Причини за закъснение на цикъла?

  • 417 830
  • 801
# 690
Здравейте,

имам следния въпрос - имам леко завишен пролактин, но на 21.08 бях на лекар и ми казаха че съм точно в овулация и това е денят с най-голям шанс за бременност, а този ден бяхме правили секс. Всичко останало ми беше ок.

В момента цикълът ми закъснява, а когато трябваше да ми дойде си имах всички неприятни симптоми - болки в корема, болки в гърдите и т.н. В момента усещам от време на време леко напрежение в яйчниците, но нищо сериозно. На 10.09 си правих тест и беше отрицателен и се чудя какво може да е причината за състоянието ми, възможно ли е теста да не е отчел и въобще възможно ли е да забременея с повишен пролактин.
Виж целия пост
# 691
Здравей, по въпроса за пролактина - да можеш да забременееш с повишен пролактин аз така забременях, въпреки че по принцип той е проблем за забременяване. Ти имаш ли въобще закъснение до сега на МЦ и колко дена е? Изчакай още 2-3 дни и си направи пак тест има вероятност и да не е отчел, но е съвсем реално и да не си бременна а да ти закъснява по ред други причини.
Виж целия пост
# 692
Всичко е възможно, няма установени правила. Но наистина, повтори теста. Ако ти закъснее повече от 2 седмици - лекар!
Виж целия пост
# 693
Благодаря за бързия отговор! Да, вече ми закъснява с 4-5 дни. Преди 3 години ми правиха операция на аденом на хипофизата, операцията беше успешна и сега нивото на пролактина ми е съвсем леко завишено. През тези 3 години цикъла ми винаги е бил абсолютно точен.
Виж целия пост
# 694
Здравейте,
този месец ми е много странен цикълът - дойде си на 28-мия ден кафеникав и слаб, но не само първия ден а и втори, и трети.. на 4-тия беше слаб и червен както и на петия.. Водя полов живот, но разбира се с презерватив, който приятелят ми е сигурен, че не се е скъсал, което до известна степен изключва бременност. Та, исках да ви попитам има ли място за притеснение, защото четох из форумите, че се е случвало и на други, но не е повод за притеснение, на други четох, че е симптом на болест, цветна бременност и тем подобни.
Виж целия пост
# 695
Здравейте,
този месец ми е много странен цикълът - дойде си на 28-мия ден кафеникав и слаб, но не само първия ден а и втори, и трети.. на 4-тия беше слаб и червен както и на петия.. Водя полов живот, но разбира се с презерватив, който приятелят ми е сигурен, че не се е скъсал, което до известна степен изключва бременност. Та, исках да ви попитам има ли място за притеснение, защото четох из форумите, че се е случвало и на други, но не е повод за притеснение, на други четох, че е симптом на болест, цветна бременност и тем подобни.

Пусни кръвен тест, ако е отр.(-) - няма бременност.
Ако  и следващия МЦ има оскъден М. - отиди на лекар.
Каква е причината? - лекар трябва да прецени  /може да е от ановулаторен МЦ и т.н./
Виж целия пост
# 696
Здравейте,
този месец ми е много странен цикълът - дойде си на 28-мия ден кафеникав и слаб, но не само първия ден а и втори, и трети.. на 4-тия беше слаб и червен както и на петия.. Водя полов живот, но разбира се с презерватив, който приятелят ми е сигурен, че не се е скъсал, което до известна степен изключва бременност. Та, исках да ви попитам има ли място за притеснение, защото четох из форумите, че се е случвало и на други, но не е повод за притеснение, на други четох, че е симптом на болест, цветна бременност и тем подобни.

Пусни кръвен тест, ако е отр.(-) - няма бременност.
Ако  и следващия МЦ има оскъден М. - отиди на лекар.
Каква е причината? - лекар трябва да прецени  /може да е от ановулаторен МЦ и т.н./

няма как да е бременност. правихме го с презерватив и свърши в презерватива и извън мен. ановулаторния МЦ симптом ли е на болест нещо или може да се случи и без повод или поради стрес и тем подобните
Виж целия пост
# 697
Нормално е от време на време (1 или 2 от 13 цикъла) да има цикли без овулация. Но трябва да видиш какво ще е положението и другия месец.
Виж целия пост
# 698
Нормално е от време на време (1 или 2 от 13 цикъла) да има цикли без овулация. Но трябва да видиш какво ще е положението и другия месец.
дано всичко е наред, че не ми се занимава с лекари и от там единия имаш не знам си какво втори друго трети нищо ти няма.. някой може ли да ме светне за това какви проблеми може да създадат тази липса на обилен цикъл, изключвайки бременност.
Виж целия пост
# 699
Здравейте. Аз съм нова, регистрирах се преди малко и искам да ви попитам. Трябваше да ми дойде днес, но преди седмица започна да ме боли корема и  да ме болят гърдите, телесната ми температура е 37 от 7 дни, базалната - 37, 37.3   На 1-ви по време на половия акт ми прокървя и то си беше като все едно си ми дойде и с приятеля ми решихме, че ми е дошло, обаче на следващия ден температурата базалната пак си беше 37 и нямаше и капка кръв и само гърдите ме болят и леки болки в кръста. реших, че ще ми дойде днес (то и днес си ми е датата, но няма го) базалната ми беше 37.3. Не знам защо прокървих, но ако е било цикълът ми, нали температурата трябваше да спадне.Странното е, че болките в корема ми отминаха и само гърдите ме болятр направо не вярвам да съм забременяла, а си ми е време вече    на 34 съм.Тази базална температура ме интересува, трябваше ли да спадне, когато прокървих и...ако и утре не ми дойде и все още си е висока има ли вероятност? Надявам се някой да ми отговори. благодаря.
Виж целия пост
# 700
Направи си тест Wink
Виж целия пост
# 701
Забравих да кажа, че на 27-ми, 28-ми и 29-ти октомври имах леки розови зацапвания, а сега няма нищо, просто е сухо и цикъла ми не тръгна след секса онзи ден.
Виж целия пост
# 702
Забравих да кажа, че на 27-ми, 28-ми и 29-ти октомври имах леки розови зацапвания, а сега няма нищо, просто е сухо и цикъла ми не тръгна след секса онзи ден.


 Simple Smile да, ще направя, но искам да ми закъснее още, просто реших да си попитам
Виж целия пост
# 703
няма никакво значение-просто си направи тест за бременост !
И няма нужда да пускаш 3 поста един след друг! Просто прибави допълнителните постове към първия Wink
Виж целия пост
# 704
Wink нещо не мога да се справя, още съм нова и май нещо обърках с тези цитати  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия