Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви храни трябва да избягвате по време на бременност и кои се препоръчват?
Какви са потенциалните опасности и рискове при раждане в Гърция?
Какви са препоръките за бременни жени по отношение на хормоналните изследвания?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви храни трябва да избягвате по време на бременност и кои се препоръчват?
По време на бременност е важно да избягвате определени храни, като лен, фъстъци, дълбоководни риби (като акула, сьомга и тон), морски дарове (като калмари, скариди и миди) и черен дроб. Препоръчва се консумацията на корнфлейкс. Освен това трябва да дадете приоритет на пресните картофи пред старите и ограничете приема на диня поради потенциални нитрати. Винаги се консултирайте с лекар относно вашата диета по време на бременност.
-
Какви са потенциалните опасности и рискове при раждане в Гърция?
В Гърция раждането в частна клиника предлага комфортни условия, но може да не разполага с необходимите специалисти при усложнения. Държавните болници имат повече лекари, но инфраструктурата може да не е толкова модерна. Транспортът до родилния дом е възможен само при финансови затруднения със здравеопазването. Въпреки това, рисковете и усложненията при раждане са индивидуални за всеки случай и е важно да се консултирате с лекар за вашата конкретна ситуация.
-
Какви са препоръките за бременни жени по отношение на хормоналните изследвания?
Препоръчително е бременните жени да се консултират с техния личен лекар и да поискат пълни хормонални изследвания, които могат да бъдат предписани от лекаря. Тези изследвания могат да помогнат за ранното откриване на проблеми и за установяване на хормонални нарушения, които могат да възникнат по време на бременност.
-
Какви са очакванията при посещение на Майчин дом или Шейново за бременност и раждане?
-
Какви са препоръките за почивка и лечение при кървене по време на бременност?
Аз отидох на гинеколог и видяхме 2те сакчета, там са си още. Обадих се на мойта док и тя каза, че може да е имало трето, което вчера да е изпаднало. Днес нещата са по-добре. Относно болницата, аз даже искам да вляза, за да ми е и на мен по-спокойно, обаче никой не ми е предложил това
За сега, според док съм на максимална доза лекарства и само лежане вкъщи. Бия си 3 пъти на ден по 2 папаверина и 1 бусколизин мускулно. Отделно пия 3х3 утрогестан, фолиева киселна, геритамин, витамин Ц, през ден аспирин протект, бия си и подкожно фраксипарин 0,3 всеки ден, а в сряда и събота Прегнил 5000 и май това е
Док каза, че това е максималното, което може да се направи и да чакам и това е....
Какви са тези проценти сега, казаха ли ти колко см е отлепването? В коя седмица си? Едно момиче от отчетната имаше зацапване и й предписаха витамин А и Е. Много странно ми стана, предвид рискът от предозиране точно на тези витамини. Аз да ти кажа, за моето отлепване имах три различни рецепти. Първият доктор ми беше предписал дуфастон 3 по 1 и ношпа 3 по 1. Вторият ми прибави към това и естрофем, което си е естроген. Нещо ми беше странно защо точно този хормон да пия, не намерих отговор в интернет и отидох на трети лекар - този, при който ще си ходя оттук насетне. Та той ми увеличи дозата на дуфастона на 4 по 1 и ношпа 3 по 2 освен това ми предписа и магне Б6 3 по 1. Та така, явно всеки лекар си има свое мнение по въпроса за лечението на отлепването
Изключвам гадориите, които ми се случват но наистина чувството е приказно!