изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 345
Здравейте момичета,изчетох доста от темите, но пак не мога да си обясня как точно се изчислява това майчинатво newsm78
Тъй като още отсега започнах с болничните/заради еднодневното зацапване, което имах на третия ден закъснение/ и трябва да си лежа, както се очертава и другата седмица ще е така...та питането ми е следното - болничните драстино ли ще намалят майчинството ми после? newsm78 Сега съм в 5-та г.с.да отбележа.
Имахме спор с   мои колежки, защото нали майчинството е 90% от заплатата, а болничния - 80%...но аз когато съм болничен понякога звимам даже повече, отколкото ми е заплатата/вно защото няма данък май тогава/...така че не би следвало/дори и през цялата бременност ако съм болнични/, да имам чак толкова голяма разлика в заплатата...така си мисля поне аз, някой може ли да сподели как е точно?
Брутото ми е около 1244, нето-1000
Виж целия пост
# 346
Момичета, кой ще ми сметне долу- горе какво майчинство ще получава една приятелка. 8 месеца е осигурявана на 400 лв, а 4 месеца- на 285. Аз го изчислявам около минималната, ама не ме питайте как  Mr. Green

280 лв

Elfita, благодаря МНОГО за бързия отговор!

Чудесно е, че има хора като вас!

Може ли още един въпрос: Тъй като таткото (но не сме женени) работи на трудов договор, хрумна ни, че би могло той да излезе в отпуск по майчинство... май сме чували по телевизията да има подобни промени  Laughing Кажете, възможно ли е това и дали бащата ползва същите възможности: като размер на болничния, срокове и т.н? 

Ако е възможно да му се прехвърли отпуска по майчинство, аз трябва ли да съм на трудов договор?

за да има той право на обезщетение за бременност и раждане,трябва ти също да имаш право
на бащата може да се прехвърли обезщетението след 6 я месец на бебето и майчинството до 2 г

Здравейте!
Елфита, моля те ако имаш време да ми кажеш и при мен какво ще се получи! newsm78
Бременна съм и терминът ми е на 01.12. 2010 година.
От 01.12.2009 година се върнах на работа преди да ми е изтекло майчинството. Осигуряват ме на 2000 лева. Та какво майчинство горе-долу ще получавам?
Предварително благодаря!

1350 лв


Здравейте момичета,изчетох доста от темите, но пак не мога да си обясня как точно се изчислява това майчинатво newsm78
Тъй като още отсега започнах с болничните/заради еднодневното зацапване, което имах на третия ден закъснение/ и трябва да си лежа, както се очертава и другата седмица ще е така...та питането ми е следното - болничните драстино ли ще намалят майчинството ми после? newsm78 Сега съм в 5-та г.с.да отбележа.
Имахме спор с   мои колежки, защото нали майчинството е 90% от заплатата, а болничния - 80%...но аз когато съм болничен понякога звимам даже повече, отколкото ми е заплатата/вно защото няма данък май тогава/...така че не би следвало/дори и през цялата бременност ако съм болнични/, да имам чак толкова голяма разлика в заплатата...така си мисля поне аз, някой може ли да сподели как е точно?
Брутото ми е около 1244, нето-1000

няма да ти се отрази болничния на обезщетениет
нали 6 м преди болничния си на заплата 1244 лв

може да си докрая в болничен или да взимаш когато решеш
обезщетението ще се върти около 1000 лв
Виж целия пост
# 347
Елфитка, мерси  Hug
Виж целия пост
# 348
Благодаря ти, Елфита! Hug
Виж целия пост
# 349
Благодаря ти и аз Elfita    bouquet
Виж целия пост
# 350
Имам още един въпрос - момичетата във Февруарски бебета са ми отговорили, че е много важно болничният да не се прекъсва newsm78
И аз сега се чудя - значи ако имам възможност все пак да работя, не трябва да се връщам на работа така ли? Там са ми отговорили, че до 45-тия ден , в който ще изляза майнинството, трябва непрекъснато да си "наставям"болничните...Какъв е смисълът на това?
Виж целия пост
# 351
И още нещо - това с непрекъсването на болничния newsm78...аз имам и 18 дни -платен годишен отпуска, който ни задължават да си звмем до края на годината, така че трвбва да го вместя някъде, така че ще се прекъсне така или иначе някъде болничния
Виж целия пост
# 352
amidala13 ,пак казвам че прекъснат или неперкъснат болничен-няма значение.Прекъснатия болничен няма да ти намали обезщетението,защото за месеците в болничен не се взима самия болничен,а сумата от коята е изчислен
Виж целия пост
# 353
Мерси пак  bouquet
Виж целия пост
# 354
Elfita,

Огромни благодарности за помощта!

Прекрасно е това, което вършите, чак ми е трудно да повярвам, че съществуват подобни хора!

Нека всичко около вас да цъфти и красивее, а доброто да ви се връща постоянно  и неочаквано!  Hug
Виж целия пост
# 355
Здравей Елфита! Много благодаря за компетентните отговори! Имам и следния въпрос, надявам се,че и на него ще получа отговор от теб. В страницата на Нои за един от месеците 02.2010 не виждам да ми е нанесена социалната осигуровка. За останалите всичко е наред. Февруари ми е важен защото ми влиза в 12 месеца база. Знам, защото и преди имах подобен проблем и ми казаха да проверя в НАП, там ми казаха, че всичко е платено. После питах какво да направя и разбрах, че счетоводителката трябва да отиде в НОИ и да подаде някакви декларации за заличаване или корегиране на информацията. Вече няколко пъти говоря със счетоводителката, но резултат няма. Сега какво следва, да ходя да подам жалба в инспекцията по труда или???? Има ли друго разрешение на проблема? Знам,че не съм единствена, най-вероятно има и други които имат същите главоболия. За мен е важно и няма време за решаване на тези неуредици.
Благодаря ти предварително!!!!
Виж целия пост
# 356
nikidjurova ,жалба в НАП,но преди това говори пак със счети като й кажеш,че ще подадеш жалба-може и да се размърда
Виж целия пост
# 357
Жалба в НАП или в инспекцията по труда? И в НАП казват,че всичко при тях е платено и не знаят защо не е стигнало до НОИ......
Виж целия пост
# 358
мисля,че трябва в НАП

инспекцията по труда няма отношение към осигуровките
Виж целия пост
# 359
Днес ми изплатиха последния болничен за май месец до 16.05 и сега вече би трябвало да почна да получавам майчинство, обезщетение де... Счети каза, че е предал всичко и е ок.

Кога се очаква да взема пари за май (другата половината) и така нататък и колко раб. дни е май, че май малко ми се виждат?

И макар вече да ми отговори, че от 135 до 410 не завися от работодателя, може ли някак да ми спре майчинството? Моята трагедия е, че работихме заедно със съпругът ми, но работите ставт все по-зле, без почивни дни, липса на пари и тн. и ако той някак напусне, дали може целенасочено, дори и неописано законово да ми навредят на финансовия доход. И в тази връзка - след 410 тия ден пак завися от тях, та ако почна работа при друг работодател (било то и фиктивно), се разбира, че съм се върнала на работа и получавам само 50% от 240 лв? Има ли друг вариант?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия