Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 940
  • 321
# 225
Знаете ли дали има значение дали HBIG на новороденото ще се постави мускулно или венозно, понеже има различни продукти, за различно приложение?!
И дали дозата се определя от теглото на бебето?
Виж целия пост
# 226
Абсолютно задължително е да се сложи мускулно,защото венозното поставяне може да предизвика шок.
А дозата се определя от килограмите-мисля беше 0.5 мл на килограм. В листовката си пише, а и съответния педиатър трябва да е наясно-според съответния продукт.
Виж целия пост
# 227
0,5 mL e цялото количество, което трябва да се сложи доколкото знам аз, а не е на килограм. Затова си вижте упътването. Там си пише и как трябва да се бие.
Виж целия пост
# 228
Не сме лекари , не сме достатъчно компетентни , затова и няма да спорим .Има си хора за тази цел... Wink
Виж целия пост
# 229
galatea, на твоето дете колко мл. му сложиха на колко кг.?
Знае ли се със сигурност, че венозното поставяне може да предизвика шок?
В болници, в които питах се страхуват да поставят продукт, който не е регистриран за употреба в България. Защото ако стане нещо с детето, вследствие на това отговорността е и тяхна.

Виж целия пост
# 230
Тези неща ги четох в листовката, така че занеси им  поне този материал...
За кой град става въпрос?
Писах ЛС
Виж целия пост
# 231
HBIG  не се бие на килограм при новородени. Дозата е една за всички доносени бебета.
 http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/00022736.htm
http://www.drugs.com/ppa/hepatitis-b-immune-globulin-hbig.html
http://www.hpa.org.uk/web/HPAwebFile/HPAweb_C/1223019399138
Бие се мускулно, на другия крак, не на този, на който поставят ваксината, но това също го пише в листовката, така че лично този, който ще го поставя трябва да го прочете, а не да пита вас да му казвате, това си е тяхна работа, ако ще го поставят да четат внимателно, а не да им давате информация от форум.
Нормално е да не искат да го поставят, и аз да бях медик незнам дали бих го поставила, при условие, че не е разрешен в България за продажба /за съжаления/, не е съобразен документалмно с имунизационния ни календар и т.н.
 
Виж целия пост
# 232
Здравейте и от мен, отдавна не съм се включвала. Различните глобулини са с различна концентрация, така че трябва да се види листовката. Аз си направих ново ПСР и с оглед резултатите - под 200, както и другите ми показатели, проф.Антонов каза, че няма да ми е необходим имуноглобулина, т.е. не се налага да го слагам на бебето. Така че, предлагам имуноглобулин испански 200ui/ml. Имам превод на листовката на български. Като знам какво преживях,  докато се сдобия с него, ще се радвам ако мога да улесня някоя друга мама. Срока на годност му е до 10.2010г. Ако някой се интересува, нека да пише на лични. Ако не отговоря до края на деня, моля, обадете се на Габриела, сътрудничката на проф.Антонов, тя ми има телефона. Всеки момент може да се появи на този свят бебето. С пожелания за такива резултатати за всички.
Виж целия пост
# 233
Извинявай за невежия въпрос но ПСР какво е? и под 200 какво?
А направи ли anti Hbe тест, който де факто е показателния / и то показателен пак донякъде/ за това дали да се бие или не?
Просто ми е интересно въз основа на какво ти е казано да не се бие?
Виж целия пост
# 234
PCR - polymerase chain reaction.
действителното количество вирус.
анти-НВе няма стойност за България - повечето хора са отрицателни, а може да размножават милиони вирус.
смята се, че ако вирусът е малко, той не може да премине плацентарната бариера. според мен обаче рискът за заразяване по време на нормално раждане остава. затова и в държавите, в които се прилага имуноглобулин, преценката се прави въз основа на наличето на австралийски антиген, а не на останалите показатели.
Виж целия пост
# 235
Да но тук в БГ не са запознати въобще с болестта и незаят нищо .На мен ми отказаха това не било основателна причина за секции.
Виж целия пост
# 236
я по-полека с квалификациите.
носителството на австралийски антиген НЕ е показание за секцио. в европа и северна америка. предполагаемият по-висок риск не  едоказан с първокласни проучвания.
Виж целия пост
# 237
я по-полека с квалификациите.
носителството на австралийски антиген НЕ е показание за секцио. в европа и северна америка. предполагаемият по-висок риск не  едоказан с първокласни проучвания.

Мисля ,че лекарите(гастроентеролозите и педиатрите ) , който се занимават с тези болести са по запознати от акушерите и от нас самите.
Виж целия пост
# 238
Мишката се засегна на специалисти.
Проблемът е, че всички, завършили медицина (Мишка, теб те изключвам), си вярват, че ги разбират хепатитите. Ако е неврохирург, няма да се наеме с диагнози за гинекология (примерно), но пък 100% ще се изкаже (неточно) за хепатита.

Птея,
действайте си с Ггуза по въпроса за имуноглобулина и остави философстването за по-нататък.

Виж целия пост
# 239
Цитат
Мисля ,че лекарите(гастроентеролозите и педиатрите ) , който се занимават с тези болести са по запознати от акушерите и от нас самите.
Аз пък смея да твърдя, че скромните ми познания по въпроса далеч надхвърлят тези на средностатистическия гореспоменат специалист в България /за съжаление/.
Личен опит  Peace
/мишка, не се обиждай, казах средностатистическия Simple Smile/
Що се отнася до секциото - мишката е права. И след като е медик, чест и прави, че се интересува по въпроса.

В интерес на истината незная защо в някои страни анти Hbe e показател за това дали да се бие или не имуноглобулин /вес пак не съм специалист/. Но това го срещнах като единствена причина някъде да не го бият, нищо друго. Но наистина на много места наличието на позитивност на майката е единственото условие за биенето на имуноглобулин.
Затова ми е интересно, че професора не е изказал мнението си въз основа на това изследване, а на друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия