 3-4 задачи.
Цитат
На областния кръг всички задачи са с избираем отговор, а на националния не е така.

Точно затова ми е чудно как на Областния кръг това момченце има 110 точки, а на Националния решава всичко без грешка. Каква ли му е мотивацията...
Приятно съм изненадана, че една от наградите е директно класиране в СМГ.
Виж целия пост
# 566
daninnm, благодаря!  
maggypan, аз прочетох статията отгоре-отгоре и съм пропуснала, че е решил всичко. Но напълно е възможно. Синът ми ходи на състезания от три години и много често му се случва да " проспи" лесните задачи, а да реши трудните. И други майки са споделяли за подобни случки при техните деца. Мисля, че малчуганите се мобилизират на по-трудните състезания, а и не всеки ден могат да са във върхова форма. И за какъв неуспех говориш? Детето ти се е представило повече от отлично! Самото класиране на Национален кръг е невероятно постижение!   bouquet
Виж целия пост
# 567
Да, успех е самото отиване на Националния кръг, така е - няма спор. Но амбициите му бяха по-големи и беше много разстроен. Каза, че е блокирал и не е очаквал да са толкова трудни задачите. Дано само не се демотивира или да се изплаши.
daninnm, благодаря ти...  bouquet
На мен много ми се иска да сменят датата на това състезание, защото през юни месец децата са вече много уморени.
Виж целия пост
# 568
Съвсем искрен съвет- нека амбициите за победа не бъдат постоянен спътник на едно малко дете /че и по- натам/. Губи се удоволствието от състезанието, а по- нататък- и интересът към математиката, а тя е на първо място забавна и на второ- приложна /лична гл. точка/. Точно тази амбиция може наистина да демотивира децата. Това- с най- добри чувства.
Представянето не е само до мотивираност. Едно дете има и силни и слаби периоди и моменти. Моето, например, през есента бе повалено от най- обикновен грип с усложнения и главоболие цели 2 месеца и нещо и на състезанията, които се проведоха тогава, не се представи добре. По- добре беше през зимата и през пролетта. Може детето да е изтощено /имахме един такъв момент- математика след състезание по плуване в два поредни дни/, емоционално в моментна дупка и какво ли още не. Случвало ни се е да сгрешим проста сметка или да сменим знак, а да решим сложните задачи.
За нас е най- важно да играем, да сме здрави и да изпитваме удоволствие от това, което правим.
Виж целия пост
# 569
Judy, напълно съм съгласна с теб. Всички тези начинания трябва да са преди всичко ненатоварващи, да се смята и решава просто за удоволствие. Според мен ни натежа и това, че много хора очакваха отлично представяне, което също може да го е накарало да блокира. Има още много шансове пред себе си...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия