Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 926
  • 321
# 240
Цитат
Мисля ,че лекарите(гастроентеролозите и педиатрите ) , който се занимават с тези болести са по запознати от акушерите и от нас самите.
Аз пък смея да твърдя, че скромните ми познания по въпроса далеч надхвърлят тези на средностатистическия гореспоменат специалист в България /за съжаление/.
Личен опит  Peace
/мишка, не се обиждай, казах средностатистическия Simple Smile/
Що се отнася до секциото - мишката е права. И след като е медик, чест и прави, че се интересува по въпроса.

В интерес на истината незная защо в някои страни анти Hbe e показател за това дали да се бие или не имуноглобулин /вес пак не съм специалист/. Но това го срещнах като единствена причина някъде да не го бият, нищо друго. Но наистина на много места наличието на позитивност на майката е единственото условие за биенето на имуноглобулин.
Затова ми е интересно, че професора не е изказал мнението си въз основа на това изследване, а на друго.
[/quot
Добре защо тогава има приет закон  за поставянето на имуглоболина на новороденото .Но ако тръгнеш да си търсиш правят става дълга и широка.Ако това ми го направят на проблем аз ще им покажа цитат от закона .На мен обаче не това ми е проблема ,гастроентероложката ми която смея да твърдя е много добра(може да е една от малкото) настоява че трябва да родя секцио .Консултирах се дори и с педиатър и той твърди същото.

До колкото Мишка не не знаех ,че е медик. Извинявам се.
Виж целия пост
# 241
Добре защо тогава има приет закон  за поставянето на имуглоболина на новороденото .Но ако тръгнеш да си търсиш правят става дълга и широка.Ако това ми го направят на проблем аз ще им покажа цитат от закона .
Птея (или Петя), не знам за такъв закон в България, най-малкото защото хепатит Б имуноглобулина доскоро не се внасяше изобщо в България. Надявам се от тази есен това вече да се е променило.

На мен обаче не това ми е проблема ,гастроентероложката ми която смея да твърдя е много добра(може да е една от малкото) настоява че трябва да родя секцио .Консултирах се дори и с педиатър и той твърди същото.
Това не е вярно, най-вероятно лекарите с които си се консултирала нямат практически опит с хронични вирусни хепатити и просто споделят тяхното мнение. Защо не ги помолиш да приведат примери от практиката си на такова заразяване, или пък да цитират научни изследвания в своя подкрепа.

"Цезаровото сечение не профилактира риска от перинатално предаване на вируса", т.е. риска от заразяване се запазва същия, какъвто е и без него в конкретния случай при бременна майка с хроничен хепатит B. Цитирам доцент, хепатолог, който пък цитира научни изследвания.

Разбира се, това не ти пречи да родиш секцио, но просто трябва да знаеш, че по този начин риска не намалява.


Поздрави,
Радо
Виж целия пост
# 242
Виж Радо , моята лекарка е  д-р Балабанска - мисля, че би трябвало да си запознат с практиката й. Няма смисъл да спорим дали си разбира от работата и дали е запозната с хепатитите (може би е една от малкото в БГ,  които разбират). На мен тя ми е казала, че трябва да родя секцио й аз и имам 100% доверие, с това въпросът за мен е приключен.
Виж целия пост
# 243
За д-р Балабанска не мога да споря  Simple Smile Тя е човек с опит в тази област, и ако тя те съветва това, разбира се, че е по-правилно да и се довериш, след като тя е твоя лекуващ лекар.
Д-р Балабанска със сигурност си има своите доводи, те сигурно са свързани и с практиката. Това, което написах е това, което знам по въпроса, и което съм проучвал.
Затова не мисля, че трябва да противопоставяме тези мнения и да навлизаме в спор, най-малкото аз не съм лекар.
Но все пак, мисля, че винаги е по-правилно да се прави информиран избор, хубаво е поне да знаеш, че това явно не е общоприето мнение и то зависи и от погледа и конкретната практика на дадения лекар. Ако това е лекар с опит в областта, тогава много по-лесно можеш да му се довериш. Но това не пречи да разпиташ д-р Балабанска по-подробно защо тя го препоръчва в нейната практика, така и ти ще можеш да си по-наясно защо тя ти го препоръчва.
А иначе мнението ми по-горе беше по-скоро свързано с предполагаемия лекар гастроентеролог, с който си се консултирала, в общия случай без опит точно в тази област. След като уточни, че става въпрос за д-р Балабанска, аз мога само да кажа, че уважавам нейното мнение.
Но това, което аз знам за момента, е че секциото няма да намали риска.
Ваксинацията и поставянето на имуноглобулин са най-важни при профилактиката, и ако секциото играе някаква роля, то тя е минимална (това е мое непрофесионално мнение).


Поздрави,
Радо
Виж целия пост
# 244
 Peace
Виж целия пост
# 245
напротив, Радо. рискът не намалява, но ако размножаването и без друго е в грандиозни стойности над 6 (с според някой и над 9 лога). при по-ниските стойности плацентата се оказва добра бариера и няма интраутеринна, а перинатална инфекция - по време на раждането е най-големия шанс за заразяване, особено ако то е нормално. това са доказани неща. но все пак метаанализите, които по разбираеми причини не включват всички студии, не са категорични в заключенията си. по тази причина хроничния хепБ не се смята за индикация за ЦС.
така че в случая д-р балабанска има нещо предвид. Птея, мисля, че ако тя напише мнението си, гинеколозите ще се съобразят. пък и точно в токуда едва ли някой ще откаже...

има и други причини в медицината да се твърдят някои неща. според мен разширяването на индикациите з а оперативни раждания ще вдигне неимовяерно разходите, а касите в европа и без това са в проблеми. китайците правят секцио в случая (както и ваксина и имуноглобулин), имат добри проучвания, но никой не ги чете, защото са по принцип с лоша репутация. много уважавам доц. антонов, но смея да твърдя, че в случая не е прав.
по-късно ще листн а тук някои неща в подкрепа на горното.
Виж целия пост
# 246
Може би трябваше да кажа кой доцент имам предвид, защото той доц. Антонов вече е нарицателен като се говори за доцент и за хепатити  Simple Smile
Цитирах доц. Генов от ИСУЛ, от неговата презентация "Терапевтични стратегии при трудни за лечение пациенти с хроничен хепатит B" на "Софийски хепатологични дни" тази година. Това беше, което знам като гледна точка.
Всъщност, сега погледнах какво беше споменал доц. Антонов в интервюто си относно цезаровото сечение - той каза, че напоследък тенденцията е да се прави нормално раждане, но ако има риск от разкъсвания по време на раждането, тогава се прилага цезарово сечение.
Явно всичко зависи от конкретния случай, вирусния товар със сигурност играе роля при взимането на решение.
Но пак искам да кажа, че когато има лекар с опит в тази област, който е препоръчал нещо друго, значи той си има своите доводи, които със сигурност са сериозни.
Мисля, че най-правилно е бременната жена да се опита да се информира, и да намери лекар с опит в областта, на чийто съвети може да се довери.
Виж целия пост
# 247
 Птея, мисля, че ако тя напише мнението си, гинеколозите ще се съобразят. пък и точно в токуда едва ли някой ще откаже...

За жалост не го приемат, ходих в много болници но ми отговарят, че това не е уважителна причина и те самите щели да преценят. За това се насочих да раждам в Токуда, там няма проблеми.
Виж целия пост
# 248
Аз като се интересувах по въпроса и видях че по принцип носителството не е показател за ЦС малко се учудих.
И съм съгласна с вас, че може и да е.
Аз имах много тежко раждане - около час и половина излизаше това бебе, в последствие родих с епизиотомия и много голяма загуба на кръв.
Според мен шанса при едно такова раждане бебето да се зарази е доста по-голям от едно кратко секцио, но това според мен. Та може и да е права тази докторка. Зависи си от раждането, има нормално и нормално.
Всяка майка трябва сама да си преценя след като добре се информира. Незнам какво бих избрала ако трябва да раждам сега /с оглед по-малкия риск за детето/.
Относно Закона- да, има такъв и аз съм го чела. Има го в нета. Петя е права.
Преди време в България е имало имуноглобулин, вече го няма. Мойто Джи Пи ми каза, че са го биели "под път и над път".
Ако ми се рови да го открия ще ви го пратя този закон, и вие може да го потърсите, има го мисля в сайта на здравното министерство беше - профилактика и привенция при Хепатитите или нещо от сорта.
Виж целия пост
# 249
 За радост имоноглобулина го има вече в България. Ние  си го набавихме от една фирма-бяхме от първите късметлии. В България е под името Хепатект, ако някой се интересува да ми пише да мога да му дам координати и подробна информация.
Виж целия пост
# 250
Е браво, пуснали са го най-накрая Simple Smile. По мое време имаха само преведената му листовка.
Виж целия пост
# 251
Здравейте,
Ето малко по-детайлна информация за Хепатект, поне тази която имам:
Цитат
В България в края на септември 2010 година започна регулярен внос на HBIG с производител Biotest Pharma GmbH, Германия. Името му е Хепатект СР (Hepatect CP) и е за венозно приложение. Вносител за България е фирма "АНТИСЕЛ Братя Селидис". Телефони за контакт: 02/953 12 24, 02/400 59 40, 02/400 59 41, 02/400 59 42, 02/400 59 43. Лица за контакт: г-жа Надя Леви и г-жа Мина Стоянова.
Цената на разфасовката от 2 мл за прилагане на бебета е с цена 219 лева с ДДС.
От ноември 2010 година се очаква фирмата да започне да поддържа и наличности на склад, дотогава е препоръчително поръчката да става предварително, като доставката се извършва най-много за около месец.
Важно е да се знае, че закупуването на Хепатект става през аптека, а не директно от дистрибутора, но те насочват пациентите към аптеката, с която работят, след като пациента се свърже с тях. Отделно, изискването е пациента да има рецепта за хепатит Б имуноглобулин, въз основа на която от аптеката могат да му продадат имуноглобулина.
Листовката на лекарството може да бъде свалена оттук: http://old.bda.bg/bdias/36557s.pdf.


Поздрави,
Радо
Виж целия пост
# 252
оказва се, че с положителен тест за HBsAg няма проблем за съхранение и използване на стволови клетки, които ще бъдат ползвани, обаче, само от детето, не и от неговите роднини.
Виж целия пост
# 253
И ние взехме Хепатект на фирма Антисел. Оказа се също такаа, че от Испания вече не може да се закупува този имуноглобулин свободно. Хепатекта е венозен, но понесе добре на бебето, нямаше никакви проблеми.
Сега се налага промяна в схемата за ваксинация, вместо на 0,1 и 6 месец трите дози на ваксината за Хепатит В се слагат на 0,1 и 2 месец, тоест през 1 месец. Останалите ваксини педиатърката предложе да ги правим месец след като приключим с тези за Хепатит В. Ако някой има друга информация или повече информация за това нека пише.
Виж целия пост
# 254
И ние взехме Хепатект на фирма Антисел. Оказа се също такаа, че от Испания вече не може да се закупува този имуноглобулин свободно. Хепатекта е венозен, но понесе добре на бебето, нямаше никакви проблеми.
Сега се налага промяна в схемата за ваксинация, вместо на 0,1 и 6 месец трите дози на ваксината за Хепатит В се слагат на 0,1 и 2 месец, тоест през 1 месец. Останалите ваксини педиатърката предложе да ги правим месец след като приключим с тези за Хепатит В. Ако някой има друга информация или повече информация за това нека пише.

Не виждам защо ще променяте схемата на ваксинация, щом 3-тата доза задължително се поставя след навършени 6м възраст... . Всяка 3 та доза, поставена преди навършени 6м възраст е невалидна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия