Откога шини?

  • 38 155
  • 134
# 60
и на мен не ми се вижда удачно да ги мия с препарат за чинии. newsm78благодаря за отговорите ,но все пак ако някой нещо знае за тези хапчета ще му бъда благодарна да сподели. а за храненето с шините на нас си ни казаха да ги маха,когато яде.тя ък моята хубавица е злояда,но откакто е с шини ,яде честичко,зада ги маха. Whistling Winkтарикатее.
Виж целия пост
# 61
Защо с препарат за съдове, а не с паста за зъби  Shocked?
Защото са от пластмаса, а не са зъби Wink Пастата за зъби почиства добре зъбите (както и ги предпазва от кариес, парадонтоза, избелва и разни др. неща взависимост от конкретната паста), но не вярвам да толкова подходяща за шини. А препарата за съдове разбира се се измива напълно.
Виж целия пост
# 62
И моята девойка свикна учудващо бързо с шините. Тя имаше и мерак, де. Изобщо не прави проблем. Само като яде ги маха, после си изплаква устата и си слага шините. Ама все пак е голяма и предполагам, че вече е развила някаква самодисциплина. Просто много иска да има хубави зъби.
Относно миенето - на нас ни казаха с паста за зъби и четката.
Тук-таме я наболява понякога, но докторката каза, че това ще е нормално. Все пак зъбите са били в едно положение необезпокоявани, а сега нещо ги притиска и така ще я понаболява от време на време. В четвъртък сме на първо натягане, ще даваме по 2,50 лв. всеки път, но мисля, че е нищо в сравнение с това, което прочетох по форума.
Виж целия пост
# 63
Здравейте момичета. Да разкажа и аз. В петък бяхме на ортодонт д-р Будинова. Останах очарована. За първи път срещам доктор , който не иска на всяка цена да ни вземе пари. Прегледа ни обстойно,  разбра веднага от какво е изместването напред на горните предни зъби - от бутането им с език докато растяха. Каза , че няма нужда да слагаме шини сега. Обясни на малкия какви упражнения да прави и какво да НЕправи и каза, че има голям шанс да се приберат. Догодина пак ще отидем на преглед , за да види каква е промяната и да решим дали да се прави нещо допълнително.
Виж целия пост
# 64
И моята госпожичка имаше голям мерак за шините. Сложихме ги в края на трети клас. Струва ми се обаче че много на често ходим да ни ги затягат. Всяка седмица тя казва, че вече й "хлопат" и ходим да ръсим по 10 лв. за затягане. Може би защото има голямо разстояние между зъбите си и общо взето има място в устата, където бързо да се подредят кривналите настрани зъби.
Виж целия пост
# 65
И моята госпожичка имаше голям мерак за шините. Сложихме ги в края на трети клас. Струва ми се обаче че много на често ходим да ни ги затягат. Всяка седмица тя казва, че вече й "хлопат" и ходим да ръсим по 10 лв. за затягане. Може би защото има голямо разстояние между зъбите си и общо взето има място в устата, където бързо да се подредят кривналите настрани зъби.
Ние сами си ги затягаме през 5 дни с 1/4 оборот (2 от 3-те винта) и ходим на контролни (не мога да кажа колко често защото ги имаме отскоро). Ортодонтката ни показа как става затягането.
Виж целия пост
# 66
И моята госпожичка имаше голям мерак за шините. Сложихме ги в края на трети клас. Струва ми се обаче че много на често ходим да ни ги затягат. Всяка седмица тя казва, че вече й "хлопат" и ходим да ръсим по 10 лв. за затягане. Може би защото има голямо разстояние между зъбите си и общо взето има място в устата, където бързо да се подредят кривналите настрани зъби.

Не ви ли дадоха ключе и обяснения как и по колко да затягате Rolling Eyes? как така по 10 лв, я питайте следващия път.
Виж целия пост
# 67
на нас ни дадоха такова ключе и не се налага да се ходи всяка седмица ,но си имаме дати на които да се правят контролни прегледи.засега пари не са ни взели за тези прегледи.обясниха ни кога,как и на колко време да използваме ключето.вчера малката забеляза сама,като беше махнала шините,че захапката й се е променила.чувствала я различна.може ли за 2 седмици да има промяна,при положение ,че има моменти в,които забравя да ги сложи .т.е. да си призная малко кръшка въпреки,че я следя и я натискам да е с тях?
Виж целия пост
# 68
Моята дъщеря днес е на първо натягане, само 1 седмица мина откакто ги сложихме, но ги носи  нон-стоп. Каза, че вече са й хлабави, но пък тя и лекарката не ги беше стегнала като за начало твърде много. На нас днес ни искат 2,50 лв. за стягане.
Виж целия пост
# 69
На нас не са ни дали ключе, но като ви чета направо започвам да беснея. В момента дъщеря ми е при родителите ми в малък град. Там те ходят при позната зъболекарка, която не е ортодонт. Тя ги питала колко да затяга - ама аз не предполагах че трябва да знам. Непременно ще има разправии следващия път със зъболекаря  #2gunfire.
Виж целия пост
# 70
е как зъболекаря ще ви пита колко да затяга? newsm78 тя трябва да прецени сама нали затова е зъболекар? Thinkingа ключе трябва да имате ,защото примерно заминавате за по-дълго някъде и хващате период в,който трябва да сте на контролен преглед и какво правите тогава?нашата си ни каза ,че това ключе си е за нас.и при такива случаи обясни на мъжа ми колко да затяга или отпуска евентуално.а вече при контролния преглед тя ще си коригира каквото трябва. и кутийка ни дадоха,но на мен не ми харесва и искам да й купя друга.
Виж целия пост
# 71
Тя ги питала колко да затяга - ама аз не предполагах че трябва да знам.
при нас с 1/4 оборот ( да дойде следващото винтче на дупчицата) по посоката на стрелките на всеки 5 дни
Виж целия пост
# 72
ivafara, тя е зъболекар, но не е ортодонт - предполагам има значение.
Иначе обясних на нашия ортодонт, че дъщеря ми няма да е тук цяло лято, а той ми отговори да я заведат при друг ортодонт -  и това е. Затова и през ум не ми е минавало, че можем и ние да затягаме. Иначе още в началото ми беше казал тарифите - 150 лв отливка, 200 апартче и 10 лв на всяко затягане (което аз не предполагах че ще толкова начесто).
Лекси,  благодаря ти още сега ще им звънна да им кажа.
Виж целия пост
# 73
Кресми, отливка каква сте правили? Та аз направо се шашнах... Как така 150 лв за отливка??? Ние платихме 20 лв. отливка и 235 лв. шина на горна челюст, а преди това 2 панорамни снимки х 20 лв.
Ще плащаме по 2,50 лв. за нятагане, днес ходи, а следващия път - на 20-ти август, пак 2,50 лв.
Виж целия пост
# 74
Здравейте момичета. Да разкажа и аз. В петък бяхме на ортодонт д-р Будинова. Останах очарована. За първи път срещам доктор , който не иска на всяка цена да ни вземе пари. Прегледа ни обстойно,  разбра веднага от какво е изместването напред на горните предни зъби - от бутането им с език докато растяха. Каза , че няма нужда да слагаме шини сега. Обясни на малкия какви упражнения да прави и какво да НЕправи и каза, че има голям шанс да се приберат. Догодина пак ще отидем на преглед , за да види каква е промяната и да решим дали да се прави нещо допълнително.

и моето дете е със същия проблем издадени и са леко зъбите напред. Не може да отхапе ябълка и при затворено положение на зъбите може да прокара езика. Сложиха и шини, но за сега само спи с тях, неможе да ги носи през деня. Събира и се слюнка и не може да я преглътне и ги хвърля на втората минута. Като спи и е по-добре и каза че така ще ги носи. Сега е на лагер и като се върне ще ги носи всяка нощ. Дано да има ефект само от нощното слагане. Излязоха 240 лв. + 40 лв. първоначален преглед и отливка. За снимката не знам, мъжът ми ходи. Мием ги с препарат за съдове и паста за зъби. Ето ги и тях

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия