ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 87 506
  • 737
# 255
Ljuboznatelna, невероятна ти е градината. Особено ми хареса къта с арката и розите.
Не зная как за толкова кратко време се е получил такъв завършен вид. Thinking
Ние също започнахме лятото на 2008 година от пръст и строителни отпадъци , но
градината ми е доста по гола. Ще ви пусна и снимки, когато разбера как.
Виж целия пост
# 256
Някой питаше за гладиолите ,кога се вадят.И аз не знам.
Аз докато бях на почивка те са пожълтели ,но не знам дали са за вадене.Дръпнах едно ,но няма главичка.
Виж целия пост
# 257
Аз моите вече ги извадих, защото и те бяха пожълтели...  Peace
Виж целия пост
# 258
Аз питах за гладиолите Simple Smile Тези, които бяха жълти ги извадих, имат много малки детки, сега да ги пазя ли, да ги хвърлям ли... Thinking
tarlio, големи красоти по тия германски балкони! Но на тях май наистина и климата им помага Simple Smile А обичките какво ги правиш зимата?
gali2405 , благодаря ти!  bouquet Вида й е завършен, защото е насадено какво ли не Simple Smile Ако не слагам спирачка на съпруга ми, ще изкупи всички видове растения Laughing А труда също е неимоверно много, направо ми беше писнало миналата година да садим.  ooooh! Още от самото начало знаехме какво искаме и го осъществихме, а с времето и допълнителни идеи възникнаха Simple Smile Растенията освен садене си искат и много поливане, за да се хванат и растат бързо. 3 дни бяхме на море, и въпреки че преди това здраво наляхме, като се върнахме имаше много жълти листа. Confused
десси-г , така както го описваш, сигурно си го преполяла. Дано се съживи Praynig От преполиване цветята умират по-бързо , отколкото от засушаване. И аз така доста цветя съм уморила, затова сега от страх саксийните ми по-скоро страдат за вода Laughing
maminnkata това  прилича на форзиция, другото и на мен ми прилича на котонеастър или лоницера. На туите може да не им е харесала и почвата, ако строителите са насипали там повечко вар. Rolling Eyes Много ти е хубава помощничката, която полива, пу пу... Simple Smile
Виж целия пост
# 259
Привет, градинарки!
Гледам - дискутирате за ваденето на луковиците - моля ви, бихте ли споделили като ги извадите - какво правите с тях? оставяте ли ги някъде да изсъхнат, на тъмно ли?

поздрави
Виж целия пост
# 260
maminnkata това  прилича на форзиция, другото и на мен ми прилича на котонеастър или лоницера. На туите може да не им е харесала и почвата, ако строителите са насипали там повечко вар. Rolling Eyes Много ти е хубава помощничката, която полива, пу пу... Simple Smile

Аууу, а кога ще се получи този жълт цвят  Shocked..... много ми хареса. Аз си мислих, че е някакъв саморасъл бурен и мислех да го изкоренявам Twisted Evil добре, че попитах  Rolling Eyes
Това, което четох из нета за него пише да не се подрязва много, така ли е?????

 Cry Cry Cry заминават си туичките ми.... няма да ги бъде  Cry Cry Cry

благодаря за помощничката ми.... и тя е първа градинарка с мен  Party
Виж целия пост
# 261
Здравейте момичета, не съм писала доста отдавна, но редовно се радвам на вашите красоти!!! Пиша ви, защото имам проблем с авокадото. Както си растеше прекрасно, така изведнъж оклюма и вече 3-ти ден не се съвзема. Нищо по-различно не съм му правила. Само преди 2 дни видях, че чинийката му е пълна с вода, освен да е преполято  

Извади го внимателно, увий подземната част със салфетка за 5мин да попие влагата, и сложи нова пръст в саксията  Thinking Може и да се оправи. Ако не се оправи ще си засадиш ново, и вече ще знаеш за поливането  Laughing

Привет, градинарки!
Гледам - дискутирате за ваденето на луковиците - моля ви, бихте ли споделили като ги извадите - какво правите с тях? оставяте ли ги някъде да изсъхнат, на тъмно ли?

поздрави

Вече нищо не вадя.
 Иначе ако ги вадиш, държат се на студено, за тъмното, не е задължително да е пълна тъмница, но ако има прозорче помещението ги покриваш с вестник например.
Виж целия пост
# 262
Тези обички не са мой.Това е пак в Германия .Там масово има такива дървенца.А иначе моите ги прибирам на стълбите.,но не ми стават такива - все се навеждат надолу.
Виж целия пост
# 263
Тези обички не са мой.Това е пак в Германия .Там масово има такива дървенца.А иначе моите ги прибирам на стълбите.,но не ми стават такива - все се навеждат надолу.

Има различни сортове, всеки расте по различен начин  Grinning Дърветата ги правят в разсадници и ги продават вече готови. Но при повече търпение (и няколко години време Laughing ) може да си направиш и у вас. Трябва ти фуксия от сорт, който расте като храст, но да не й е късано връхчето (това последното ги прави да се разклоняват повече). Връзва се за колче, и страничните израстъци се режат постепенно, така че да остане едно основно стъбло.
Има и едни фуксии на дълго стълбло, с малка корона като топка - тези вече са присаждани и не се отглеждат.
Виж целия пост
# 264
Аууу, а кога ще се получи този жълт цвят  Shocked..... много ми хареса. Аз си мислих, че е някакъв саморасъл бурен и мислех да го изкоренявам Twisted Evil добре, че попитах  Rolling Eyes
Това, което четох из нета за него пише да не се подрязва много, така ли е?????

Цъфти пролетта, в Пловдив от средата до края на март. По принцип не се режат 3г, после се прави някаква оформяща и просветляваща резитба. Като гледам обаче , при нас на островчето на пътя са засадили цял пояс и си ги подрязват като лигуструмите, пролетта пак си цъфтят, но си остават по-компактни. Моите от една малка пръчка миналата година, станаха над 2м, така че мисля да ги подрежа в разрез с предписанията Simple Smile
Градината в този вид ли я завари? Кой ги е садил тези растения?
Виж целия пост
# 265
Днес свекито ме изненада с прекрасен cykаs:

фикусите ми:

бамуковите ми пръчки:
Виж целия пост
# 266
Аууу, а кога ще се получи този жълт цвят  Shocked..... много ми хареса. Аз си мислих, че е някакъв саморасъл бурен и мислех да го изкоренявам Twisted Evil добре, че попитах  Rolling Eyes
Това, което четох из нета за него пише да не се подрязва много, така ли е?????

Цъфти пролетта, в Пловдив от средата до края на март. По принцип не се режат 3г, после се прави някаква оформяща и просветляваща резитба. Като гледам обаче , при нас на островчето на пътя са засадили цял пояс и си ги подрязват като лигуструмите, пролетта пак си цъфтят, но си остават по-компактни. Моите от една малка пръчка миналата година, станаха над 2м, така че мисля да ги подрежа в разрез с предписанията Simple Smile
Градината в този вид ли я завари? Кой ги е садил тези растения?
Да така е заварих с тези растения, а предните собственици заминаха за чужбина и няма кой да разпитам за тях.
Но само тази леха, другите неща мъжа ми ги сади, включително и туите пред къщата...
Виж целия пост
# 267
Тогава не бързай да махаш нищо, пролетта ще си наясно кое как цъфти и какво е. Ако нещо не ти хареса, ще махаш.
Виж целия пост
# 268
Здравейте всички! Да кажа опита си с гладиолите. Вадя ги като изсъхнат и съхранявам като другите луковици. Напролет садя. Детките може и да не вадите. Те не мръзнат като големите. Напролет ще покълнат и до 1-3 години ще цъфнат. Може и да си обособите място, където да си растат на воля  Laughing
Виж целия пост
# 269
Привет,искам да ви разкажа как вчера присадих моя фикус Бенжамин.Голямо дърво е  и вчера му сменях пръстта в саксията.Обърках му оборска угнила тор,купешка и пръст.Когато го извадих от саксията видях,че корена му е много малък и слаб.Това ме притеснява да не би да го изгубя.Листата му също капят и аз го изнесох на северния балкон.Вие какво ще кажете или някъкви препоръки ,понеже ми е много притеснено за него дали ще се оправи след тази подмяна на пръстта?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия