Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - ТУК - 3

  • 147 589
  • 1 754
# 915
Здравейте, искам да попитам спират ли се хомеопатичните лекарства по време на месечния цикъл, защото съм чувала че го подтискат?
Виж целия пост
# 916
Dora Petkova, ако имаш хомеопат, на който да можеш да се обадиш, опиши му какво точно представлява подутината, как я усеща и реагира детето.... топло, студено, от какво се подобряваили влошава.
Ако не, може да хвършлиш тук един поглед http://lox.hit.bg/books/homeo/homeopatia.htm#%D0%A3%D0%A5%D0%90% … D0%9D%D0%98%D0%AF
Виж целия пост
# 917
ОК. Разбрах. Мислех си и за подтискането на емоции, което може да доведе до проявления на соматично ниво. Блгаодаря Simple Smile Убеди ме. Наистина ще ми е интересно да посетя хомеопат дори и само заради един по обстоен разговор на подбни теми Simple Smile Макар че лично според мен всеки лекар би трябвало да взима предвид и емоционалното и психическото състояние на пациента си (не зависимо дали е хомеопат или не), но повечето не го правят заради факти свързани по-скоро със системата, от колкото с нещо друго.

  При хомеопатичното интервю, в началото, хомеопата само изслушва пациента без да го прекъсва или говори с него. Само слуша и наблюдава.
  Към края на интервюто може да се задават въпроси. Малко са "приказливите" хомеопати, и аз съм един от тях, защото считам, че осъзнаването на проблема е част от лечебният процес.
Виж целия пост
# 918
днес  дадох на котката симфитум 5 сн , но разтворих гранулата в малко вода в пластмасово шише дали не е проблем че е в пластмасов съд , а не стъклен

 Добре си напралави и няма значение, че е в пласмасов съд   Peace
Виж целия пост
# 919
Мечка Малинарка
Цитат

...Не знам кой какво отключва, ама ето ви факт от боаронопатия и стрес. Поне така мисля...

  Да, лоша комбинация...
Виж целия пост
# 920
Преди осем години, след реимунизация с ДТК дъщеря ми (на 1г.6м. тогава) отключи аутистична симптоматика.  Sad Конвенционалната медицина е тотално безпомощна.  #2gunfire
Може ли хомеопатията да помогне в нашия случай?
Ще ви бъда признателна за координати на специалисти с опит в тази посока.


  Да, може да помогне и в този случай, въпреки абдикацията на официциалната медина.
Виж целия пост
# 921
А на мен  някой ще ми отговори ли?
Виж целия пост
# 922
Какви са възможностите на хомеопатията за лечение на синдром на Райтер (Syndroma Reiteri)?

Благодаря за вниманието.

Повтарям въпроса си. Предполагам, че не сте го забелязали.
Важно ми е да убедя човека, да не се вкарва в тъпи схеми на антибиотици и химиотерапевтици, ако има възможност да се лекува "нежно".
Виж целия пост
# 923
За съжаление в момента нямам хомеопат ,за голямото дете съм ходила преди ,но тя се отказа и от тогава не съм .
Ушенцето гори направо и е зачервено,но той е малък за да ми обясни точно какво чувства, но плаче като му сложа студен компрес.
Прегледах това което ми пратихте, имам някои хомеопатични ,но това Ледум го нямам, имам Арника но то е за ухапване от пчела, а нашето не се знае, дори не съм сигуурна дали е от ухапване.
За Урбазона нищо не ми казвате какво да правя?
Виж целия пост
# 924
Урбазона е противоалергично.. подтиска и в хомеопатията се отрича напълно.. Сина ми реагирва аналогично при ухапване по лицето.. и тук се препоръчва връзкас хомеопат.. на нас при първите две ухапвания ни изписа Апис Мелифика 30 три пъти на ден, а при третото ухапване - арника30..незнам защо така..но все му помогна..за това най добре се свържи с хомеопата,..все от комар беше ухапано
Виж целия пост
# 925
Здравейте!

Въпросът ми е за хомеопатичните лекарства при класическата хомеопатия.
Как седи въпроса с набавянето им принципно? Ако те се опредалят индивидуално за всеки човек, има ли откъде лесно да си го набавиш или само от доктора, който ти го е определил?
Виж целия пост
# 926
Здравейте!

Въпросът ми е за хомеопатичните лекарства при класическата хомеопатия.
Как седи въпроса с набавянето им принципно? Ако те се опредалят индивидуално за всеки човек, има ли откъде лесно да си го набавиш или само от доктора, който ти го е определил?
Дано ти отговори и човек, който е по-наясно, но аз примерно ги взимам тук в града от една голяма аптека. Имам един голяяяям хомеопатичен справочник, в който има просто суха информация за хом.препарати, симптоми и т.н. Говорила съм с аптекарката, тя прехвърли съдържанието на справочника (около 255 са посочените тук лекарства) и каза , че така като гледа , има около две трети от тях, но винаги може да поръча липсващо. В билковата ни аптека положението е идентично.
Това е положението в Пазарджик .При вас би трябвало да е още по-лесно. Да не говорим за онлайн поръчките.
Виж целия пост
# 927
ОК. Разбрах. Мислех си и за подтискането на емоции, което може да доведе до проявления на соматично ниво. Блгаодаря Simple Smile Убеди ме. Наистина ще ми е интересно да посетя хомеопат дори и само заради един по обстоен разговор на подбни теми Simple Smile Макар че лично според мен всеки лекар би трябвало да взима предвид и емоционалното и психическото състояние на пациента си (не зависимо дали е хомеопат или не), но повечето не го правят заради факти свързани по-скоро със системата, от колкото с нещо друго.

  При хомеопатичното интервю, в началото, хомеопата само изслушва пациента без да го прекъсва или говори с него. Само слуша и наблюдава.
  Към края на интервюто може да се задават въпроси. Малко са "приказливите" хомеопати, и аз съм един от тях, защото считам, че осъзнаването на проблема е част от лечебният процес.


Простете спама, ама звучи като мъжа мечта Joy Извън шегата, след като официалната медицина обяви майка ми за сляпа, инвалид първа група с придружител, жената от години чете само по този въпрос(тия дни и тя ми поотвори очите).Та....вижда добре с едното око, а другото - напук на съветите да го вади, докато не е увредило по-здравото, си стои.
Вчера ме пита - "Попрочетох за твоето онлайн лекуване....Защо не ми каза, че лекарят не е класически хомеопат?"
Напредвам доста бързо с такъв помощник
Виж целия пост
# 928
Интересувам се има ли тук мами, успешно излекували гинекологичен проблем - течение с хомеопатия или познавате ли такива?
Писала съм и преди, че аз съм една от тях. Simple Smile
Малинарке, всякакви пречиствания най-добре се правят на пролет.
Loran, в България лекарката ни ги даваше- течен разтвор. Сега аз си ги купувам от аптеката, след като ми се каже какво. Само моноелементи, главно на гранулки, но имам вече две купени течен разтвор.
Виж целия пост
# 929
Преди осем години, след реимунизация с ДТК дъщеря ми (на 1г.6м. тогава) отключи аутистична симптоматика.  Sad Конвенционалната медицина е тотално безпомощна.  #2gunfire
Може ли хомеопатията да помогне в нашия случай?
Ще ви бъда признателна за координати на специалисти с опит в тази посока.


  Да, може да помогне и в този случай, въпреки абдикацията на официциалната медина.


До каква степен може да помогне хомеопатията, аз също се интересувам, тъй като синът ми също е с аутизъм
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия