Натурална закваска за хляб или Хляб с квас.....

  • 188 953
  • 749
# 330
лелел ама аз забравих  Embarassed ще гледам скоро да се поправя  Simple Smile
Виж целия пост
# 331
Поправих се за 5  Simple Smile 

Кисело тесто от грозде (Nancy Silverton's Grape Starter)



Виж целия пост
# 332

Pain au levain naturel



Виж целия пост
# 333
Чак сега намирам тази тема, за което много съжалявам. Преди около половин година се мъчех с тези закваски, но ми писна и си дадох почивка. Ще изчета темата с голям интерес и се надявам този път да успея. Ако някой ме ориентира с кое да започна ще съм много благодарна, нещо пробвано. В интернет има доста рецепти, но за съжаление или не се получива при мен или вкусът не ми допада.
Виж целия пост
# 334
Здравейте, наскоро разбрах, че маята за хляб, която се продава, хич не е полезна за стомасите ни и попаднах на тази тема тук. Имаме машинка за хляб марка bifinett. Въпросът ми е някой от вас пробвал ли е да пече хляб в хлебопекарна без мая, дори домашно приготвена? Интересува ме трябва ли да се избере програма, която изпуска времето за втасване и изобщо получава ли се вкусен хляб? То е ясно, че ще стане по-сбит и плоск, но поне да става за ядене Simple Smile
Иначе ще повторя вашите експерименти Simple Smile
Виж целия пост
# 335
Здравейте, бих искала да ви попитам имате ли идея защо хлябът с домашен квас ми се получи толкова кисел. Иначе е добре, бухна нормално като за пълнозърнест хляб. Знам че тези хлябове по принцип накиселяват, но този ми се струва твърде кисел. как може да се избегне това?
Виж целия пост
# 336
Здравейте, наскоро разбрах, че маята за хляб, която се продава, хич не е полезна за стомасите ни и попаднах на тази тема тук. Имаме машинка за хляб марка bifinett. Въпросът ми е някой от вас пробвал ли е да пече хляб в хлебопекарна без мая, дори домашно приготвена? Интересува ме трябва ли да се избере програма, която изпуска времето за втасване и изобщо получава ли се вкусен хляб? То е ясно, че ще стане по-сбит и плоск, но поне да става за ядене Simple Smile
Иначе ще повторя вашите експерименти Simple Smile

Можеш да я използваш само за омесване. Този хляб втасва по 8ч и на стайна температура, и затова не ти е нужна машинката. Не съм пробвала да пека там, но мисля да не рискуваш. Струва ми се, че е най добре на фурната.

Виж целия пост
# 337
Здравейте, бих искала да ви попитам имате ли идея защо хлябът с домашен квас ми се получи толкова кисел. Иначе е добре, бухна нормално като за пълнозърнест хляб. Знам че тези хлябове по принцип накиселяват, но този ми се струва твърде кисел. как може да се избегне това?

По принцип този хляб киселее да. Но ако е твърде кисел, причината е или в това, че квасът е стар или брашното ти е много черно Mr. Green На мен първите ми хлябове доста киселееха, защото бяха с ръжено брашно, а после пък ми беше стар кваса. Ама като му хванах цаката  #2gunfire падаше яко печене
Виж целия пост
# 338
Здравейте, бих искала да ви попитам имате ли идея защо хлябът с домашен квас ми се получи толкова кисел. Иначе е добре, бухна нормално като за пълнозърнест хляб. Знам че тези хлябове по принцип накиселяват, но този ми се струва твърде кисел. как може да се избегне това?

По принцип този хляб киселее да. Но ако е твърде кисел, причината е или в това, че квасът е стар или брашното ти е много черно Mr. Green На мен първите ми хлябове доста киселееха, защото бяха с ръжено брашно, а после пък ми беше стар кваса. Ама като му хванах цаката  #2gunfire падаше яко печене

ами да брашното ми е много черно, но ние в къщи си мелим жито и то има доста трици, пресявам после през сито част от тях. Квасът не е стар, защото този ден ми го подариха едни хлебопекари на едно био изложение Simple Smile
Виж целия пост
# 339
Добре, а според вас, ако искам да направя хляб 750 гр. колко квас (от този който стои в хладилника) трябва да използвам?
Виж целия пост
# 340
С какво си мелите житото?
Квасът истински ли е?
Аз слагам на око, никога не меря.
Виж целия пост
# 341
С какво си мелите житото?
Квасът истински ли е?
Аз слагам на око, никога не меря.

ами една домашна мелница,американска, малко стар модел и не мели съвсем фино.но мислим да си купим от чужбина някаква нова. Досега със сухата мая с нашето брашно си ставаше.

Иначе сега този квас е от истинския - който е правен само със смесване на вода и брашно, после ферментиране и т.н.

А добре, ти за да направиш хляб как точно процедираш. Взимаш от хладилника малко квас и после какво?
Виж целия пост
# 342
Ечо Мечо, още ли правиш хляб с натурална закваска?????Поздравления!
Виж целия пост
# 343
Маме, мерси. Честито ти бебче, да ви е живо и здраво, и да ви радва много. С кваса малко съ поспряла засега, повече наблягам на содени питки. Ти си за поздравления, с четири деца, а изявите ти в кухнята не спирat.
Country Life, мелницата ти Shnitzler ли е? Аз искам да си купувам такава, но незнам правят ли доставки до България. Има ги в Австралия и Германия. Вие как ще я купувате вашата и от къде?
За хляба сме разисквали тук миналата година много.  Ако ти е в хладилника я вадиш сутринта да поседи на стайна температура, следобяд я разбъркваш с брашно да не е гъсто, но да не може и да се меси и я оставяш до ве4ерта да се надуе. После я смесваш в машината или на ръка с 1ч.л сол и захар, 1-2с.л олио, вода престояла /ако е чешмяна/ и брашно. Загрява се фурната на 50С и се изключва. Оставяш хляба вътре да втасва 7-8ч и сутринта рано рано пе4еш на 190С. Маже се с масло и се завива да не е твърд.
Виж целия пост
# 344
Мелницата ни е от тази марка Champion - http://livefoodexperience.files.wordpress.com/2009/05/champion-juicer.jpg. Това, което се вижда на снимката обаче, е приставката за правене на сок, има също и приставка за мелене на жито.

За новата мелница още проучваме, ако решим нещо, ще ти пиша.

Иначе сега третият ми опит за хляб с квас беше доста по-добре (т.е. не е толкова кисел) като първите два и съм много доволна Simple Smile В къщи също го харесаха. Разликата с предните ми опити е, че за същите пропорции, взех от хладилника два пъти по-малко квас от преди. Това по съвет на един познат. И всъщност хлябът пак си бухна, но не стана толкова кисел и съм доволна. Определено повече ми харесва от хляб със суха мая. Явно преди съм взимала твърде много квас, така излиза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия