Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 72 805
  • 1 151
# 960
Галче, ето тези са супер вкусни и сладки, чак ми става твърде сладко като изям повече от 4, а аз обичам сладко много! Малко са скъпички обаче...
Инак можеш да си забъркваш мед със сусамов тахан и да си го мажеш върху препечена филийка, това е другото много сладко нещо, от което ми става байгън  Laughing
Виж целия пост
# 961
Хапвай си сушени плодове - фурми, кайсии, стафиди, има и сушено манго, ананас - но да не е и захаросано, че лепне направо  Simple Smile
Виж целия пост
# 962
Цитат
трябва да потърся къде се продават  newsm78
asyalein в аптеката ги има,ако в момента няма до няколко часа ще ги имаш Peace
И от мен рецепта за хрема
1 чаена лъжичка зелен чай се запарва в една чаена чаша за 20 мин.прецежда се и може да се капят колкото често искаш,не са и неприятни.На мен винаги са ми помагали и най-удобно е ако имаш старо флаконче от капки за нос,впръскването е по-лесно Peace

Можеш да пробваш със Schüßler-Salze (Солите на Шуслер)за течаща хрема Natrium chloratum D6 таблетки.В началото на всеки няколко минути по една таблетка.Смучат се не се гълтат.

Таzи рецепта сьс zеления 4ай може ли да се прилага на деца? А Натриум хлоратум zа какво се вzема. 4етох в листовката, но не видях нищо zа хрема.
Посьветвайте ме какво да давам на дьщеря ми. Преz нощта беше с 37.5 и сега zапо4на да й те4е носа. Явно е вирус, zащото вси4ки се иzредихме, но ние нямахме Т.
И последно може ли хомеопатия и есенциите на Бах да се вzемат zаедно.
Клеева тинктура предполагам в аптеките да тьрся, ама как ли е на немски.
Виж целия пост
# 963
Виви, от всичко коментирано дотук в разни теми, разбрах, че няма проблема хомеопатия и Бахови есепции да се взимат заедно. За другото не мога да помогна..
Виж целия пост
# 964
Да, може Бах и хомеопатия заедно.  Peace
Виж целия пост
# 965
Виви, клеевата тинктура е спиртен извлек на Прополис от 30%, така ако кажеш Der äthanolische Propolisextrakt или нещо такова, дали няма да те разберат в аптеката Rolling Eyes
Виж целия пост
# 966
В цяла Северна Америка сурови бадеми можеш да си купиш само внос от Италия. Тъжно, но факт.

escorial, благодаря за разясненията! Би ли посочила линк от където могат да се купуват италиански бадеми?

Не мога да намеря информация,  дали и бразилските орехи ги облъчват (в САЩ). 
След като не могат да ги култивират и ги събират диви от джунглата, значи всичките минават за органик... Но пък след като не могат да ги серифицират за такива, значи имат правото да ги облъчват без да ни съобщават...  Thinking  Някой знае ли?
Виж целия пост
# 967
Клеевата тинктура, както и всяка друга , може да бъде с най-различна ´´потенция ´´ , има 10% , 20% , и 30%
Някъде бях чела за различните й приложения ,но не мога да открия сега къде, ако успея ,ще го постна .
дано в немско я има в аптеката, защото при нас няма , и аз си я правя сама  Peace
Виж целия пост
# 968
Incanto Не знам как да си купиш италиански бадеми през интернет. Съжалявам  Sad
Просто тук по био магазините ги продават.

Лошото е, че по масовите магазини, където се продават бадеми, се продават бадемите от Калифорния, които са облъчвани. А на опаковката никъде не е обозначено, че са облъчвани. Не са задължени да го пишат, а даже им е разрешено да пишат на опаковката, че са сурови  Shocked
Виж целия пост
# 969
В цяла Северна Америка сурови бадеми можеш да си купиш само внос от Италия. Тъжно, но факт.

escorial, благодаря за разясненията! Би ли посочила линк от където могат да се купуват италиански бадеми?

Не мога да намеря информация,  дали и бразилските орехи ги облъчват (в САЩ).  
След като не могат да ги култивират и ги събират диви от джунглата, значи всичките минават за органик... Но пък след като не могат да ги серифицират за такива, значи имат правото да ги облъчват без да ни съобщават...  Thinking  Някой знае ли?

Incanto, не знам къде живееш, но имам инфо за щатите от къде все още могат да се купят сурови нетретирани бадеми.

Едното място е от тук http://www.sunorganicfarm.com/
Ето и какво казват: "It is now required that all Almonds grown in the United States be treated to eliminate pathogens. Current methods use either heat or toxic gas to meet this requirement. SunOrganic Farm took delivery of a large supply of untreated California Organic Raw Almonds prior to this requirement. These Almonds are shown as 'RAW'. SunOrganic Farm is also now offering Treated California Organic Almonds. These are Organic Almonds that have passed through a steam chamber at 200F for 18-22 seconds. We believe this only affects the outer layer of the almond. This process does not alter that USDA Organic status of the nuts. These are shown as 'Treated'."

И тук също http://www.organicpastures.com/products_almonds.html

За жалост, аз не мога да се възползвам, но поне да споделя инфото за тези, които живеят по щатите... и наоколо.
Виж целия пост
# 970
Incanto,
аз съм купувала други неща от тук, но сега видях, че предлагат и италиански сурови бадеми.
http://www.shoporganic.com/product/organic-raw-italian-almonds/bulk_nuts_seeds
Виж целия пост
# 971
escorial, Grace', Кюбит   - Благодаря за информацията!   bouquet

Виж целия пост
# 972
По повод една реплика на Асиален, аз също като нея не мисля че блендираните храни са най-доброто за нас. Та какво по-близко до природата от това да ядеш храната мин. обработена, имам предвид най-малко смачкана, пасирана или нарязана. Гледам винаги да давам цели зеленчуците и плодовете (разбира се, след 2 год.) или поне на по-едри парчета. Всички деца (а и възрастните, ако не са забравили вече) обичат да хрупат морковче, чушка или ябълка..., а не да смучат като бебета минали през блендера храни. Така развиват и дъвкателните си способности, а и по-пълно усещат вкуса на любимото сурово. Не разбирам тази мода, всичко да бъде минато през блендер за да добие хомогенна смес - ядки, манджи или супи, та то губи спецификата и аромата си... Даже бих предпочела да дам плода така и отделно водичка, вместо смути, сок или др. каша. Вашето мнение, моля!?
Виж целия пост
# 973
спешен въпрос:
с какво да наложа цветовете от невен: зехтин или масло то гроздови семки?
имам и ленено?

искам да се мажа лятото Mr. Green
Виж целия пост
# 974
По повод една реплика на Асиален, аз също като нея не мисля че блендираните храни са най-доброто за нас. Та какво по-близко до природата от това да ядеш храната мин. обработена, имам предвид най-малко смачкана, пасирана или нарязана. Гледам винаги да давам цели зеленчуците и плодовете (разбира се, след 2 год.) или поне на по-едри парчета. Всички деца (а и възрастните, ако не са забравили вече) обичат да хрупат морковче, чушка или ябълка..., а не да смучат като бебета минали през блендера храни. Така развиват и дъвкателните си способности, а и по-пълно усещат вкуса на любимото сурово. Не разбирам тази мода, всичко да бъде минато през блендер за да добие хомогенна смес - ядки, манджи или супи, та то губи спецификата и аромата си... Даже бих предпочела да дам плода така и отделно водичка, вместо смути, сок или др. каша. Вашето мнение, моля!?

Природата ни е дала зъби, с които да дъвчем!
Дъвченето е един много важен процес, който не трябва да се обезценява!
Мъдрите хора казват че една хапка трябва да се предъвче 30 пъти преди да се глътне.
И съвсем не е заради това тя да стане на каша в устата.
И това е важно, но чрез дъвченето се прави масаж. Венците и зъбите също участват активно при този акт!
УСПОКОЯВА СЕ УМА!
Моят син не обича блендирани храни.
Предпочита да дъвче! Здраво дъвче всичко каквото му попадне, а все още няма и едно зъбче. За него е "обида", ако му дадеш смляна храна като на птиче в човката! Т.е. извръща си главата максимално настрани и си затваря силно устата!

Обичам да дъвча, това е нещо прекрасно, от което няма да се лиша, аз и близките ми хора!
Когато приготвяме супа вкъщи, то задължително продуктите са нарязани колкото се може по- на едро. Това си носи значението!




  bouquet




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия