Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 152 661
  • 770
# 495
Аптамилът не е това което беше в началото...ние от него такъв запек си докара моя син, че си беше живо приключение ходенето му по голяма нужда.
При нас беше същото. Захраниха сина ми с Аптамил в родилния дом. И се чудех защо това дете не върши голямата работа, прибрахме се вкъщи - на три дни по веднъж я вършеше. И едни газове, едни колики...  ooooh! Ужас! А като си свършеше работата, направо взривяваше памперса, така се напъваше горкото...  Sad Беше на две седмици, когато (след доста обстойно четене и сравняване на мнения в нет-а по въпроса  Wink) се спрях и купих Лактана. Още на същия ден - чудо - няма колики (като с вълшебна пръчица спряха от раз  Shocked), няма газове, няма запек... Започна (и досега е така) да се изхожда по 2-3 пъти на ден  Laughing (дрисльо...  Grinning). Останах и оставам очарована от млякото.
А племенника ми пък имал много газове и колики точно от Лактаната...  Thinking Сестра ми му смени млякото с Хип и бил се оправил  Thinking Много ми е чудно - как пък сред хилядите мнения нито едно не прочетох такова... Ама и сестра ми, и племенника са си такива - все специални, все недоволни...
Виж целия пост
# 496
Има и други негативни мнения. Единични случаи са, като цяло-изключение, но има.  Peace
Виж целия пост
# 497
зависи от детето. Може точно за нейното дете Лактана да не е добро мляко  Peace
Виж целия пост
# 498
Е да де, именно. Така се оказа. Много специално дете
Виж целия пост
# 499
Е да де, именно. Така се оказа. Много специално дете

еми... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 500
Абе мишенце що влизаш в излишни спорове Laughing

Цената се образува от: качество и количество суровини, вложени в продукта, себестойност на производствения процес и т.н. Най-скъпи са на пазара, не защото Toepfer, Holle и др. искат бързо да забогатеят,а защото самото мляко е с по-качествен състав или хайде да го кажем с по-обогатен за съответните нужди.
ето че дойде пак на моята...как ще се прави млякото...какво ще се слага в него се определя от производителллллляяяяя. Съответно и те правят себестойност. Съответно и те определят цената на базата на използваните от тях продукти или субстанции за това мляко.
Хайде холан от много кореспонденции....

 Peace
Личното ми мнение е, че наистина цената би трябвало да се определя и от състава на самото мляко. Лактана е с 4 пробиотика. Няма друго мляко на пазара с 4 пробиотика - 3 от които ги има в майчината кърма.  Доколкото и аз мога да се причисля към четящите и информиращите се майки.  Освен това е БИО и съдържа Омега 3 и Омега 6 мастни киселини, които бебчетата също получават от майчината кърма. Затова и Лактана като съдържание е най-близко до майчината кърма и облекчава коликите и бебчовците нямат запек.
Виж целия пост
# 501
kalina i stani    202uu
Виж целия пост
# 502
Е да де, именно. Така се оказа. Много специално дете

еми... Rolling Eyes

Затова и Лактана като съдържание е най-близко до майчината кърма и облекчава коликите и бебчовците нямат запек.


еми...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 503
А племенника ми пък имал много газове и колики точно от Лактаната...  Thinking Сестра ми му смени млякото с Хип и бил се оправил  Thinking Много ми е чудно - как пък сред хилядите мнения нито едно не прочетох такова... Ама и сестра ми, и племенника са си такива - все специални, все недоволни...

Аз още по-миналата година съм писала за Лактана, сина ми беше с рефлукс и много силни колики. Според гастроентеролога и неонатоложката именно Лактана-та обостри рефлукса на сина ми и се наложи да минем на АР формула. Тук из форума съм чела и други негативни мнения, и това е нормално няма мляко което да действа по един и същи начин на всички деца. Моя позната, която роди преди 3 месеца и тя искаше да дава Лактана, обаче детето не го хареса, така че не е само племенника ти нехаресал Лактана-та.И аз заради многото положителни мнения исках да пие Лактана, ама не му понесе и я смених.
Виж целия пост
# 504
Абе мишенце що влизаш в излишни спорове Laughing

Цената се образува от: качество и количество суровини, вложени в продукта, себестойност на производствения процес и т.н. Най-скъпи са на пазара, не защото Toepfer, Holle и др. искат бързо да забогатеят,а защото самото мляко е с по-качествен състав или хайде да го кажем с по-обогатен за съответните нужди.
ето че дойде пак на моята...как ще се прави млякото...какво ще се слага в него се определя от производителллллляяяяя. Съответно и те правят себестойност. Съответно и те определят цената на базата на използваните от тях продукти или субстанции за това мляко.
Хайде холан от много кореспонденции....

 Peace
Личното ми мнение е, че наистина цената би трябвало да се определя и от състава на самото мляко. Лактана е с 4 пробиотика. Няма друго мляко на пазара с 4 пробиотика - 3 от които ги има в майчината кърма.  Доколкото и аз мога да се причисля към четящите и информиращите се майки.  Освен това е БИО и съдържа Омега 3 и Омега 6 мастни киселини, които бебчетата също получават от майчината кърма. Затова и Лактана като съдържание е най-близко до майчината кърма и облекчава коликите и бебчовците нямат запек.
Калина и...мишенце Crazy Цената се определя от състава...състава го определя производителя/_няма значение кой...дали този на Лактана или този на Фризолака/....

Nefertity абсолютно си права!
Виж целия пост
# 505
АБе как да не зависи от производителя стига сте говорили глупости вече Laughing Кой определя цената на млякото...потребителя ли?!?!?
Аптамилът не е това което беше в началото...ние от него такъв запек си докара моя син, че си беше живо приключение ходенето му по голяма нужда.

естесвено, че не зависи изцяло от производителя, а и от снабдителите на производителя също (малко икономика)!!

освен това съм далеееч далеч от мисълта че СЪСТАВКИТЕ на Нан и на Лактана като качество са еднакви! за това съществува класификация на продуктите - за да има едни по-годни от други, което съответно определя и по-високата им пазарна цена ! хайде лека
Виж целия пост
# 506

Калина и...мишенце Crazy Цената се определя от състава...състава го определя производителя/_няма значение кой...дали този на Лактана или този на Фризолака/....



Производителят определя цената СПОРЕД вложените ресурси (продукти, производство, транспорт и т.н.)! Ясно е, че като е по-качесвено млякото, ще е и по-скъпо. Той производителят няма да работи за без пари. Този състав струва толкова пари и е ясно, че който произвежда си калкулира всичко!
Без снабдители (т.нар. пласмент) пък не знам как ще стигне до нас, освен ако няма да ви излиза по-евтинко, да прескачате до Германия  Crazy
Виж целия пост
# 507
Апропо...днес купих Лактана но лъжичките ми изглеждат по-малки...отзад на кутията си пише, че е пак 4,5мг....надявам се наистина да няма разлика....че си давам със старата лъжица де.
Виж целия пост
# 508
За едно и също говорите. Наистина, вземете го приключете този въпрос.   Peace
Виж целия пост
# 509
Апропо...днес купих Лактана но лъжичките ми изглеждат по-малки...отзад на кутията си пише, че е пак 4,5мг....надявам се наистина да няма разлика....че си давам със старата лъжица де.

Старите и новите лъжици се различават само по дръжките и леко по формата. Иначе съдържат абсолютно еднакво количество мляко, когато се напълнят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия