Като говорим за навици и традиции,кои от тях сте възприели и вие???

  • 13 761
  • 238
# 105
Либия ми отпадна от краткия списък, във всеки случай.
Куба, Беларус се сещам че май сме още в братски отношения... с Чили как сме?
Виж целия пост
# 106
Ако съм в Сърбия, бих казала, че съм българка, или поне сега така си мисля.
Виж целия пост
# 107
Ако съм в Сърбия, бих казала, че съм българка, или поне сега така си мисля.

Гоооляма грешка.Сърбите хич не ни обичат.Те покрай техните си проблеми,май никого не обичат,но все другите са им виновни.
Виж целия пост
# 108
Проблеми нито с българските нито с канадските институции съм имала, и на джете места са ми свършили работата еднакво бързо.
Но съм се натъквала какви правила имат в канадските:
например - за да не е изненадан кандидата от резултатите си, въпреки че в момента ги знаете, му казвате ,че ще ги получи по пощата след 3 дни, но знаете,че сервиза който ползваме е 5 дни. И други от този сорт.
Тук например за да си получиш личните резултати от лабораторни изследвания си плащаш и подписваш декларация, че няма да ги използваш в съда (това при условие, че са безплатни). И да не мислите,че си ги вземаш веднага. Не отговора е ела след 2 дни.
Виж целия пост
# 109
Ами, на мен тук апостил и лични документи ми извадиха на място, в деня на идването без да плащам експресна услуга, докато в България за същото не само, че си платих допълнително, но и чаках повече. Във вътрешните министерства даже начина, по който са разпределени пространствата са различни - тукашното е една голяма отворена зала със столчета, на които чакат хора с номерче да им светне на екрана кой служител ги поема, в аналога му по софийска адресна регистрация са едни тесни коридорчета с много стаи, за част от които се чука, преди да влезеш (т.е. какво става вътре не мога да видя, а трябва да обиколя стаите в точно определен ред)

Не виждам каква е логиката в родната си страна да не си знаеш правата, а в чужбина - за няколко години и с чужд език да успяваш да се подготвиш по тази материя по-добре. И аз хем не живея в държава, която изпъква със спазване на човешките права, но поне бюрократичните процедури са сведени до удобно за ползване ниво.

При нас и оценките от преподавателите в университета могат да се обжалват (защото грешки в оценяването винаги може да се случат), има си процедура, учащите в бакалавърски степени редовно го правят. Все за нещо допълнително мога да се сетя...
Много неща и в българската с-ма са улеснени и предствл. предимство пред тукашната, но като цяло са по-малко.  Confused
Виж целия пост
# 110
Либия ми отпадна от краткия списък, във всеки случай.

С Либия до скандала със сестрите, не знам да е имало дипломатически проблеми  Thinking (в сайта пише - чудесни са отношенията)

Малко като лотария ми е - в непозната страна, в която нямам опит с тамошните посолства, дали ще имам късмет...  Confused
Не бих разчитала на това. Единствената ми надежда би била, че бг паспорт е европейски и може да се задвижат и други институции (ЕС), но това пак не е избор, продиктуван от идеята, че в нашето посолство реагират бързо и адекватно...
Виж целия пост
# 111
е определено ако ме хванат в арабска срана (ама каква тема сте подхванали Simple Smile бих си изяла израелския паспорт и бих показвла само българския Simple Smile

(ако бях на мястото на мента имах предвид Simple Smile)
Виж целия пост
# 112
е определено ако ме хванат в арабска срана (ама каква тема сте подхванали Simple Smile бих си изяла израелския паспорт и бих показвла само българския Simple Smile

Не мога, щадя си стомаха  Laughing В голяма част от тези страни с израелски паспорт изобщо няма да мога да вляза, тъй че тях не ги броя  Sunglasses

Аз нямах предвид точно отвличания, пр. има случаи на изгубени младежи в джунглата и ми е правило впечатление как се изпращат спасителни екипи и пр. + природни бедствия, внезапно избухнали протести, разни такива опасни ситуации. Но да не се налага на никой да изпробва посолствата в подобни положения  Peace
Виж целия пост
# 113
При нас от почти 2 години посланник е Людмил Спасов-който беше в Либия-явно парен каша духа,но той е най свестният посланник който сме имали,дано обаче да не се налага да търсим  помощ от посолства. Praynig
Виж целия пост
# 114
Понеже говорим за послоства, двойно гражданство и кой към кого би се обърнал при нужда: скоро нау4их и то тук от форума,4е при двойно гражданство в слу4ай на кризисна ситуация лицето,което се намира в беда първо се третира като гражданин на страната,в която е родено ( в наШия слу4ай България ).Тоест и да се обадите на другото посолство Ще ви кажат ,4е трябва първо да се свържете с българското такова в съответната страна и само ако няма такова можете да минете към план Б.
Виж целия пост
# 115
Понеже говорим за послоства, двойно гражданство и кой към кого би се обърнал при нужда: скоро нау4их и то тук от форума,4е при двойно гражданство в слу4ай на кризисна ситуация лицето,което се намира в беда първо се третира като гражданин на страната,в която е родено ( в наШия слу4ай България ).Тоест и да се обадите на другото посолство Ще ви кажат ,4е трябва първо да се свържете с българското такова в съответната страна и само ако няма такова можете да минете към план Б.

хехе изто4никът ти на информация не е от най_достоверните Wink 
Виж целия пост
# 116
С Либия до скандала със сестрите, не знам да е имало дипломатически проблеми  Thinking (в сайта пише - чудесни са отношенията)

Е, да де. Нашите 7 години даваха тихо и полека, точно за да не би случайно да си развалим отношенията с Либия  Rolling Eyes. Кел файда от добрите отношения.

За двойното гражданство, аз знам, че с който паспорт си влязъл в съответната страна, към това посолство се обръщаш в случай на нужда.
Виж целия пост
# 117
Наскоро се ограмотих за следното:всеки български гражданин,който се намира на територията на друга държава,трябва да декларира статута  си в бг посолството.Това в случай,че е жертва на инцидент или природно бедствие и т.н.,ако от местните служби се свържат с тях-посолството да може да предприеме адекватни мерки.Свързах се с посолството тук и ми обясниха,че се попълва формуляр и трябва да се отиде на място,така,че скоро ще го свърша това.
Дано само не ми се случва да ги търсят   Praynig
Виж целия пост
# 118
Наскоро се ограмотих за следното:всеки български гражданин,който се намира на територията на друга държава,трябва да декларира статута  си в бг посолството.Това в случай,че е жертва на инцидент или природно бедствие и т.н.,ако от местните служби се свържат с тях-посолството да може да предприеме адекватни мерки.Свързах се с посолството тук и ми обясниха,че се попълва формуляр и трябва да се отиде на място,така,че скоро ще го свърша това.
Дано само не ми се случва да ги търсят   Praynig

Това добре, като идея и информация, ама за един формуляр трябва някои да пътуваме към 250км. Не става ли по пощата?  newsm78
Виж целия пост
# 119
Понеже говорим за послоства, двойно гражданство и кой към кого би се обърнал при нужда: скоро нау4их и то тук от форума,4е при двойно гражданство в слу4ай на кризисна ситуация лицето,което се намира в беда първо се третира като гражданин на страната,в която е родено ( в наШия слу4ай България ).Тоест и да се обадите на другото посолство Ще ви кажат ,4е трябва първо да се свържете с българското такова в съответната страна и само ако няма такова можете да минете към план Б.

Няма такова нещо.

...
За двойното гражданство, аз знам, че с който паспорт си влязъл в съответната страна, към това посолство се обръщаш в случай на нужда.

Това повече го вярвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия