ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 3).

  • 80 847
  • 1 489
# 255
Добавям един довод,че детето без ваксинации не може да бъде опасно в детската градина,защото според поддръжниците на ваксинирането би трябвало поставените ваксини да защитават ваксинираните деца от инфекциите,срещу,които са поставени!?Ако допускат,че заразяване е възможно въпреки ваксинациите,то тогава защо се ваксинират въобще децата?!...
Виж целия пост
# 256
То добре, всички са изрядни, парите са прибрани, децата опазени и т.н., а какво става с борбата срещу задължителността на ваксини у нас? Thinking Като са ни толкова изрядни картоните, ще си траем, ще се скатаем и ще си мълчим Whistling Каква промяна очакваме тогава?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 257
Борбата срещу задължителноста може да се води по хиляди други начини,но докато са задължителни майките,които искат децата им да посещават ДГ,а не искат да ваксинират по-добре е да фалшифицират имунизационните паспорти.А и според мен властите ще са по склонни да приемат препоръчителноста на ваксините ако процентът на ваксиниране по книга е голям.Така ще са по спокойни,че дори и препоръчителни родителите ще продължават да ваксинират.
Виж целия пост
# 258
Да де, ама пак остава проблема с диагностицирането:
доки: Ахаааа, поставили сте си ваксините... значи това не е.... еди-коя си болест щото е ваксинирано детето и не би трябвало да се разболее...
аз: Миии сложили сме ги  Outta Joint
и после се чудя - Дали правилната диагноза сложиха на детенце?
Виж целия пост
# 259
Да де, ама пак остава проблема с диагностицирането:
доки: Ахаааа, поставили сте си ваксините... значи това не е.... еди-коя си болест щото е ваксинирано детето и не би трябвало да се разболее...
аз: Миии сложили сме ги  Outta Joint
и после се чудя - Дали правилната диагноза сложиха на детенце?


Все си мисля, че едва ли има лекар, който си мисли, че ваксините дават защита на 100%, всъщност кой, ако не те, знаят, че дори и ваксиниран може да преболедува съответната болест. Така че ,този подход - "има ваксина- изключваме болестта", би бил повече от несериозен.  Peace
Виж целия пост
# 260
Зи напълно си права,този отговор биха го използвали само за пред родителите....нали няма да си признаят какво точно мислят за ваксините и по този начин да ни откажат от тях....все пак част от работата им е да ни агитират...
Виж целия пост
# 261
В момента има епидемия от заушка в ДГ в Царево- по 5 деца средно във всяка група #Crazy
В една ДГ в София- Под карантина- коклюш. Г-жата казва, ваксинираните не могат да се разболеят, обаче може да са носители на заразата, затова ако можете не ги водете #Crazy

Виж целия пост
# 262
В момента има епидемия от заушка в ДГ в Царево- по 5 деца средно във всяка група #Crazy
по 5 средно от по 20-25 средно.... чак пък епидемия  newsm78
Виж целия пост
# 263
Е, да де, това ми е било наум , това съм написала, но предвид че всички са имунизирани... cry
Виж целия пост
# 264
Зи, би трябвало да е така както казваш, но мен са ме питали дали съм слагала Ротарикс, за да изключат рота-вирус  Outta Joint , когато малката беше болна. Като им казах, че не съм слагала ме разпитваха какви ваксини има детето и дали в БГ се слага Ротарикс... защо не съм я сложила... Това се случи в Гърция и като ги питах там дали всички задължително го слагат - ми отговориха, че не е задължително.
Виж целия пост
# 265
Аз не съм убедена,че повечето лекари вземат под внимание болестите,за които са слагани имунизации.Напротив гледат да сведат до минимум възможните диагнози и с лека ръка отхвърлят симптомите на инфекциите,за които се слагат ваксини.Има изключения,защото паротитът има характерни симптоми и не би могъл да се сбърка.
Мисля,че обществото и статистиката ще спечелят,ако ваксинирането стане доброволно-ще е ясно кои групи(ваксинирани или не)са по-уязвими и има ли смисъл от ваксинациите,но...явно някой има интерес да се налага досега съществуващото мнение,защо ли?!
Виж целия пост
# 266
...явно някой има интерес да се налага досега съществуващото мнение,защо ли?!
Предполагам,че въпросът ти е риторичен  Mr. Green
Мисля,че обществото и статистиката ще спечелят,ако ваксинирането стане доброволно-ще е ясно кои групи(ваксинирани или не)са по-уязвими и има ли смисъл от ваксинациите
А такава статистика никога не би видяла бял свят.
Виж целия пост
# 267
Аз не съм убедена,че повечето лекари вземат под внимание болестите,за които са слагани имунизации.Напротив гледат да сведат до минимум възможните диагнози и с лека ръка отхвърлят симптомите на инфекциите,за които се слагат ваксини.
Те просто не ги познават. Simple Smile
Дали защото са по-редки, дали по причина на общото мнение, че намаляват боледуващите след ваксиниране..?  newsm78
Факт е, обаче! Болни деца, ваксинирани, ги разкарват и ги подлудяват..

Дете с "детски болести" се обявява за извънреден случай - никакава реална дигностика, неадекватни мерки с АБ..
Моите спомени са гадни, не знам за вашите. Simple Smile

Искам всички да имаме избор и да не сме низвергнати заради това - нищо повече. Sad
Виж целия пост
# 268
Те просто не ги познават.
Мисля, че повечето болести се срещат достатъчно често и лекарите би трябвало да ги познават. С някои изключения, разбира се. Но това е мое мнение, може и да греша все пак. А това, че не лекуват адекватно - е, ами това си важи по принцип за бг лекарите, методите им са доста остарели. За чужбина кой знае колко не мога да коментирам, но е факт, че когато получих много лоша кашлица докато бях в Оман, трябваше да настоявам много, за да ми изпишат АБ (просто си познавам организма, че без него нямаше да се справи) и лекарят накрая го направи, с много болка ли, тревога ли, но съм го запомнила, защото в БГ такъв случай не съм имала!

Тази вечер гледах по НоваТВ в новините за епидемия на хепатит Б и С. Вип брадър щели да събират пари за безплатна профилактика (да си направи преглед, който желае). Интервюираха една болна от С. Човек можел да си носи тези вируси с години, при някои нямало никакви симптоми, и докато се проявят някакви, че човек да отиде на лекар, и се окаже, че вече има цироза или рак на черния дроб.  Shocked   Тази жена се лекувала досега 1 година на стойност 45 хил.лв., събрани пари от приятели. Пак ли преувеличават тези медии, не е ли прекалено вече това, аман от епидемии под път и над път, при това точно от въпросните болести, които уж се срещат рядко и са трудно разпознаваеми! Не, че се шашкам толкова, но ми е много интересно каква е истината в началото на "разваления телефон", един споменал нещо, друг го перефразирал, третият го раздул за по-интересно, а междувременно, ако се намери и някой, който има интерес от преиначаване точно в тази посока - ей ти го резултата - седнала Деса да гадае къде е истината.  Tired
Виж целия пост
# 269
Деси, поинтересувай се за коклюша специално.
Ваксининираните деца доста често имат проблеми с него. При това ЛЛ твърдят, че бил а-типичен и затова не го познавали. Simple Smile
Според мен, само по описание в учебниците трудно се познава.  Wink
Неприятното е, че децата го отнасят. Хем са ваксинирани, хем - болни.

П.П. Естествено че преувеличават медиите, те са платени Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия