ИЗРАЕЛ35

  • 30 509
  • 287
# 135
   Здравейте, момичета и момчета, ние досега тест на колата правихме, нали ни е стара та едвам мина, ама мина де ooooh!
        Хубава тема пак сте подхванали. Дядо Хаджи още не съм прочела разказа за Йордан, но аз и не знаех, че се подвизаваш и при съседите, ако си писал и на други места пускай ни линкчета, ще сме благодарни Praynig
        Пете много интересни линкчета, искам да попитам знаеш ли защо се прави молитвата по изгрев слънце и на 28 години, значи света е създаден преди 5769години?
            За Соломоновите писания има доста,които не се признават. Не знам християни или евреи не са позволявали да се чете ето това http://liternet.bg/publish6/biblia/pesen/index.html, вероятно заради открития еротизъм.
Виж целия пост
# 136
 Дядо, ами да , те не са в Юдейския канон (Танах ) , те са си апокрифна литература (ранно християнска литература , боговдъхновени текстове ).Както и много други изписани неща. Смята се , че са фарисейско произведение , да... Не са и в Библейския канон като превод на Танаха. Водят се старозаветни апокрифи. Има тук малко за апокрифите :


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D1%80%D0%B … D0.B8.D1.84.D0.B8

 Мимкис , благодарствена молитва за сътворението към твореца ...Прочети линка на руски .Пише много !Песен на песните си е част от Танаха .Не е забранено четенето му при юдеите и никога не е било. По-скоро  някои християни биха си позволили това. 

Оставям ви - лек ден !  Hug

Сара , съжалявам за момичето и изобщо за случилото се !
Виж целия пост
# 137
Ето малко нови снимки от разходките ни навън тези дни... Оттук - надясно.
Виж целия пост
# 138
Цитат
Щели да ме пратят в Академията да създам нов език иврит
[Бубе,тази твоя способност съм я открила отдавна....

Сара, и аз много съжалявам за починалата майка .....


Виж целия пост
# 139
...
Дядо,прелетяха ли над вас?...
Ами как иначе. То нали знаеш, че то де що има самолети всичко хвърчи над Люлин.

Виж целия пост
# 140
Тиги,това да не е обновената градинка?
Искам да работя това : http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2135611
Отивам да пиша домашни  Cry
Виж целия пост
# 141
Тиги,това да не е обновената градинка?
Искам да работя това : http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2135611
Отивам да пиша домашни  Cry
Това е моята работа Mr. Green,идея си нямат колко съм добра  Mr. Green
Виж целия пост
# 142
Тигрис , гумирани  площадки , а ? Браво, вече и в София ! Първоначално не ми направи впечатление , но после си викам - чакай малко ...тия снимки са от България  Grinning ! Дали ще стане по-масово това явление ?  newsm78

Криси е родила момиченце - ЕЛЕОНОРА ! Да е жива и здрава !

   Hug
Виж целия пост
# 143
...
Днес кръстиха ЕЛЕОНОРА !
Да е жива и здрава !

...

Да носи с дълги години с чест и достойнство името си.
Виж целия пост
# 144
Тигрис , гумирани  площадки , а ? Браво, вече и в София ! Първоначално не ми направи впечатление , но после си викам - чакай малко ...тия снимки са от България  Grinning ! Дали ще стане по-масово това явление ?  newsm78

Криси е родила момиченце - ЕЛЕОНОРА ! Да е жива и здрава !

   Hug


Да е жива и здрава.

Но тя роди преди време . Мисля ,че всички тогава се отчетохме с поздравления .
Виж целия пост
# 145
Ох , сори ... за кръщенето на Елеонора  ! Боже .... за които не знаят  , че  е родила ...но сега за КРЪЩЕНЕТО ! 

 Rolling Eyes овъртяно стана ! Какво се казва за кръщене ? Нещо специално прави ли се , казва ли се ?
Виж целия пост
# 146
Ох , сори ... за кръщенето на Елеонора  ! Боже .... за които не знаят  , че  е родила ...но сега за КРЪЩЕНЕТО ! 

 Rolling Eyes овъртяно стана ! Какво се казва за кръщене ? Нещо специално прави ли се , казва ли се ?
Айде аз нали съм с намален слух да грешно съм чул новината.
Коригирах се по-горе !  newsm47

...
Днес кръстиха ЕЛЕОНОРА !
Да е жива и здрава !

...

Да носи с дълги години с чест и достойнство името си.
Виж целия пост
# 147
На мене ми е развален микрофона , не на тебе слуха ... Мани  hahaha

Мимкис , сега гледам за сътворението на света си писала . Разбира се , че  света не е сътворен преди няма и 6 000 г. Има се предвид нас хората във вида , в който сме днес, нашият  свят, защото и преди нас е имало "същества" , както и след нас ще има. Всичко ако се брои на цикли по 7 - към 7000 -та година би трябвало нашия цикъл да свърши. Това са мистични неща , има много скрито познание .Между някои стихове на Танаха има скрити цели епохи. Но да - говори се за съществата (прачовеци ако искаш ) преди нас . Адам съвсем не е първото създание с човешки облик, само, че    бил първото, в което Бог  е вдъхнал от духа си и го е направил свое подобие. Зад тия  думи , смятани за клишета има много теории изписани от хахамим (ите) на юдеизма. Аз не смятам да дълбая , че да не навляза в някоя тъмна гора за самата мене.  Нахвърлях накратко това само, дано  осветли малко мрака около тия няма и 6 000 г , заради които се смеят на юдеите , че  са объркали броенето.  Simple Smile За всичко има обяснение , но не е така лесно и достъпно,това е ...

 
Виж целия пост
# 148
Семейство, аз ви пожелавам, на този ден велик за вас:
детенцето да ви радва, да ви дава топлина,
само радости от сега, много щастие всеки ден,
и любов от сърце!
   bouquet
Виж целия пост
# 149
      Пете Благодаря   bouquet
 
        Много здраве и късмет на Елеонора, щерката на Криси.  Ето и какво открих за значението на името: Елеонора - евр. "почитам Бог" Имe с английски произход - милосърдна, състрадателна    

На всички  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия