Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя с ягодите, които пускат ластуни и трябва да бъдат пресадени?
Как да се грижа за ягодите, които разсадих в две саксии?
Как да се грижа за палмата Вашингтон, която изсъхва?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя с ягодите, които пускат ластуни и трябва да бъдат пресадени?
Когато ягодите пускат ластуни, те могат да бъдат пресадени, особено ако останат в ниско положение след заравяне за тревата. Ако не ви е необходим разсад за следващата година, можете или да премахнете ластуните, или да оставите само няколко корена. Това ще помогне на растението да произвежда повече плодове. Същият принцип важи и за тиквичките за пържене. По този начин можете да се насладите на ягоди и тиквички до късна есен.
-
Как да се грижа за ягодите, които разсадих в две саксии?
Ягодите изискват слънчево място, но ако нямате такова на открито, можете да използвате висящи саксии. Важно е да ги поливате и торите редовно. Освен това, когато растението е младо, ще дава по-малко плод. Ако не ви трябва разсад за следващата година, можете да премахнете ластуните или да оставите само няколко корена, което ще помогне на растението да дава повече плод.
-
Как да се грижа за палмата Вашингтон, която изсъхва?
-
Как мога да премахна плевелите от градината си по екологичен начин?
-
Какво е троскот и как се отглежда?
С голям мерак си купих пролетта от Флората японска дюля с идеята да я засадя пред блока в кандидат-градинката, която се опитваме да оформим.Понежемястото още не е готово съвсем,насадих едната дюля на балкона в един леген .Тази пред блока си седи все такава мъничка -една педя, докато тази на балкона ми пощуря- до кръста ми е .Но - преди 2 дни видях че листата са й сухи- направо се ронят.Преполята е тотално- цялата й пръст е ..кал Снощи я извадих с корените й( които са огромни ) , за да се отцеди. Кажете как да процедирам оттук нататък за да се опитам да спася растението От самото коренище има нова мъничка издънка със свежи листенца.Да режа ли, да пресаждам ли...да се отказвам ли...
, но можеш да опиташ да изрежеш позагнилите корени, да отрежеш и клонките поне наполовина (всъщност колко са големи?) и да опиташ да я засадиш наново, навън, на сянка. Съмнявам се, че ще се хване в тия жеги, но не знам имаш ли друг избор
Доста са масивни и мисля че няма проблеми с тях
Всякаква пръст ми е добре дошла- нямам претенции да е толкова богата.Просто на места е избивал бетона и съвсем липсва.....