Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 51 167
  • 321
# 150
проучванията доказват, че при направена имунопрофилактика (ваксина+ИМУНОГЛОБУЛИН) рискът е еднакъв за кърмани некърмени деца. майките носителки могат да заразят децата си в същата степен и без да ги кърмят (хепатита В е инфекция, която не се предава само по полов и кръвен път). няма разлика в зависимост от кърменето...
зърната се разраняват и кървят само когато бебето не засуква правилно! във варна има консултант по кърмене. свържи се него, за да ти покажат какви са правилните пози и как да с еориентираш дали бебето суче правилно. има книга на сайта на нук и на ЛЛЛ.

галатея, не знам. има всякакви легенди, които не са от научните извори така да с е каже Simple Smile. затова ти казвам да говориш с неонатолога предварително.
Виж целия пост
# 151
Темата е важна... .
Виж целия пост
# 152
мдааа. важна е наистина.

Виж целия пост
# 153
така е   Peace
Виж целия пост
# 154
А когато те касае и лично ,става... ЖИЗНЕНОВАЖНА ! Simple Smile
Виж целия пост
# 155
галатеа, какво стана с вас?
Виж целия пост
# 156
Запис.
Виж целия пост
# 157
Здравейте!
Благодаря ти за заинтересоваността,mishka_moja Hug
Може да се каже,че нашата сага  Wink завърши успешно  или поне до този момент.
Родих в Окръжна болница Варна и след предварителна уговорка с началник неонатология,имуноглобулина бе поставен на бебка.Нямаше странични реакции,за които бях предупредена.
В следствие има малка промяна във ваксинационната схема (и  тази информацията ми костваше много консултации,търсене  на специалисти и компетентно мнение).В крайна сметка от имунизационен кабинет в РИОКОЗ Варна ми дадоха отговор.Засега имаме сложена само една ваксина ,но надявам се това да не е толкова фатално.
На себе си все още не съм правила повторни изследвания.Беба също е още малка за това(на 4 мес.),но затова пък е  мн-о-о-о-го красива Wink-може би и от имуноглобулина-хи-хи-хи Wink
Сега с мен се свързват доста момичета с подобен проблем-прочели мои постове ,а дори имаше един  случай -насочена от хепатолога, при който и аз ходех,за да й помогна,с каквото мога.
Всеки търси информацията , която за съжаление болшинството лекари не могат да дадат на пациента.Лошото е , че нямат и желание да се информират... Sad
Давам такова крайно мнение , защото съм изключително разочарована от лекарското съсловие.Някои са си лепнали титлата и не мърдат в развитието  си  Crossing Arms
За мен е неразбираемо ...
Нека , който има какво да каже , да пише по темата.
Явно ще трябва сами да си помагаме един на друг  Grinning
Виж целия пост
# 158
защо само една ваксина? каква е схемата? коя е причината за промяна в нея?

ПП. тук има хора от съсловието Simple Smile не обобщавай  Laughing
Виж целия пост
# 159
Здравейте!
Благодаря ти за заинтересоваността,mishka_moja Hug
Може да се каже,че нашата сага  Wink завърши успешно  или поне до този момент.
Родих в Окръжна болница Варна и след предварителна уговорка с началник неонатология,имуноглобулина бе поставен на бебка.Нямаше странични реакции,за които бях предупредена.
В следствие има малка промяна във ваксинационната схема (и  тази информацията ми костваше много консултации,търсене  на специалисти и компетентно мнение).В крайна сметка от имунизационен кабинет в РИОКОЗ Варна ми дадоха отговор.Засега имаме сложена само една ваксина ,но надявам се това да не е толкова фатално.
На себе си все още не съм правила повторни изследвания.Беба също е още малка за това(на 4 мес.),но затова пък е  мн-о-о-о-го красива Wink-може би и от имуноглобулина-хи-хи-хи Wink
Сега с мен се свързват доста момичета с подобен проблем-прочели мои постове ,а дори имаше един  случай -насочена от хепатолога, при който и аз ходех,за да й помогна,с каквото мога.
Всеки търси информацията , която за съжаление болшинството лекари не могат да дадат на пациента.Лошото е , че нямат и желание да се информират... Sad
Давам такова крайно мнение , защото съм изключително разочарована от лекарското съсловие.Някои са си лепнали титлата и не мърдат в развитието  си  Crossing Arms
За мен е неразбираемо ...
Нека , който има какво да каже , да пише по темата.
Явно ще трябва сами да си помагаме един на друг  Grinning
Никакви промени или "модификации" във ваксинационната схема на детето не са нужни.
Виж целия пост
# 160
Поставянето на имуноглобулина отложи БЦЖ-то , тъй  като унищожавал ефекта й  (поставени по едно и също време ).Това и аз го прочетох докато събирах информация .
В последствие педиатъра реши ,че е добре да се сложи противотуберкулозната и след това да се продължи с останалите.Да ,но започна грипна епидемия ,отложиха консултациите ,това удължи още нещата във времето...
Направиха манту преди  3 месечна възраст.На следващата консултация  лекарите във Варненския тубдиспансер изразиха мнение , че в случая било по-добре да сложат БЦЖ-то след 3-ти месец.Последва второ манту.И отново промяна- трябвало да се постави БЦЖ-то след 6-ти месец(както е в стандартните случаи на реимунизация).
Последното лекарско мнение , на което се доверих - да се продължи с останалите ваксини докато детето стане на 6 мес.
И така сега имаме само втората противохепатитна ваксина
Извинете ме за дългото и малко объркано обяснение , но вече и аз се п-обърках Wink
А за обобщенията ми - не целя да обидя никого !Има и много кадърни лекари! Просто аз имах лош късмет в тази ситуация !
Виж целия пост
# 161
Достатъчна ли е хладилната чанта за съхранение на HBIG по време на пътя му от Гърция до България? По принцип в камера ли се съхранява или в хладилника е достатъчно?
Също искам да помоля за актуални имена на лекари, които биха го поставили на новороденото в България? (ако, разбира се някой има подобна информация!)
Виж целия пост
# 162
Да,kolibka , хладилната чанта е напълно достатъчна.HBIG  не се съхранява в камера, а при температура от 1 до 8 градуса.
За кой град се интересуваш за лекари ?
Мога да дам инфо за Варна
Виж целия пост
# 163
за Стара Загора.
Виж целия пост
# 164
Това е темата, в която майки с положителен австралийски антиген обсъждат проблема, и тази тема е важна, защото засяга много неродени още деца и възможността да живеят нормално.
Но заглавието й е кофти - да го променим с помощ на модератор или администратор, така че да е ясно от първо четене за какво иде реч???
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия