За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 17 674
  • 326
# 210
Готвя за първи път свинско с ориз. На колко градуса да наглася фурната? И само на "фурна" ли или да пусна опцията "вентилатор"?  newsm78
Виж целия пост
# 211
Готвя за първи път свинско с ориз. На колко градуса да наглася фурната? И само на "фурна" ли или да пусна опцията "вентилатор"?  newsm78
Първоначално може на по-висок градус, докато заври ориза, после леко намали, защото водата бързо ще попие в ориза. Вентилатор изобщо не включвай.
Виж целия пост
# 212
LaDiDa, аз печа на около 200С, но нямам вентилатор. Със сигурност на не много силна фурна. Не бъркам по време на печенето и честичко го поглеждам, защото става бързо. Изваждам го от фурната преди оризът да е "дръпнал" съвсем водата, така става по-сочен, иначе ми стои сух.
Виж целия пост
# 213
мерси, момичета!  Hug   bouquet
Чудно стана! Хапнахме вече! Съпругът е доволен!  Peace
Виж целия пост
# 214
имам чуденка,моля ви за съвет,искам да си взема чашки за крем карамел,но се чудя стъклените или тези металните,кои са по-добри според вас,и в кои можеха да се пекат мъфини?
Виж целия пост
# 215
имам чуденка,моля ви за съвет,искам да си взема чашки за крем карамел,но се чудя стъклените или тези металните,кои са по-добри според вас,и в кои можеха да се пекат мъфини?
Мама винаги го е правела в стъклени, аз пък имам метални. Не виждам разлика де, освен че в стъклените се вижда  Wink
Виж целия пост
# 216
Аз крем-карамел и други кремчета си ги правя в порцеланови чаши. Или в йена.
Виж целия пост
# 217






Моите формички са метални и когато не ми се събере кексовото тесто във кексовата форма го изсипвам в намазнени и набрашнени форми за крем карамел - стават бижу.
Виж целия пост
# 218
е,значи ще се почудя още малко какви форми да си взема,а в стъклените форми крем карамела пак ли се пече на водна баня.
Виж целия пост
# 219
е,значи ще се почудя още малко какви форми да си взема,а в стъклените форми крем карамела пак ли се пече на водна баня.
Да  Peace
Виж целия пост
# 220
Може да си вземеш стъклени, та в тях да си правиш разни рецепти за микровълнова, а в металните няма да можеш  Peace
Виж целия пост
# 221
Аз имам и метални и йена глас.....Ама крем -  карамела все не стига като го направя в тях,та правя в тава  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 222
Ще правя пица Верди довечера, че съм обещала на едни приятели, то тестото бързо става, но ми се иска да го замеся предварително, но се притеснявам да не бухне много newsm78.Въпросът ми е, ако някой е правил тестото на пица Верди да каже дали да го замеся и да го оставя в хладилника примерно или да направя направо пиците , без да ги слагам да се пекат?
Виж целия пост
# 223
Ще правя пица Верди довечера, че съм обещала на едни приятели, то тестото бързо става, но ми се иска да го замеся предварително, но се притеснявам да не бухне много newsm78.Въпросът ми е, ако някой е правил тестото на пица Верди да каже дали да го замеся и да го оставя в хладилника примерно или да направя направо пиците , без да ги слагам да се пекат?
Ще втаса,ако го оставиш....А в рецептата пише,че го замесваш,подреждаш си пицата и буташ да се пече без да чакаш да втасва....
Все си мисля,че ако втаса,ще се промени и няма да е такова хубаво ...
Виж целия пост
# 224
Момичета моля за помощ ,нещо със спанак  изпитано и много вкусно !Без супа Party  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия