Какво давате за червено гърло?

  • 96 092
  • 71
# 45
От една седмица сме със ларингит ,силно зачервено гърло и лоша кашлица ,утре чак сме на снимка(въпреки,че гърдите са чисти)Моля накой да ми каже как се прави компрес със извара? Praynig
Виж целия пост
# 46
гаргари с лайка,изцеден сок от лимон,солен разтвор...аз туширам с гранофурин и минава бързо

Откъде намираш гранофурин? Безценен е...
Виж целия пост
# 47
От една седмица сме със ларингит ,силно зачервено гърло и лоша кашлица ,утре чак сме на снимка(въпреки,че гърдите са чисти)Моля накой да ми каже как се прави компрес със извара? Praynig

Защо искаш да правиш компрес? Те са безполезни и само измъчват децата, казвам ти го от личен опит - компресът е кошмарът от детството ми и никога не бих направила на детето си компрес с каквото и да било. Иначе върху кърпа, намокрена с ракия се настила изварата, отдоре се ръси черен пипер и това се намотава на вратлето, отгоре найлон, отгоре - шал  Sick
За да облекчиш кашлицата при ларингит е достатъчно детето да диша много влажен въздух - пускаш горещата вода с банята и пъхваш детето там за 10 мин.
Виж целия пост
# 48
Янечек, само че без ракията и черният пипер.... Peace
Виж целия пост
# 49
Или не сте случили на хомеопат, или не сте разбрали как да давате лекарството. Не виждам друга причина при някой хора да действа и то за сериозни заболявания, а при други - не.

Били сме при различни хомеопати и за мен и за нея, включително и при "светила", но никакъв ефект не видях нито за себе си, нито за детето.

Дъщеря ми вече е по-добре, след 4 дни АБ. Положението й беше много тежко - дори все още са й подути лимфните възли. Преди да изпишат Аб беше цялата отекла, очите полузатворени и вечно сълзящи...Просто нямаше как да се размине без АБ, гърлото беше огнено червено и сливиците бяха така подути, че едвам преглъщаше.

Дъщеря ми беше с абсолютно същите симптоми. После й излезе и херпес на устничката.

Бързо оздравявана на Калина Hug

Благодаря, вече е по-добре  Simple Smile
Виж целия пост
# 50
За зачервено гърло нашата педиатърка обикновено не изписва -лекарства. Дава ми чай и капки за нос - обикновено ми ги приготвят по рецепта. Досега само един път за 3 год. и половина сме пили АБ и то заради вирусна инфекция, която прихвана от баща му.

За зачервено гърло нищо не давам. Направо съм втрещена за каква мания по лекарствата става въпрос ... АБ наистина в краен случай
Виж целия пост
# 51


За зачервено гърло нищо не давам. Направо съм втрещена за каква мания по лекарствата става въпрос ... АБ наистина в краен случай
Ако няма болка и аз нищо не давам, но тук става въпрос за силни болки в гърлото. В такъв случай давам лекарства без да се замислям.
Виж целия пост
# 52
От една седмица сме със ларингит ,силно зачервено гърло и лоша кашлица ,утре чак сме на снимка(въпреки,че гърдите са чисти)Моля накой да ми каже как се прави компрес със извара? Praynig
Моля те да ми обясниш как поставиха диагноза ларингит. Изследваха ли детето и как?
Виж целия пост
# 53
Ако може и аз да се включа: нашата педка диагностицира ларингита по самата кашлица - т.нар. лаеща кашлица, като на възрастен и почти постоянна.  Гърлото обикновено е зачервено.
Виж целия пост
# 54
ще може ли да ми кажете от къде във Варна мога да намеря Грануфорин,от няколко години като попитам в аптека все ми казват че е спрян от производство,А наистина е много довро средство за лечение на гърло,Благодаря предварително
Виж целия пост
# 55
Аз си го набавам грануфорина от ветеринарните аптеки,кофтито е ,че е в бутилки от по половин литър - е поне е евтин Mr. Green
Иначе и ние от вчера се опитваме да се разболеем - малко кихавица ,леко течащ нос  Close Close CloseНаправо изпитвам ужас от идеята да я откарм  при педиатърката щото си знам какво ще ми изпише - АБ  #Cussing out .
Иначе за червено гърло аз давам много чаьове - от лайка ,от шипка ,с разтворени лукчета вътре.А когато е много зле тежката артилерия при нас е компрес мас със синап на гърлото и инхалации със сода бикарбонат - поне засега.ПОследния път и на нас ни изписаха Тантум Верде ама неможах да и го давам много и незнам дали действа наистина.
Виж целия пост
# 56
няколко лъжици домашен мед/не купен/ се поръсват със сода за хляб и се разбърква добре.медът шупва.от това се взема по една чаена лъжичка колкото пъти на ден се сетите.но не трябва да се пие вода след това.помага при начален етап на зачервено гърло.
другото ,което се сещам е чай от босилек,също помага.
Виж целия пост
# 57
bubalanak благодаря за информацията наистина купих грануфорин от ветер,аптека,Дъщеря ми от 2 дена е с хрема и днес вече е с Г,А,довечера ще правя компрес със сланина и ще намажа гърлото,Иначе днес личната ни изписа А,Б, клацид но ще изчакам с него до утре,Пак благодаря
Виж целия пост
# 58
няколко лъжици домашен мед/не купен/ се поръсват със сода за хляб и се разбърква добре.медът шупва.от това се взема по една чаена лъжичка колкото пъти на ден се сетите.но не трябва да се пие вода след това.помага при начален етап на зачервено гърло.

Полезна информация.  bouquet
Виж целия пост
# 59
nelly6900 аз със същата рецепта мажа сливиците при налепи и също много помага.
tutune няма за какво радвам се ,че съм помогнала.
От днес официално броя малката към болните - имаме и температура.Утре ще я заведа до педиатърката да я преслуша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия