За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема

  • 17 674
  • 326
# 90
Аелис, smile3525!
Виж целия пост
# 91
Във някоя от предишните теми обсъждахте как се прави пиле с бутилка.Може ли някой да ми помогне да намеря рецептата,че със търсачката не ми излиза ни6то? Praynig
Виж целия пост
# 92
Спешно моля за линк към рецептата за торта Рафаело на Наталина.

О, правила съм я и е божествена  Crazy Все едно ядеш бонбони рафаело ... Страхотна торта!
Виж целия пост
# 93
Спешно моля за линк към рецептата за торта Рафаело на Наталина.

О, правила съм я и е божествена  Crazy Все едно ядеш бонбони рафаело ... Страхотна торта!

Направих я и аз. По-точно само крема. Блатовете ми бяха купени. Крема е много вкусен наистина.
Виж целия пост
# 94
Момичета, помагайте, пратих мъжът ми за галета и той донесе грис. После ходи и купи галета, ама аз сега имам един пакет грис, дето не знам какво да го правя. Аз не харесвам грис халва, децата не обичат грис за закуска. Какво може да бъде направено от грис? Не ми се иска да го хвърлям.
Виж целия пост
# 95
Мляко с грис.
Виж целия пост
# 96
Момичета, помагайте, пратих мъжът ми за галета и той донесе грис. После ходи и купи галета, ама аз сега имам един пакет грис, дето не знам какво да го правя. Аз не харесвам грис халва, децата не обичат грис за закуска. Какво може да бъде направено от грис? Не ми се иска да го хвърлям.

Ако правиш хляб, може да добавяш към брашното. Предполагам, че и при питки или други подобни става да се ползва.
Виж целия пост
# 97
Деспина,

тук има една темичка за ябълков сладкиш с грис. Виж, изглежда ми интересно и вкусно. Няма да залежи материала.  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378967.0
Виж целия пост
# 98
Момичета, помагайте, пратих мъжът ми за галета и той донесе грис. После ходи и купи галета, ама аз сега имам един пакет грис, дето не знам какво да го правя. Аз не харесвам грис халва, децата не обичат грис за закуска. Какво може да бъде направено от грис? Не ми се иска да го хвърлям.

Despina, ето ти две рецепти, близки по състав са, с малки разлики. Дечицата ги харесват, а не само те, чудесни са с чаша мляко, айрян или кафе.


Ливански сфуф

1,5 ч.ч. грис,
0,5 ч.ч. брашно,
1 бакпулвер,
1  ванилова захар,
1 ч.л. куркума, /ако нямаш, и без нея става, тя придава жълт цвят на сладкиша/
1 ч.ч. захар,
1 ч.ч. прясно мляко,
0,5 ч.ч. олио.

Млякото се загрява леко и захарта се разтваря в него. Смесват се сухите съставки в купата на миксера, добавя се млякото със захарта. Бие се с миксер не по-малко от 5-7 мин. задължително. Така грисът набухва и тестото став като гъста сметана. В тестото по желание може да се сложат орехи, портокалови корички, стафиди.
Форма с диаметър 22-24 см се намазва с мазнина и се ръси с брашно. Сместта се излива във формата, отгоре може да се посипе с кокосови стърготини или орехи. Поставя се в загрята до 180 град фурна, пече се около 40 мин, първите 25 мин фурната не се отваря. Проверява се дали е готов като кекс – с пръчица или клечка за зъби.
Всъщност нещо като кекс е, много е ароматно и приятно, с обикновени продукти, вкусен и лесен за приготвяне.
 Реже се след като изстине, иначе малко се мачка от ножа, но аз обикновено нямам търпение.

И още един вкусен и лесен сладкиш с грис

И още едно предложение.
Виж целия пост
# 99
Деспина,

тук има една темичка за ябълков сладкиш с грис. Виж, изглежда ми интересно и вкусно. Няма да залежи материала.  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378967.0
Страхотен е! Препоръчвам с 2 ръце!
Виж целия пост
# 100
момичета искам да направя някаква запеканка с картофи, значи имам яйца, сирене, кисело мляко и колбас мога да добавя...някой ще ме упъти ли за някаква точна рецепта  Praynig
Виж целия пост
# 101
маякуб,аз правя запеканката така,сварявам леко картофите и ги редя в йена нарязани на резени,поръсвам със сирене,дом.пюре и джоджен.Втори пласт нареждам бекон или колбас и отново дом.пюре.Отгоре натрошавам сварени яйца и сирене или кашкавал ,наливам малко бяло вино и пил.бульон и пека до извиране на течността под капак.Махам капака за 10мин. да се запече и готово.Поръсвам с пресен магаданоз.
Виж целия пост
# 102
Да попитам момичетата, които питаха за пилето със сирене.......Направиха ли го и хареса ли им?
Виж целия пост
# 103
Момичета, помагайте, пратих мъжът ми за галета и той донесе грис. После ходи и купи галета, ама аз сега имам един пакет грис, дето не знам какво да го правя. Аз не харесвам грис халва, децата не обичат грис за закуска. Какво може да бъде направено от грис? Не ми се иска да го хвърлям.
Доколкото помня Блонди имаше много интересна рецепта за солен грис, дано се включи, че и аз да се възползвам  Blush.
Виж целия пост
# 104
Момичета, помагайте, пратих мъжът ми за галета и той донесе грис. После ходи и купи галета, ама аз сега имам един пакет грис, дето не знам какво да го правя. Аз не харесвам грис халва, децата не обичат грис за закуска. Какво може да бъде направено от грис? Не ми се иска да го хвърлям.
Както е писала polin_a към хляб става. Ако искаш можеш да направиш като салата(ние му викаме изкуствен хайвер) - завираш 3 чаши вода с малко сол, слагаш гриса и бъркаш непрекъснато, като почне да прави големи балони го дърпаш и го оставяш да изстине, като от време на време пак бъркаш. Като изстине слагаш 1-2 майонези(на вкус), лимонов сок, кора настъргана, настърган лук, още солчица ако иска и черен пипер. Можеш да сложиш и кисели краставички и колбас някакъв. И хора, които принципно не обичат грис са го яли  Laughing Дано ти хареса   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия