КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 300 189
  • 1 420
# 585
ау колко лоша тема сте пуснали.много сте гадни.лиги ми потекоха като за4етох.темата ще ми е много полезна въпреки 4е аз за 3та година ще правя козунаци.а принципно пека и не само за Великден.по-късно ще се включа с моята рецепта
Виж целия пост
# 586
Момичета,моля да ми помогнете!Доколкото изчетох,козунзчените кифлички са правени доста често от вас.Питанката ми е....тестото ще стане ли за оформяне на някакви малки животинки или цветчета.Дали ще се деформират при втасването smile3506
Виж целия пост
# 587
Аз ще си повторя въпроса от преди няколко страници, че утре се захващам със следващия козунак.
Как да избегна превтасването, след като сложа козунака да се пече?Става въпрос за следното- надигнал се е два пъти при втасването след оформяне, всичко е ОК и като го сложа да се пече бухва поне още един път.Второто втасване го правя във фурната на 50*.Може би това е много висока температура за втасване?
Виж целия пост
# 588
Аз ще си повторя въпроса от преди няколко страници, че утре се захващам със следващия козунак.
Как да избегна превтасването, след като сложа козунака да се пече?Става въпрос за следното- надигнал се е два пъти при втасването след оформяне, всичко е ОК и като го сложа да се пече бухва поне още един път.Второто втасване го правя във фурната на 50*.Може би това е много висока температура за втасване?

Точно така правя.
След като оформя козунака,го слагам във форма,после във фурната на 50 градуса,под памучна кърпа.Време не съм засичала,но тестото трябва да се удвои.Вадя формата,засилвам градусите на 170,намазвам с жълтък+малко пр.мляко,поръсвам със захар и мятам във фурната.Оставям 10-15 минути само на долен реотан,после включвам и горния.
Виж целия пост
# 589
Благодаря  bouquet!Аз така правя питките, започвам само с долен реотан и нямам грешка, но с козуначеното тесто нямам никакъв опит и не се чувствам сигурна.
Първия козунак имах чувството, че е една идея превтасал, но направихме капиталната грешка да го изядем топъл почти целия.На следващия ден беше 10 пъти по-вкусен.
Виж целия пост
# 590
и аз искам да попитам нещо-козунака си го пека във фурната но когато замеся тестото го пъхам във машината за хляб да се бърка-моята машина е проста само с три копченца всяко за различна програма-най дългата е 20 мин меси 35 мин втасва и печенето което в случая не ме интересува -според вас това месене достатъчно ли е или трябва още да го меся на ръка или как според вас да организирам цялата процедура така че резултата да е добър и след тия 35мин примесвам сплитам и пак трябва да втасвам преди да пусна да пече-така ли трябва  офф май се оплетох дано сте ме разбрали
Виж целия пост
# 591
и аз искам да попитам нещо-козунака си го пека във фурната но когато замеся тестото го пъхам във машината за хляб да се бърка-моята машина е проста само с три копченца всяко за различна програма-най дългата е 20 мин меси 35 мин втасва и печенето което в случая не ме интересува -според вас това месене достатъчно ли е или трябва още да го меся на ръка или как според вас да организирам цялата процедура така че резултата да е добър и след тия 35мин примесвам сплитам и пак трябва да втасвам преди да пусна да пече-така ли трябва  офф май се оплетох дано сте ме разбрали

Само месене+втасване нямаш ли?
Ако нямаш,може да пуснеш тази програма,която си описала,но да я спреш след месенето(на 20-та минута),да я пуснеш отново и да я оставиш до края.Получава се 40 минути месене,но втасването е също кратко.Та,след програмата,не вади веднага тестото,остави го за още 30 минути в машината,на топло.След това го изваждаш,леко премесваш и оформяш.
Виж целия пост
# 592
Аз съм ви сърдита........Правя козунака на Лебедунка в момента....утре за закуска......До сега върви супер! Ама не издържах на козунаците ви! Макс, разкошен е!  bouquet
Виж целия пост
# 593
И аз сега започвам козунака на Лебедуна. Ако съм разбрала правилно, от 3-те яйца оставям единия белтък за намазване, нали така?
Винаги съм месила на ръка и са ми ставали много хубави козунаци. Имам 2 неуспешни опита в машина с рецептата на Кети мисля беше. Сега искам да пробвам тази. Ще докладвам после.

Виж целия пост
# 594
Реших да направя козунака на max-mama в ма6ината за хляб,проблема е 4е нямам достатъ4но информация за процедурата.Сега съм пуснала продуктите на прогарама тесто,минава 2 месения и 3 втасвания....
max-mama ,може6 ли да опи6е6 стъпките! Simple Smile
Виж целия пост
# 595
След като от няколко дни не мога да спя, а само мисля за вашите изкушения, в момента чакам последното втасване на Традиционния козунак на Джемма. За сега изглежда добре, но се притеснявам за няколко момента:

1. Не успях да разтворя напълно захарта в сиропа.
2. При финалното оформяне фитилите ми се разпаднаха при преместването и изобщо трудно се оформя, не е чак невъзможно.

Това означава ли някаква грешка и мога ли да я поправя сега или е вече късно? newsm78

Моля разбиращите за помощ и предварително благодаря.   bouquet
Виж целия пост
# 596
Моля ви се, кажете ми, мога ли да замеся тесто за козунак вечерта, да го сложа в хладилника и на следващия ден да се занимавам с останалото?
Извинявам се, ако повтарям въпроса, но нямам време да чета 40 страници.
Виж целия пост
# 597
Моля ви се, кажете ми, мога ли да замеся тесто за козунак вечерта, да го сложа в хладилника и на следващия ден да се занимавам с останалото?
Извинявам се, ако повтарям въпроса, но нямам време да чета 40 страници.

На първа страница има дадени много рецепти,сред които е тази http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260129.msg6285467#msg6285467.
Виж целия пост
# 598
Джемма, щолена защо е с толкова много мая /нали 3 кубчета или аз нещо не съм разбрала/?
Казваш, че е по сбит и не така бухнал като козунак, а маята е доста повече от на козунак. Не мога да схвана с каква цел?
Виж целия пост
# 599
А дали има тънкости при печинето на козунак?Има ли някакви хитринки ,когато стигнем до печенето newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия