изчисляване на майчинство

  • 89 574
  • 794
# 435
bobinka 85 ,как 317 работни дни.Взимат се работните дни,които са официални по календара.
Със стандартните раб дни за 12 м назад ще е грубо 370 лв
Виж целия пост
# 436
Ами ние работим на всички официално празнични дни + 2 съботи,другите две са колежките.Дори на 01.01 съм работила затова така си ги изчислих.
Виж целия пост
# 437
Елфитка, пак опирам до теб мила  bouquet
Имам следното питане - тъй като излязох много рано в болничен, заради покървяване, и искам през цялата бременност да съм си болнични, лекарката ми смята и няма да ми стигнат за десетина дни...И тя каза- ще се върнеш на работа за тези дни...а не ми казва, че мога да отида на ТЕЛК и да ми удължат онези 180 дни, които ми се полагат за годината... newsm78 Дали има шанс да не иска да ме прати на ТЕЛК, де да знам, може да ги е страх лекарите, да им правят някакви проблеми ли, знам ли...? И да трябва да се връщам, въпреки че не искам, на работа за тези дни? Как мислиш?
Аз се поинтересувах по-рано и се оказа, че за бременна жена това въпросно ходене на ТЕЛК е просто проформа, ама все пак... newsm78
Виж целия пост
# 438
Елфитка, пак опирам до теб мила  bouquet
Имам следното питане - тъй като излязох много рано в болничен, заради покървяване, и искам през цялата бременност да съм си болнични, лекарката ми смята и няма да ми стигнат за десетина дни...И тя каза- ще се върнеш на работа за тези дни...а не ми казва, че мога да отида на ТЕЛК и да ми удължат онези 180 дни, които ми се полагат за годината... newsm78 Дали има шанс да не иска да ме прати на ТЕЛК, де да знам, може да ги е страх лекарите, да им правят някакви проблеми ли, знам ли...? И да трябва да се връщам, въпреки че не искам, на работа за тези дни? Как мислиш?
Аз се поинтересувах по-рано и се оказа, че за бременна жена това въпросно ходене на ТЕЛК е просто проформа, ама все пак... newsm78

Би могла да ползваш платен отпуск, за да не ходиш на ТЕЛК. Иначе не е проблем и да те пуснат на ТЕЛК, но това го прави ЛКК, а не гинеколога ти еднолично.
Виж целия пост
# 439
Аз си броя платения отпуск, с него пак не ми стигат въпосните 10-тина дни...Мислих и друг вариант - понеже 45-дневният болничен би трябвало да ми се изаде на 25-ти декември/следователно декември няма да ми влиза в базата за изчисление на майчинството/нали не се бъркам... newsm78/, та да си пусна платения ноември, а тези десет дни да си ги пусна някъде декември неплатен отпуск newsm78
Виж целия пост
# 440
Аз си броя платения отпуск, с него пак не ми стигат въпосните 10-тина дни...Мислих и друг вариант - понеже 45-дневният болничен би трябвало да ми се изаде на 25-ти декември/следователно декември няма да ми влиза в базата за изчисление на майчинството/нали не се бъркам... newsm78/, та да си пусна платения ноември, а тези десет дни да си ги пусна някъде декември неплатен отпуск newsm78

Да 25.12. не се брои. Би могло да се ползва и неплатен отпуск, но той се разрешава от работодателя.
Виж целия пост
# 441
Здравейте!  Grinning Може въпроса ми да се повтаря, но не мернах. Извинявам се предварително
Значи мен ме осигуряват на 500 лв. Сега месец и половина ще съм в неплатена отпуска и до колкото знам ще ми плащат минималните осигуровки. Все още не съм бременна, но ме интересува това дали ще се отрази на майченството?  Как точно се изчислява? И мога ли сама да си внасям повече осигуровки? Един вид допълнително да се самоосигурявам
Не знам дали ме разбрахте, но ако може някой да ми отговори  Hug
Виж целия пост
# 442
nelka_bg ,това че си неплатен ще ти намали евентуалното обезщетение.За месеците в неплатен ще ти взимат 240 лв.За да се осигуряваш на повече,може да сключиш втори четиричасов трудов договор с друга фирма
Виж целия пост
# 443
Благодаря много! Аз сутринта звънях до НОИ и ми казаха, че до 30 работни дни наплатен отпуск те ми поемат осигуровките, а от 31-вия вече е моя грижа  Grinning
Виж целия пост
# 444
Здравейте! Искам да знам верни ли са ми сметките за майчинството, което ще получавам. Базата ми е октомври 2009- септември 2010г. Термина ми е 10 ноември 2010, ама си уредих 45 дневния болничен да започва от 01.10.2010г. Та събрах осигурителния си доход, както е по страницата на НОИ до м.04 и приблизителния за месеците до септември включително/ още не са изтекли или не са нанесени там/ и получих 12347,33:251 дни=49,19х90%=44,27. Това число 44,27 е среднодневния ми доход за тези 12 месеца и съответно 44,27Х22,21,20 или 19 зависимост от броя на дните в месеца това ще ми е обещетението. Така ли е или тотално съм се объркала? Средно на месец ми се получава по 925 или 926 лв. Не знам дали е бруто или нето, всичко съм го изчислила на базата на осигуровките, които са ми внесени, от всички трудови договори, които съм имала за базата 12 месеца.
Виж целия пост
# 445
nikidjurova ,при бруто 12347,33 лв за 12 я период,обезщетенитео ще ти е 800 лв грубо
Виж целия пост
# 446
Да! Ама грубо! Верни ли са ми сметките, които изложих Laughing.?Какво не съм сметнала както трябва?

А и не знам дали е бруто, това е осигурителния ми доход, които е в НОИ.
Виж целия пост
# 447
Средно на месец ми се получава по 925 или 926 лв. .

не,не са верни
когато се казва грубо,разликата не може да 150 лв,нали така

90 процента от брутото се сравнява с нетното и се изплаща по-малката сума
тук е обяснено подробно как се смята http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=505004.0


А и не знам дали е бруто, това е осигурителния ми доход, които е в НОИ.

това е брутото,да
Виж целия пост
# 448
А, как се смята от брутния доход, нетото Rolling Eyes? Аз всеки път съм получавала различни суми,от различните договори. Приблизително със 100, 120 лв ли нетото е по-малко от брутото? Знам, че нетото е чистата заплата, която съм получавала, ама не знам каква е точно? Затова мислех, че се смята само осигурителния доход......Моля, обясни ми!!!!!!
Виж целия пост
# 449
няма значение,че си взимала различни пари всеки месец.събираш си чистите заплати /фишове не получаваш ли-там пише нетото/ за 12 те месеца.ако получиш примерно 8000 лв делиш на работните дни за периода от 12 те месеца.примерно получаваш 30 лв-ето това ти е среднодневно нето,което сравняваш с 90 процента от среднодневно брутото и ще ти се изплаща по-малкото число
90 процента от среднодневното бруто си го изчислила
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия