Пак за Мадрид- само хубавото!

  • 96 237
  • 746
# 285
Точно за футболен мач говоря  Mr. Green Реал Мадрид - Барса.   newsm44
За сега не се знае точната дата дали ще е 22 или 23-ти март, което не ни бърка. Ще пътуваме с Wizz. Полета за връщането е в понеделник 24.03. вечерта. Надявам се, че няма да сме чак такива каръци та да преместят мача в понеделник вечерта, че иначе ще трябва да си удължим престоя чак до петък  Mr. Green
Относно другия ми въпрос: музеите вече ги разгледахме, парка е ясен и винаги можем пак да се разходим там с удоволствие. Знам, че магазините не работят в неделя (поне в Барселона беше така, пък до колкото знам по принцип в Испания е така). Затова се чудих, но пък ще измислим нещо. Може някоя екскурзия. Пак зависи от мача. Ако е в неделя едва ли ще рискуваме  Mr. Green
Виж целия пост
# 286
Точно за футболен мач говоря  Mr. Green Реал Мадрид - Барса.   newsm44
Ехаааа! Дори аз, която не гледам футбол (да не кажа, че ми е супер безинтересен спорт) бих отишла на подобен мач, особено в Мадрид! А пък и ако Реал бият....майко мила - фиеста до зори!

Дворецът и Катедралата може да видите, ако не сте. Иначе някоя екскурзийка извън Мадрид - Толедо, Аранхуес, Алкала, все са близо.
Виж целия пост
# 287
малко оff,

но и аз съм запланувал да гледам мача и същото ще направя - от петък до понеделник, пък шансът да е в понеделник е нулев, почти е сигурно, че ще е в събота, т.к. ШЛ се играе вторник/сряда и да имат почивка малко:)

Любопитно ми е билетите откъде ще ги вземете и какви пари:) Аз уж съм си намерил човек (за да не са на черно), ама да видим тези дни какво ще стане, че да знам дали въобще Уиз да запазвам  Laughing

п.п. фен на Барса съм! Та ще е голям кеф победата на Бернабеу  Mr. Green
Виж целия пост
# 288
Ние билетите вече ги купихме. Този път от http://www.ticketbis.net/. Миналия февруари бяхме на мач от ШЛ - Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед и тогава си купихме билети от http://www.livefootballtickets.com/
Цените по тези сайтове са високи (особено за Ел Класико  Mr. Green), но все пак са алтернатива. Ние нямаме познати на които да разчитаме. От официалните сайтове не можеш да докопаш билети за такъв мач и така за нас остава само този вариант. Миналата година ги взехме с доставка до България, този път ги купихме с доставка до хотела в Мадрид. Така излиза по-евтино  Simple Smile
Не сме фенове на Реал, въпреки че това ще ни е втория техен мач на който отиваме. Между двата отбора симпатиите ни са повече към Барса. По-скоро аз лично съм фен на града и затова се връщаме отново толкова скоро. Повода е мач на който може би ще имаме възможност да отидем веднъж в живота и затова решихме, че цената няма значение  Mr. Green
Дай Боже всекиму!!!!
Виж целия пост
# 289
Най-добрия вариянт е билети-предварително,в деня на мача се извиват едни опашки около целия стадион.Ние ходихме преди години мача беше със Севиля.Целта на пътуването беше да разгледаме Мадрид и най-вече стадиона,подарък на мъжо за 30-я рожден ден,голям запалянко е.За мача специално ,се чудехме,да вземем билети он лайн или от там на място,после се чудехме дали изобщо да ходим,понеже бяхме с малкият ,който тогава беше на 2г.,в крайна сметка не отидохме на мача,но преживяването пак си беше супер.Подгответе се ,ако Реал Мадрид бие-фиеста до сутринта.Живяла съм няколко години на Майорка,но Мадрид ми беше непознат-страхотен град е,за 6 дни не успяхме и 1/3 да видим.Внимавайте с такситата на летището,ако пътувате с такси естесвено,искаха да ни обръснат 60 евро до хотела,а цената всъщност с пуснат апарат е около 25 евро.Сигурно беше нашенски бакшиш. EmbarassedВярно ,че бяха три дни фиеста -някакъв празник на полицията,но имаше и таксита с нормални цени.Повозихме се и с метрото и с такси и с автобус.....Но определено е по-лесно ,ако знаеш езика.Ако някой иска да пита нещо-насреща съм  Hug Hug
Виж целия пост
# 290
Относно другия ми въпрос: ... Знам, че магазините не работят в неделя (поне в Барселона беше така, пък до колкото знам по принцип в Испания е така). Затова се чудих, но пък ще измислим нещо. ....  Mr. Green

Вече работят и в неделя големите центрове. Преди работеха само всяка първа неделя от месеца Simple Smile.
Виж целия пост
# 291
Търся евтини нощувки за 3-ма на централно място, ориентирах се на картата къде е центъра, но не разбрах до музеите ли е по-атрактивно или в другата част? Какво да гледам да е наблизо (освен метрото)?
Ако някой може да предложи нещо ще съм благодарна.
Виж целия пост
# 292
Ние сме нощували в хотел Asturias а центъра е до puerta del sol,тогава цените бяха добри,нощувка със закуска,сега-незная.Има доста добри и евтини хостели край центъра,потърси.
Виж целия пост
# 293
Метрото е основното, иначе центъра е доста обширен, ама лесно се ходи пеша и има доста възможности.
Ние спахме на плаца Еспаня и ни беше удобно.
Виж целия пост
# 294
      Пристигайки към 10 вечерта в петък ще има ли от къде да си купим нещо за ядене или трябва да си носим. Мисля да отседнем в централната част до спирка Callao до Gran Via.
      Кой ден е по добър за посещение в Толедо в края на март - неделя или понеделник. Ако в Мадрид е по-скучно в неделя да отидем, но дали в Толедо ще работи нещо, нали е по-малко градче? Или пък няма значение... Мисля да взема билетите по-рано за влака.
 
Виж целия пост
# 295
О, то по това време ще е митинг из центъра, няма място за притеснения. Сиестите описани в пътеписите отдавна не съществуват  Peace Всичко ще работи и ще е пълно с хора.
Иначе конкретно, до плаца Майор има денонощен Карфур, ама не пречи и да си носите нещо.

20 октомври 22:29:41
Виж целия пост
# 296
Много се изумих , че когато търся маршрут от летището до хотела / който е до дел Сол / излиза ,че последната част от метрото е с влак за 1 спирка.Какъв влак спира на Plaza del Sol??По-добре ли е да сменя три пъти метро?
Виж целия пост
# 297
Спира влак на Сол - сабърбана С-4

Аз бих предложила друг вариант за придвижване - С-1 до Аточа, и от там светльосинята линия 1 за 3 станции до Сол.
Когато се пътува от летището със събърбана не се дължи онзи данък летище и придвижването до центъра излиза 2,40 евро, но трябва да се провери за актуализация. Тръгват от Т4, -1 ниво, има табели. До там с безплатния шатъл на летището ако се каца на Т1, Т2 или Т3  Peace
Виж целия пост
# 298
Момичета, има ли някоя от вас представа какво се случва с полетите на EasyJet? защо в сайта им не ми дава възможност да избера дестинация Мадрид? Да не са спрели да летят дотам? newsm78
Виж целия пост
# 299
Момичета, има ли някоя от вас представа какво се случва с полетите на EasyJet? защо в сайта им не ми дава възможност да избера дестинация Мадрид? Да не са спрели да летят дотам? newsm78
От София не летят вече близо 3 години Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия