Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 147 595
  • 1 754
# 840
Здравейте Alexander, надявам се да ме посъветвате.... снощи след консумация на риба цялото ми семейство ни "разхлаби". Аз лекувам децата ми с помощта на книгата на доктор Жак Буле. Давала съм Хина Рубра и Подофилиус преди време, но сега се колебая дали са подходящи , защото според мен е от рибата.... Подходящи ли са двете лекарства в този случай, или има нещо по добро./нямаме температура, само леки болки в корема до изхождане..... което не е типичното разстроство/.

Благодаря , надявам се на отговор
Виж целия пост
# 841
не не става дума само за готвено.. всичко освен кърмата повръщаше и то насила.. в смисъл напъваше се да повръща и го правеше.. верно случя е различен.. просто споделях положителен опит..
Виж целия пост
# 842
не не става дума само за готвено..
Да, разбрах те. Simple Smile
Виж целия пост
# 843
На мене може ли да помогнете? От сега казвам, че съм странен случай Sad За да не се повтарям, пускам линк към темата ми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425671.0;topicseen

В момента съм на детоксикация, магнерот, ликоподиум 9СН и калкареа карбоника 9СН.
Пия чай Кидни.

  Да попитам, хо л-вата кой Ви ги предписа, джи-пито ли?
 Питам, защото Ликоподиум е при болен десен бъбрек, а при вас е левият. И как вземате едновременно Lyc и Calc-c?
Виж целия пост
# 844
Здравейте Alexander, надявам се да ме посъветвате.... снощи след консумация на риба цялото ми семейство ни "разхлаби". Аз лекувам децата ми с помощта на книгата на доктор Жак Буле. Давала съм Хина Рубра и Подофилиус преди време, но сега се колебая дали са подходящи , защото според мен е от рибата.... Подходящи ли са двете лекарства в този случай, или има нещо по добро./нямаме температура, само леки болки в корема до изхождане..... което не е типичното разстроство/.

Благодаря , надявам се на отговор

  Тъй като случаят ви е спешен, ще си позволя да ви кажа възможното най-подобното хо л-во за вашият  случай.

  Не е нито Хина нито Подофилум - те няма да решат случая а само ще потиснат разстройството, което не лекуване.
 Затова ви препоръчвам Arsenicum - 9, 12 или 15С
  Успех!
 Laughing
Виж целия пост
# 845
не не става дума само за готвено.. всичко освен кърмата повръщаше и то насила.. в смисъл напъваше се да повръща и го правеше.. верно случя е различен.. просто споделях положителен опит..

Бреееей, много умно дете!  Laughing
 Ами да, няма по-добра храна за едно сукалче, от майчиното мляко!
 Но като спре кърмата,
няма къде да ходи - няма по-силен инстинкт, от инстинкта за самосъхранение.
Виж целия пост
# 846
Ами кърмата не е спряла и до ден днешен.. за щастие проблемите с храненето са минало..  не мисля че инстинкта за самосъхранение е причината..
Виж целия пост
# 847
И аз имам един спешен въпрос към Александър:
До вечерта няма да мога да се свържа с хомеопата ни. Дъщеря ми прави бронхиални спазми, като последните два бяха онзи ден и успешно ги овладяхме с Blatta orientalis. В момента детето е с около 38 градуса температура, и доста учестено дишане, но без свиркане /каквото прави при спазмите/. Дали да започна да давам Blatta, или да изчакам свиркането. Мисля си че е учестеното дишане може да е и от температурата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 848
На мене може ли да помогнете? От сега казвам, че съм странен случай Sad За да не се повтарям, пускам линк към темата ми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425671.0;topicseen

В момента съм на детоксикация, магнерот, ликоподиум 9СН и калкареа карбоника 9СН.
Пия чай Кидни.

  Да попитам, хо л-вата кой Ви ги предписа, джи-пито ли?
 Питам, защото Ликоподиум е при болен десен бъбрек, а при вас е левият. И как вземате едновременно Lyc и Calc-c?


Благодаря за вниманието.
Аааааами! Ако капна вода в носа на децата, джипито ще пише виброцил ooooh! До него стигам само за направленията Mr. Green

Писали сте, че не коментирате колеги, затова не се осмелих да пиша. Писа ми ги лекар хомеопат от София, от един форум,дистанционно. Досега не сме се виждали с него, тоест, не ме познава.Ликоподиума  и калкареата редувам през ден. Не се знае какъв е камъкът, освен , че не се вижда на рентгн. Вероятно уратен. И наистина е болен левият бъбрек.

Моля ви за съвет! Вече не знам какво да правя, май освен да си чакам операцията на 2-ри. То и време няма. Tired
Виж целия пост
# 849
Дистанционно.... хмммм!...

 Хомеопатията лекува само до там - докъдето патологията е обратима!

 В случай че паренхима на бъбрека е увреден и не функционира, а и има и камък и кисти...
  Все пак не прибързвайте и се консултирайте и със специалисти не-хирурзи.
Виж целия пост
# 850

  Все пак не прибързвайте и се консултирайте и със специалисти не-хирурзи.


Ей, ако има това кой да коже на повече хора!!! Много неприятности и главоболия ще си спестят!!
Виж целия пост
# 851
Благодаря, аз това и правя. Просто въпросният лекар е в отпуск до 28-и. Писал ми е и много билки. Киста нямам.
Александър, държа да знам(ако може), вие какво мислите
Виж целия пост
# 852
Благодаря, аз това и правя. Просто въпросният лекар е в отпуск до 28-и. Писал ми е и много билки. Киста нямам.
Александър, държа да знам(ако може), вие какво мислите

Не съм Александър, но бих разчитала на класически хомеопат с опит.
В другата ти тема се опитах да вметна.., но може би не си обърнала внимание...

   Все пак не прибързвайте и се консултирайте и със специалисти не-хирурзи.
Подкрепям.  Peace

Виж целия пост
# 853
Напротив, обръщам внимание на всяка писана ми дума, благодаря ти. Но се обърквам все повече. Защо класически? Всъщност говоря за д-р Атанас Михайлов (към Часът на мама консултант също).  Просто нямам време. Датата за постъпване ми е след 2 седмици. 

Проблемът е, че това чудовище ми пречи да си поема и дъх,тъй като притиска всичко. Имам предучилищна щерка Simple Smile и бебе, което прохожда в момента. Няма кой да ги гледа.....Трябва да бързам.  А и този камък вярно, че е стоял години, но все пак всеки изминал ден паренхимът се уврежда все повече. Сцинтиграфията ми показа 7 процента...Не искам поне тях да губя.

Стоя и умувам - ако нормалният уретер е около 7 мм в диаметър (е, уж е разтеглива тъкан), за да излезе нормално двусантиметровият ми камък (особено ако е от зъбатите оксалати ще ме нареже жестоко и вероятно ще се задръсти някъде).Та няма ли все пак да е по-малко стресираща оперативната процедура за лигавиците на уретра и уретера......Тъй като просто вкарват тънък ендоскопски уред с камерка на върха, локализират, разбиват и изтеглят.....

Просто се оооощурих Simple Smile
Виж целия пост
# 854
др Михайлов не е класически хомеопат и не може да ви помогне.. още по малко несериозно е да се обръшате към лекар по интернет за такъв сериозен проблем.. най малкото хомеопат може да ви съдейства да преминете по лесно през операция и да преодолеете по лесно следоперативните последствия..съветвам ви да се свържете с КЛСИЧЕСКИ хомеопат възможно най скоро и да обсъдите face to face проблемите ви и да изложите всичките си питания и притеснения
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия