За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 17 674
  • 326
# 195
Захар слагам и aз, рецепта имам, питам само за съхранението. Аз хубаво ще ги стерилизирам, но нали като го отворя буркана, пак ще вкисне?  Rolling Eyes Не правя супер много, но нали е люто и се яде бавно  Crazy
Може би с аспирина да пробвам тогава  Simple Smile
Виж целия пост
# 196
Захар слагам и aз, рецепта имам, питам само за съхранението. Аз хубаво ще ги стерилизирам, но нали като го отворя буркана, пак ще вкисне?  Rolling Eyes Не правя супер много, но нали е люто и се яде бавно  Crazy
Може би с аспирина да пробвам тогава  Simple Smile

Като ги стерилизираш няма да се развалят толкова бързо, защото са минали топлинна обработка.
Ако искаш пробвай и с аспирина.
Виж целия пост
# 197
Като ги стерилизираш няма да се развалят толкова бързо, защото са минали топлинна обработка.

А, аха. А как да ги стерилизирам?  Embarassed
Виж целия пост
# 198
Блонди,да ги стерилизираш значи да възвариш бурканчето за 5 минутки.
Ако става въпрос за сурови чушлета аз ги правя само с оцет,сол и захар.След като напълня бурканчето с чушлетата слагам по 1 ч.л. сол и захар и доливам до горе само с оцет.Отгоре затискам на кръст с лозови клечки и слагам семена от копър.Не слагам нито аспирин,нито ги стерилизирам.Стоят си по цяла година без да шупнат.
Виж целия пост
# 199
Като ги стерилизираш няма да се развалят толкова бързо, защото са минали топлинна обработка.

А, аха. А как да ги стерилизирам?  Embarassed

Затваряш в буркани и вариш за 5-10 минути.  Wink
Виж целия пост
# 200
имам цедено мляко, какъв крем за торта да направя с него newsm78
освен захар какво да сложа Blush
Виж целия пост
# 201
2в1, Нана, мерси,
аз ги пека на котлона, обелвам и си ги нарязвам на парченца, след това слагам много копър, магданоз и чесън, сол, олио, оцет и захар малко, но да стане като сосче, не ги удавям, а и не ги харесвам с много оцет. Но винаги след десетина дни шупват  Tired Ще пробвам да ги стерилизрам тогава  Simple Smile
Виж целия пост
# 202
имам цедено мляко, какъв крем за торта да направя с него newsm78
освен захар какво да сложа Blush

Какао.  Simple Smile
Виж целия пост
# 203
Radina, да...силиконови подложки са това, стрували 30лв., и аз ги търся обаче, но не знам къде мога да ги намеря.....Може би в някой по-голям магазин, в Метро със сигурност няма обаче......В други градове има незпознати за мен вериги, така че може би там да има newsm78....


Сладкарското фолио на Тапервер струва 30 лв., но то е за точене и месене.Точилката е 35 лв - с възможност да се слага топла/студена вода в зависимост от тестото, което се точи.Има и силиконово фолио, което се използва както за точене, така и за печене във фурна до 230 градуса - не се нуждае от намазване и нищо не залепва.За повече инфо на скайпа или на ЛС
Виж целия пост
# 204
имам цедено мляко, какъв крем за торта да направя с него newsm78
освен захар какво да сложа Blush

Можеш да сложиш заквасена смената+нарязани плодове+захар+ванилия(течна на Доктора).
Или заквасена сметана+нес кафе+захар.
Виж целия пост
# 205
благодаря  Hug за това не бях се сетила Crazy
Виж целия пост
# 206
Моля, ви дайте ми рецепта за приготвяне на черен дроб !
Виж целия пост
# 207



Черният дроб го правя на фурна с домати - нарязваш дроба на парчета и го слагаш в тавичка с олои и много лук нарязан на филийки.Запичаш и после  го обръщаш и му добавяш домати и магданоз и отново запичаш.Соли се след като се приготви.

Може и нарязан на тънки филийки и на грил тигана - соли се после.
Виж целия пост
# 208
Или дроб-кебап:
Измития и нарязан дроб се слага  в загрято олио с доста лук,1 ч.ч вино.Похлупва се и се задушава до готовност и извиране на водата.Посолява се след като е готов.
Виж целия пост
# 209
Благодаря ви TheNMaster и рени55 !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия