Тест за алергия към упойки

  • 45 926
  • 29
Здравейте момичета, не можах да намеря много информация по въпроса за теста за алергия към упойки и затова пиша тук. Предстои ми лапароскопия, която се извършва под пълна упойка, но повечето момичета казват, че не ги тестват за такава алергия, ами подпълват само въпросник. Искам да попитам къде мога е София да отида и да си направя този тест и има ли някакви предварителни изисквания. За колко време излизат резултатите? Ще бъда много благодарна ако някой ме упъти.
Виж целия пост
# 1
На мен също не са ми правили тест.И при двете операции попълвах само въпросник.Не съм чувала някъде специално да правят тестове
Виж целия пост
# 2
Доколкото знам ако човек е алергичен към упойката може и да умре и ми се струва голяма немърливост от страна на лекарите да не правят този тест. Поне да го предлагат дори и да си платя  поне да знам че ще се събудя. Моя близка се оказа алергична и добре, че си го направи защото се оказа че само един вид упойка може да ползва. За съжаление нямам връзка с нея и няма как да получа информация.
Виж целия пост
# 3
Здравей, преди време и аз си правих тест за упойки и се оказа, че съм алергична към лидокаин без да подозирам. Правих теста в клиниката по алергология (не съм сигурна дали точно така се казваше) към Александровска болница. Тази клиника си е отделна сграда и се намира в двора (може да питаш портиера да обясни къде точно е). Има и алерголог, който разчита резултатите. Мисля обаче, че са само до обяд.
 Една приятелка също си прави тестове за упойки в Св. София (бившата Тина Киркова), но за там подробности не знам.
Виж целия пост
# 4
tiina, за колко време стават резултатите и какво точно представлява теста- кръвни изследвания ли са или друг тип? Трябва ли да те изпрати лекар или отиваш сам и към кого да се обърна в тази клиника. Извинявай за глупавите въпроси, но от чужд опит се науяава повече, защото лекарите са много пестеливи на обяснения.
Виж целия пост
# 5
И на двете ми деца е правен тест за алергии към упойките. Теста е с драскане на ръката, резултата се отчита след 20мин.
Виж целия пост
# 6
В София такива тестове се правят в Клиниката по Алергология към Медицинска Академия.

Тестът е съвсем рутинна процедура, не изисква предварителна подготовка и е абсолютно безболезнен.
Правят се няколко съвсем леки драскотинки по вътрешната страна на ръцете на които се капва по 1 капка от различните медикаменти. След 30 мин. лекар-алерголог ще Ви прегледа и ще отчете резултатите по размера на зачервяванията, които се получават около драскотинките.
Виж целия пост
# 7
имам 3 пълни и 1 епидурална упойка при раждането-интересно,че само при нея ми правиха тест за алергия..
...по-гадно е ако не ти понесе упойката и след излизането от нея да ти е лошо  Confused
Виж целия пост
# 8
по принцип лекарите са длъжни да тестват за алергия преди всяка операция-без значение с пълна или местна упойка ще е.длъжни са,но както и други задължения,и това често го пренебрегват.
иначе се прави лесно-драсване по ръката със съответния вид упойка,който ще използват.става бързо,за няколко минути.
никога не се подлагайте под упойка без тест.
Виж целия пост
# 9
Когато раждах имам някакви бледи спомени, че освен че ме питаха, ме и драскаха по ръката.
Виж целия пост
# 10
определено е така както казва Desinkata_85  Peace,но както се чете по темата - рядко се прави.
Виж целия пост
# 11
Тествали са ме за упойки при раждането.
Дъщеря ми също е тествана два пъти - последно преди около месец в клиниката по Алергология към Александровска б-ца, точно както са ти обяснили вече:

... Тази клиника си е отделна сграда и се намира в двора (може да питаш портиера да обясни къде точно е). Има и алерголог, който разчита резултатите. Мисля обаче, че са само до обяд. ...

Не са само до обяд, ние поне ходихме след 14 часа. Без направление, платен прием. Стана за 20 - 30 минути, тествахме около 10 упойки и платихме близо 50лв.
В поликлиниката към Военна болница също правят тестовете, но излиза поне двойно по - скъпо.
Виж целия пост
# 12
Тази седмица отивам в Александровска и ще си го направя, защото наистина в около  80% от операциите минава само с въпросник  и те питат дали си алергичен. Е аз как да знам като никога не са ми слагало упойка, само веднъж при зъболечение и след това ми беше толкова зле че 100 на 100 ще излезе някоя алергия. Всички съветват да се доверя на лекаря, но това е нещо което мога да направя, за да съм сигурна че поне там няма да има проблеми.

Виж целия пост
# 13
на едната операция ми искаха ЕКГ,а един от въпросите е дали се приемат противозачатъчни!
Виж целия пост
# 14
на едната операция ми искаха ЕКГ,а един от въпросите е дали се приемат противозачатъчни!

Противозачатъчните влияят върху много лекарства! Така че въпроса е нормален.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия