Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 51 167
  • 321
# 165
Това е темата, в която майки с положителен австралийски антиген обсъждат проблема, и тази тема е важна, защото засяга много неродени още деца и възможността да живеят нормално.
Но заглавието й е кофти - да го променим с помощ на модератор или администратор, така че да е ясно от първо четене за какво иде реч???
съгласна  Peace
Виж целия пост
# 166
ако HBIG се достави по пощата, тоест извън хладилна чанта 2-3 дена ще му стане ли нещо?
Виж целия пост
# 167
Това е темата, в която майки с положителен австралийски антиген обсъждат проблема, и тази тема е важна, защото засяга много неродени още деца и възможността да живеят нормално.
Но заглавието й е кофти - да го променим с помощ на модератор или администратор, така че да е ясно от първо четене за какво иде реч???
Темата бе създадена от мен с цел осъждане на практиките и подходите по отношение на Хеп Б профилактиката, които прилагат в Бг.
Заглавието е нарочно такова, за да може темата да се отваря и чете. Освен че е вярно като смисъл.

Не може завеждащата едно от най-големите неонатологични отделения в страната да не знае НИЩО вярно за профилактиката на предаването на Хеп Б при новородените, и да пише серии от глупости, срам за 2010 година и за времето в което живеем.
Освен това, в сравнение с това, което се прави по света, се разбира това, което НЕ трябва да се прави в Бг.

Тази тема е жизнено важна за новородените от майки с хронично носителство на Хеп Б и БУКВАЛНО спасява живот.
Не ни е нужно двуличие и "меки" подходи.
Който не е в крак- да влезе. Иначе няма място за него и глупостите му.
Виж целия пост
# 168
ако HBIG се достави по пощата, тоест извън хладилна чанта 2-3 дена ще му стане ли нещо?
Не. Но проверете кога изтича срокът му на годност, с оглед датата на която ще го ползвате.
Виж целия пост
# 169
ако HBIG се достави по пощата, тоест извън хладилна чанта 2-3 дена ще му стане ли нещо?
Не. Но проверете кога изтича срокът му на годност, с оглед датата на която ще го ползвате.

колко време може да престои извън хладилник?
Виж целия пост
# 170
ако HBIG се достави по пощата, тоест извън хладилна чанта 2-3 дена ще му стане ли нещо?
Не. Но проверете кога изтича срокът му на годност, с оглед датата на която ще го ползвате.

колко време може да престои извън хладилник?
Не може два, три дена да се пренася извън хл.чанта.
Виж целия пост
# 171
Birdie, да попитам аз пак нещо, което ме касае лично. Може ли преди 20 години да ти открият наличието на австралийски антиген в кръвта; да раждаш в изолация и сега, 20 години по-късно, да си направиш кръвни изследвания, и докторът да ти каже, че австралийският антиген е изчезнал спонтанно, или са направили грешка навремето и май въобще не си имала такъв?  Thinking
Не знам кое  от двете изследвания е достоверното... .
Виж целия пост
# 172
Ами първото е правено по време на бременност. Тогава се взема кръв няколко пъти. Ражда в изолация по този повод, в Майчин дом. Там пак се прави изследване на кръвта и на майката и на бебето. Смятам го за напълно достоверно.Не мисля, че тогава може да е станала грешка.
Второто изследване, което имам предвид, е от преди няколко месеца. Лекарят казал, че е изчезнал антигена спонтанно!!! Нещо не ми се вярва тази работа... Мисля, че е защото се заговори напоследък за видовете хепатит и въпросната дама се презастрахова, да не "умрат от страх" хората около нея, които знаят това(както може би си мисли, че се случва) и измъдри подобно нещо. Мисълта ми е, че ако е открит ААГ, той няма как да изчезне от само себе си! Като пак казвам, че вярвам на първите изследвания.
Нужни са по-подробни изследвания и пълен панел, а не само Австралийски антиген.
Ако първият положителен резултат е резултат от скорошна инфекция под 6м давност, може Австралийският антиген да изчезне.
Много рядко персистира също при ваксинирани индивиди.
Не знам... зависи от целият скрининг панел как е бил, динамиката на антителата.
Виж целия пост
# 173
ако HBIG се достави по пощата, тоест извън хладилна чанта 2-3 дена ще му стане ли нещо?
Не. Но проверете кога изтича срокът му на годност, с оглед датата на която ще го ползвате.

колко време може да престои извън хладилник?
Не може два, три дена да се пренася извън хл.чанта.

от мястото в Гърция до България, където трябва да дойде са около 8 часа.
Виж целия пост
# 174
ако HBIG се достави по пощата, тоест извън хладилна чанта 2-3 дена ще му стане ли нещо?
Не. Но проверете кога изтича срокът му на годност, с оглед датата на която ще го ползвате.

колко време може да престои извън хладилник?
Не може два, три дена да се пренася извън хл.чанта.

от мястото в Гърция до България, където трябва да дойде са около 8 часа.

Помолете да Ви го продадат с "пагокисти"- и ще Ви го продадат така. Това е вид хладилна опаковка, много добра, междувпрочем.
Виж целия пост
# 175
Ясно! Само на нея си и е ясно какво е положението... А тя не казва. Само дано наистина не е опасно за околните.
Благодаря ти! Hug

Винаги съм си мислила, че невежеството е простимо, но сега не съм убедена в това.
Като толкова си се изплашила, направи си изследвания (за Б и Ц) и ако нямаш хроничен хепатит Б, просто се ваксинирай. Към 80 лева ще ти излезе цялата процедура, но пък ще си постъпила като разумен човек.

Ако пък ти излезе някой плюс (щото статистически е напълно възможно), направо не знам какво ще правиш - как ще се опазиш от себе си, не мога да си представя.

Виж целия пост
# 176
Бижу заповядай http://www.hepactive.org/content/faq/TestingPositive_Now_What - надолу
Описан е антигенът, който показва дали си прекарал хепатит В и си го изчистил спонтанно!
Виж целия пост
# 177
в минимален процент от хроничните носители на австралийски антиген настъпва спонтанна сероконверсия и негативиране на антигена а позитивиране на антитялото. нужен е целия панел, но като цяло е възможно австр.антиген да "изчезне". но се случва рядко  Peace
Виж целия пост
# 178
Помолете да Ви го продадат с "пагокисти"- и ще Ви го продадат така. Това е вид хладилна опаковка, много добра, междувпрочем.

с такава опаковка - "пагокисти" - ще може ли да се изпрати по пощата да речем 3-4 дена, без вреда за лекарството - колко е трайна тази опаковка?
Виж целия пост
# 179
опаковката "пагокисти" издържала 4 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия