Италия, тема 101: за салдите и ваканционното настроение

  • 15 408
  • 307
# 195
Лени, видях ги тия лампички в каталога на Икея, интересни са. Ако случайно намеря време да отида до там (в което силно се съмнявам), може и да се пообзаведа. Аз пък не съм голям фен на Икея. В смисъл, по принцип предпочитам по-класическия стил на обзавеждане, а не модернистичния и понякога прекалено изчистен според мен стил на Икея (лично мнение). На терасата сме си наслагали от цветните икономични лампи (между цветята са зелени, по фасадата - сини и червени, справка - снимките във Фейсбук) и ефекта вечер е страхотен.
Колкото до комарите, ние за сега сме пощадени, има малко и стига едно дзампироне запалено. Мрежи наслагах навсякъде по прозорци и балкони, плюс едни лапми, които "изгарят" комари и мухи, та така се пазим.
Мъжо днес е на изпит за морска книжка, изненадващо му го изтеглиха по-рано, та да видим как ще се представи  :pray. От известно време насам учи (предимно в банята  Laughing) от една книжка, та и аз покрай него изучих разните му наименования на различните части на една лодка, светлини, мотори и прочие..... Мноооого сложна терминология бре, свят да ти се завие!
Виж целия пост
# 196
Ще ме побъркате с тази Икеа  Laughing
Тук определно има доста по_добри магазини
евтиното в Икеа си е боклук направо, въобЩе не се лъжете... е за по_скъпите неЩа предпо4итам други магазини
едни походни легла излезнаха сполу4ливи
хубава им е храната и паркинга  Peace

дай пример  Rolling Eyes
аз не съм луд фен на Икеа (купувам кутии, свеЩи и други дреболии), но ми се струват с по_добро ка4ество от останалите вериги за мебели, освен, ако не визираме фирмените къЩи  Rolling Eyes
уважавам, 4е мебелите им са версатили (как се казва това на бг?  newsm78) и според мен, с добра фантазия (каквато нЕмам), много оригинални неЩа могат да се полу4ат.
имам приятел архитект, на който по4ти вси4ко в къЩи му е Икеа, е влЮбена съм просто в жилиЩето му  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 197
Здравейте момичета,

Реших да се обърна към вас за информация и дано ми помогнене. В началото на август ще ходим до Милано  и през единия ден искам да посетим един от двата аутлета - Serravalle или Fox Town. Видях, че има автобуси, които тръгват от Милано до тези центрове, като този за Fox Town тръгва по-късно и остават около 3 часа за шопинг.

Ще съм ви много благодарна, ако можете да ми дадете информация кой от двата аутлета е за предпочитане и дали времето от 3 часа е достатъчно за Fox Town(ориентировъчно разбира се)?
Виж целия пост
# 198


ами вси4ки, за които се сеЩам  Mr. Green
сега, Щом Икеа има такъв огромен успех навсякъде, продполагам, 4е на много хора се харесва, просто аз не съм от тях  Peace

vstan
не съм била нито в единия, нито в другия но 3 4аса ми се струват много малко
Виж целия пост
# 199
Аз съм била само във ФоксТаун и не мога да направя сравнение с другия шопинг център.
Във ФоксТаун никога не съм престоявала повече от 2 часа, но пък ни е под ръка и всъщност можем да ходим доста често.
Предполагам, че ако идвах от далече специално, за да си пазарувам, 3 часа нямаше да ми стигнат. newsm78
МакДирок е фен на ФоксТаун, и тя да даде мнение. Wink

Аз харесвам Икеа, понеже ми харесват идеите. Но пък, както за Деси е прекалено изчистено, на мен на моменти ми идва прекалено натруфено. Laughing Вкусове всякакви.
По принцип съм фен на шведски, холандски, датски дизайн и стайлингът Икеа отговаря на интересите ми. Често ходя там просто на разходка Crazy и на лов за идеи, но реално купувам само дреболии. Като мебели единтвените "едри" неща, които сме купували от Икеа, са 3 табуретки за кухнята и 2 етажерки.
За диван, маса за хранене, etc. в крайна сметка винаги се спираме на по-"стабилни" фирми.
Обаче, ако един ден трябва да си купувам гардероб или да обзавеждам cabina armadio, 100% ще го взема от Икеа! Имат милион и един аксесоари за гардероби, всичко е componibile, compatibile, и т.н., абе изобщо системите им за гардероби са едно бижу, а цените са безспорно конкурентни в сравнение с по-марковите фирми или пък артиджани. Peace
Виж целия пост
# 200
Мъжо днес е на изпит за морска книжка, изненадващо му го изтеглиха по-рано, та да видим как ще се представи  :pray. От известно време насам учи (предимно в банята  Laughing) от една книжка, та и аз покрай него изучих разните му наименования на различните части на една лодка, светлини, мотори и прочие..... Мноооого сложна терминология бре, свят да ти се завие!

И аз уча тези термини, че много често се срещаха в книгата дето я превеждах за изпита. От един линк обаче, доста подробно е обяснено, ама аз набелязах най-основните. Иначе няколко пъти съм била на лодка, един път участвах в регата.. голям кеф, ако не те хване морската болест  Sick , ама аз съм упорито животно и търпя.
Виж целия пост
# 201
Днес се разплащах със зъболекаря ми, така че ако има желаещи, мога да ви информирам за актуални цени в БГ. tooth

Dèsi, още ли си в сесия?
Виж целия пост
# 202
Да, вчера ми беше изпита по италиански.. 4 часа (2 превода, синтаксис на изречението и съчинение разсъждение).. хехе, днес още не мога да се насиля да седна да уча.
Виж целия пост
# 203
Днес се разплащах със зъболекаря ми, така че ако има желаещи, мога да ви информирам за актуални цени в БГ. tooth

Dèsi, още ли си в сесия?

Давай ценоразписа,тъкмо да мога да сравня с този на моя зъбар. Twisted Evil

За аутлетите: и аз не съм ходила в Серравалле та за него пасувам. Във Фокс Таун прекарвам горе долу по 2_3 4аса, според зависи от намеренията ми и бЮджета, с който разполагам. Twisted Evil Веднъж отидох за няма и 1 4ас и си свърШих работата,но това ,което купих го бях набелязала предварително и не съм губила много време по другите магазини.

И аз като Шурата съм фен на Шведския и датския дизайн и като цяло ми хваЩат окото стоките им. Като цяло съм купувала пове4е дреболийки и съм доволна. Peace

Деске Неаполска,поръ4вай Феррети_то ( кака ти Лени Ще ти бъде консултатнт по въпроса,4е тя ,4е им е фен ) и като вземе Валтер морската книжка Ще се съберем и Ще дойдем групово за кръЩаването на яхтата и за по пица на тераската ти. Wink Hug
Виж целия пост
# 204


Давай ценоразписа,тъкмо да мога да сравня с този на моя зъбар. Twisted Evil

За аутлетите: и аз не съм ходила в Серравалле та за него пасувам. Във Фокс Таун прекарвам горе долу по 2_3 4аса, според зависи от намеренията ми и бЮджета, с който разполагам. Twisted Evil Веднъж отидох за няма и 1 4ас и си свърШих работата,но това ,което купих го бях набелязала предварително и не съм губила много време по другите магазини.

И аз като Шурата съм фен на Шведския и датския дизайн и като цяло ми хваЩат окото стоките им. Като цяло съм купувала пове4е дреболийки и съм доволна. Peace

Деске Неаполска,поръ4вай Феррети_то ( кака ти Лени Ще ти бъде консултатнт по въпроса,4е тя ,4е им е фен ) и като вземе Валтер морската книжка Ще се съберем и Ще дойдем групово за кръЩаването на яхтата и за по пица на тераската ти. Wink Hug

присъединявам се и аз към искаЩите ценоразпис, въпреки 4е разбрах, 4е много от бг зъболекари август месец действат както тук, демек, в отпуска  Confused

МакДирокова, ти ме разби с тази пица на яхтата  Shocked
аз си мислех арагоста и Шампанско, такива ми ти работи  Crossing Arms
Виж целия пост
# 205


Давай ценоразписа,тъкмо да мога да сравня с този на моя зъбар. Twisted Evil

За аутлетите: и аз не съм ходила в Серравалле та за него пасувам. Във Фокс Таун прекарвам горе долу по 2_3 4аса, според зависи от намеренията ми и бЮджета, с който разполагам. Twisted Evil Веднъж отидох за няма и 1 4ас и си свърШих работата,но това ,което купих го бях набелязала предварително и не съм губила много време по другите магазини.

И аз като Шурата съм фен на Шведския и датския дизайн и като цяло ми хваЩат окото стоките им. Като цяло съм купувала пове4е дреболийки и съм доволна. Peace

Деске Неаполска,поръ4вай Феррети_то ( кака ти Лени Ще ти бъде консултатнт по въпроса,4е тя ,4е им е фен ) и като вземе Валтер морската книжка Ще се съберем и Ще дойдем групово за кръЩаването на яхтата и за по пица на тераската ти. Wink Hug

присъединявам се и аз към искаЩите ценоразпис, въпреки 4е разбрах, 4е много от бг зъболекари август месец действат както тук, демек, в отпуска  Confused

МакДирокова, ти ме разби с тази пица на яхтата  Shocked
аз си мислех арагоста и Шампанско, такива ми ти работи  Crossing Arms

Моме,слън4асала си неЩо или работата ти идва в пове4е. Mr. Green Пицата съм я планувала на терасата им,нали има и пеЩ ( върни се да про4етеШ пак по горе )  Wink
Виж целия пост
# 206

Деске Неаполска,поръ4вай Феррети_то ( кака ти Лени Ще ти бъде консултатнт по въпроса,4е тя ,4е им е фен ) и като вземе Валтер морската книжка Ще се съберем и Ще дойдем групово за кръЩаването на яхтата и за по пица на тераската ти. Wink Hug

Тъкмо ми се обади, книжката я имаме вече (виж за яхта бая ще трябва да почакаме, или да започнем да пуската тото  Thinking) Пицата обаче не е проблем, само тайфа да се събере!
А, щях да забравя, моят мъник днес направи две мънички стъпчици сам! Още го е страх и стои, стои, пък се тупне на дупе, много е смешен. А щом докопа нечий пръст, тръгва да лети нанякъде......
Виж целия пост
# 207
ей, браво, тези книжки трудно се взимат

ето един от моите лЮбими стилове http://www.bambudesign.it/
Виж целия пост
# 208
Значи ходя при зъболекар, който още от 90-те години си работи на частно. Добър е, графикът му винаги е зает. Има модерна апаратура, а не някакво наследство от комунизма (щот и такъв съм виждала Twisted Evil).

Аз сега ходих за пломби и взима 65 лева на пломба.
За сравнение: малко преди да замина за София, ми откриха кариеса в Италия и ми казаха, че удоволствието да се пломбирам ще ми струва 100 евро на пломба.
Симоне пък има един кътник, който вече е пломбиран, обаче го дразни и понаболява, когато дъвче нещо по-твърдо. Казаха му, че оправията е да се умъртви нерва и на зъба да се сложи коронка. За бяла керамична коронка - 1000 евро, а ако иска да избие от цената, може и златна ( Laughing!!!!) за 750 евро.
Днес питах тукашния ми зъболекар колко ще струва тази същата процедура с керамична коронка. Отговор: 330 лева, от които 225 са за коронката, 105 са за труда.
Според майка ми това не са евтини тарифи, но аз не се отказвам от този зъболекар, понеже със Симоне още преди години сме ходили при него и сме доволни.

Феиам, моят май ще си работи през август. Чух нещо подобно да коментират със сестрата. Ако искаш ще питам. Peace
Кабинетът се намира в Лозенец, до резиденция "Лозенец", ако се сещаш... между Семинарията и Японския хотел.

Деси, браво на Валтер! Честита му книжка (а после и яхта, аре сега Grinning) и честити първи стъпки на Уилям Hug
Виж целия пост
# 209


Моме,слън4асала си неЩо или работата ти идва в пове4е. Mr. Green Пицата съм я планувала на терасата им,нали има и пеЩ ( върни се да про4етеШ пак по горе )  Wink

и трите Ше знаеШ  ooooh! Mr. Green

vstan, и аз в Серравалле не съм ходила, но по 4уто от приятелки, там 3 4аса няма да ти стигнат, освен ако не си много ориентирана какво търсиШ  Rolling Eyes
Фокс Таун, да ре4ем по бива за толкова време.

moia kukla, малко ти завиждам за преживяванията покрай малко дете  Rolling Eyes
... ама бързо ми минава  Laughing

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия