Катми или палачинки

  • 4 902
  • 7
 Здравейте, търся рецепта за катми или палачинки от онези кадето ги правят на големите плочи в заведенията за бързо хранене, на газ.
 В нас имам такава машина за палачинки и ми се иска да пробвам как ще станат. Някой ако има опит да обясни по подробничко.
    Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 1
Погледни тук
Виж целия пост
# 2
Катмите приличат на палачинки, но се приготвят с мая и се получават шуплички при печене.
Продукти:
1 л прясно мляко
4 яйца
4 ч. ч. брашно
50 гр. мая (кибритена кутийка) може и суха мая (прибавя се малко повече от инструкцията на пакетчето, за да няма проблеми с бухването)
Начин на приготвяне:
Разбиват се яйцата, към тях се прибавя млякото и след това брашното, ако маята е суха се поставя в брашното, ако е на кубче се разбива в част от млякото. Оставя се да втаса ( трябва сместа да увеличи обема си почти двойно).
След това се пекат по принцип на сач или на тефлонов тиган без мазнина.
След като са готови ги намажете с масло. 
ервират се със сладко, шоколад, сирене, кашкавал
Виж целия пост
# 3
Катмите приличат на палачинки, но се приготвят с мая и се получават шуплички при печене.
Продукти:
1 л прясно мляко
4 яйца
4 ч. ч. брашно
50 гр. мая (кибритена кутийка) може и суха мая (прибавя се малко повече от инструкцията на пакетчето, за да няма проблеми с бухването)
Начин на приготвяне:
Разбиват се яйцата, към тях се прибавя млякото и след това брашното, ако маята е суха се поставя в брашното, ако е на кубче се разбива в част от млякото. Оставя се да втаса ( трябва сместа да увеличи обема си почти двойно).
След това се пекат по принцип на сач или на тефлонов тиган без мазнина.
След като са готови ги намажете с масло. 
ервират се със сладко, шоколад, сирене, кашкавал

благодаря ще ги пробвам
Виж целия пост
# 4
А може ли да се изпекат в тиган?
Виж целия пост
# 5
А може ли да се изпекат в тиган?

Стават, пробвала съм в тефлонов, но в глинен сач е най - добре.
Виж целия пост
# 6
А може ли да се изпекат в тиган?
Аз само в тигав ги пека.
По- лесно се мие. Simple Smile
Виж целия пост
# 7
А може ли да се изпекат в тиган?
Аз само в тигав ги пека.
По- лесно се мие. Simple Smile

А, то при теб е видно, че наблягаш на тигана и яйцата  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия