Пак за Мадрид- само хубавото!

  • 96 237
  • 746
# 300
Много благодаря! За първи път ще ходим в Мадрид със съпруга ми през май. Още се ориентирам какви са опциите за полети дотам и обратно. Засега май най-изгодно излиза да отидем с Уиз еър и да се върнем или пак с тях, или с Иберия. Искаме да гледаме няколко мача от тенис турнира, който е в началото на май. Горе-долу датите за отиване и връщане са 04.05 и 08.05 (+/- 2-3 дни). Ако имате идеи или опит с авиокомпании и покупка на билети, ще съм благодарна да го споделите!
Виж целия пост
# 301
До там летят Bulgaria Air (Iberia - оперира Bulgaria Air ) http://www.air.bg/ и Wizzair http://wizzair.com/bg-BG/Search - летяла съм и с двете авиокомпании. Не съм имала никакви проблеми. Определяща е била цената на сам. билет. Ще летя до там отново последната седмица на март с wizzair.
А от края на юни месец и Vueling ще летят от Мадрид до София, но май са само до септември https://www.vueling.com/es

Bulgaria Air
Скрит текст:
320 лв за дати: 5 или 6.05. и връщане 11.05.
Виж целия пост
# 302
Виждам, че имаш опит. Това приемлива цена ли е според теб?
И 320 лева за двамата ли е? Защото така ми излиза на мен, но ми се вижда чак нереално...
Виж целия пост
# 303
Виждам, че имаш опит. Това приемлива цена ли е според теб?
И 320 лева за двамата ли е? Защото така ми излиза на мен, но ми се вижда чак нереално...

Не това е на човек Simple Smile. Това е най-ниската цена за Мадрид на редовната авиокомпания Bulgaria Air Simple Smile
Скрит текст:
Имаш включен 1 бр. регистриран багаж + ръчен багаж + дам. чанта и храна.
Иначе на wizz за периода е пак същата, но само с ръчен багаж!
Скрит текст:
В момента цената е 648,96 lv със закупуване на карта за дискаунт клуб в тази цена (тя е 60 лв. и важи за една година) за дати: 06.05. - 10.05. , без дискаунт клуб е 709,96 lv
Виж целия пост
# 304
Ами, да, и на мен така ми излиза. Отиване с Уиз 139 евро на 06.05.2014 г. и връщане с Иберия на 11.05.2014 г. за 162 евро. Но както казваш ти, ако включим и багажа, даже излиза по-скъпо, а и датите са по-кофти.
Дали има някакъв шанс да пуснат по-евтини билети, или няма смисъл да чакам? В началото на май са майските празници и билетите няма изгледи да поевтинеят, защото доста хора искат да пътуват. Или греша? Направи ми впечатление, че за Уиз има доста малко останали дати, между които да избирам. Май сме закъснели...
Виж целия пост
# 305
Ами, да, и на мен така ми излиза. Отиване с Уиз 139 евро на 06.05.2014 г. и връщане с Иберия на 11.05.2014 г. за 162 евро. Но както казваш ти, ако включим и багажа, даже излиза по-скъпо, а и датите са по-кофти.
Дали има някакъв шанс да пуснат по-евтини билети, или няма смисъл да чакам? В началото на май са майските празници и билетите няма изгледи да поевтинеят, защото доста хора искат да пътуват. Или греша? Направи ми впечатление, че за Уиз има доста малко останали дати, между които да избирам. Май сме закъснели...

За България еър това е най-ниската цена - даже са я писали като промоция Laughing едва ли ще падне по-надолу... при тях е все нагоре. За wizz сигурно ще падне, но не много (това е по време на празници и обикновено не падат цените, защото има търсене) и трябва да се следи постоянно. Трябва да имаш и нерви, и търпение Simple Smile. Но тогава може и на България еър да се качат цените.
Виж целия пост
# 306
Ок, вече имаме билети и дори резервация за хотел.

Половинът иска да гледа тенис, а аз искам да разглеждам забележителности, да понапазарувам и да опитам местна храна в поне едно забележително място.

Кажете, моля Ви, къде да отида? Вече разбрах, че за Прадо трябва да си заделя поне ден. Какво друго?

Някой ходили ли е например в този ресторант: http://www.lonelyplanet.com/spain/madrid/restaurants/spanish/res … sobrino-de-botin? Имате ли представа какви са цените в един сравнително приличен ресторант (не супер лукс, не фюжън кухня с 3 звезди Мишлен и пр., но с прилични стекове например)?

Ако в темата има момичета, живеещи в Мадрид, или такива, които са ходили много пъти там, ще се радвам да препоръчате (забележителности, места за хранене и всичко, за което се сетите)!

П.С. Разполагаме с 4 дни и половина и да, знам, че са малко, но ако ни хареса, винаги можем да повторим, нали така! Simple Smile
Виж целия пост
# 307
Бих искала да попитам за транспорта от летището до спирка Callao:
1. Ако ползвам метро е 5 евро, купувам си Т10, но къде на изхода плащам таксата 3 евро за специален билет не разбрах?
2. Експресният автобус от кой терминал тръгва и до къде отива. Той колко струва? С него мога ли да стигна до спирка Callao?
3. Билети само зона А ползвам, нали?
Виж целия пост
# 308
1 - Има служител на метро станцията на летището и можеш да питаш, защото летището е в друга зона и мисля, че продаваните там Т10 са за 2 зони и съответно по-скъпи. Иначе доплащането става на излизане от метро станцията, поне като пътуваш център-летище се доплаща на турникетите на летището.
2 - Шатъла спира пред всички терминали и пътува до гара Аточа, като минава през плаца Сибелес. Станцията на Сибелес се казва Банко де Еспаня на червената линия.
3 - Зависи къде искаш да ходиш, но да.
Виж целия пост
# 309
Mерси  Шебек    bouquet  bouquet

Тъй като ще съм в неделя в Мадрид мисля да посетя пазара. Някой ходил ли е? Ако не си струва да сменям програмата.

Не съм съвсем сигурна, но май на 23.03 ще има корида в Plaza de Toros de las Ventas. Интересно ли е на такива събития и има ли билети на място ако успеем да го вмъкнем?
Виж целия пост
# 310
Момичета, не съм запозната в подробности, но мисля, че тук е подходящо място да питам: за първи път ще пътуваме самостоятелно, без пътуването да е организирано от агенция. Имаме ли нужда от здравна застраховка за пътуване в чужбина? Работата е там, че ако всичко е наред и пътуването се осъществи, аз ще съм бременна във втори триместър, така че може би не е лошо да си направим... Thinking
Виж целия пост
# 311
Застраховката е по желание, а в твоя случай препоръчително. Сумата е дребна - от сорта на 80 ст на ден, поне на мен май толкова ми взеха във Виктория последния път.
Виж целия пост
# 312
Да питам, понеже често чета за застраховки - ЕЗК никой ли не ползва?
Аз само с такава пътувам из Европа. Пък и като бременна, жената няма да ходи на частен гинеколог при нужда в чужбина, а предполагам в спешното.
Не че й казвам да не си прави, просто ми е интересно защо не се ползва картата?
Виж целия пост
# 313
Да питам, понеже често чета за застраховки - ЕЗК никой ли не ползва?
Аз само с такава пътувам из Европа. Пък и като бременна, жената няма да ходи на частен гинеколог при нужда в чужбина, а предполагам в спешното.
Не че й казвам да не си прави, просто ми е интересно защо не се ползва картата?

regina di cuori, сигурно ще прозвучи смешно, но не знам за каква карта говориш... Blush

Да питам и за хотела. Някой има ли впечатления от VP El Madrono?  Ние се спряхме на него, вече имаме резервация, но ще се радвам, ако някой сподели мнение отпърво лице!
Виж целия пост
# 314

regina di cuori, сигурно ще прозвучи смешно, но не знам за каква карта говориш... Blush


http://www.ezok.bg/index.html

Ако нямаш време издават временни с по-кратък срок в здравната каса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия