КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 300 163
  • 1 420
# 660
Джемма,ама то много добре си изглежда,но ти явно сравняваш с оригинала и за това не си доволна.На мен много ми харесаха,особено разреза.
Виж целия пост
# 661






Здравейте дами,
знаете ли къде се продава готово козуначено тесто? Преди няколко години съм купувала от Била, но сега няма....


Купувала съм  козуначено тесто от пазара Ив.Вазов - на последната спирна на трамвай 1 - има пекарна.Беше преди 3г. и тогава замразих тестото и пак си ми стана козунака.
Виж целия пост
# 662
-купувам  виво - дали като цяло са я развалили или аз улучих някоя такава партида не мога да разбера-уж е в срок -
И аз със такава мая си правих злополучния козунак.. smile3515
Джемма,аз съм по близо до тебе,ако не ти харесва  съм насреща newsm62
Виж целия пост
# 663
Аз няколко години вече си правя козунаците по една и съща рацапта, ама носят още маааалко захар Rolling Eyes. Днес реших да пробвам - добавих и малко течен подсладител - сега изстиват - направих 1 козунак и 1 руло с парченца черен шоколад, че ме домързя да меля орехи  Crazy - довечера ще кажа как е и ако ни харесат така - в събота така ще ги правя вече официално.

Само да вметна - всичко правя само със суха мая на "Д-р Йоткер" - от тестото за пица, кифлички, до питите и козунаците - няма грешка Peace!
Виж целия пост
# 664
Машината меси в момента козунака на max-mama! После ще се отчета с резултата!
Виж целия пост
# 665
Така вчера замесих козунак.
Резултата е тухла четворка smile3511


Само да вметна - всичко правя само със суха мая на "Д-р Йоткер" - от тестото за пица, кифлички, до питите и козунаците - няма грешка Peace!
Точно с нея добих този ефект  Twisted Evil
Виж целия пост
# 666
Така вчера замесих козунак.
Резултата е тухла четворка smile3511


Дай подробности - вярвам, че дружно ще успеем да открием грешката!
Виж целия пост
# 667
Незнам какво стана като точно спазих рецептата Rolling Eyes
Мисля,че е от маята.Защото каквото и да направя с тази мая е като камък.
Виж целия пост
# 668
Направо ме хвърли в духовата музика - при мен всичко, ама всичко и винаги е на 6 Peace.

Къде слагаш маята Rolling Eyes?
Виж целия пост
# 669
В брашното ,след като е пресято
Виж целия пост
# 670
Значи не е от маята Naughty.
разказвай нататък и ще открием какво е станало...Я дай направо рецептата, да видим.
Виж целия пост
# 671
Незнам какво стана като точно спазих рецептата Rolling Eyes
Мисля,че е от маята.Защото каквото и да направя с тази мая е като камък.


Разтвори ли маята в прясното мляко?Да не би млякото да е било по-топло?
Виж целия пост
# 672
max-mama , сухата мая задължително се прибавя към брашното, не се разтваря в млякото.
Виж целия пост
# 673
Значи не е невъзможно да се замрази тесто, но май си зависи от маята. Аз съм замразявала на 2 пъти - веднъж стана, но бухна доста по-малко от колкото трябва и стана почти добре, а втория път беше едва едва надигнал се, почти нищо, но като вкус и двата бяха прилични. Само видът им не беше особено "за пред хора", ама за домашна употреба става Simple Smile
Виж целия пост
# 674
Ето по тази рецепта го правих
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24722.msg3459477#msg3459477
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия