Отзиви за детски градини - Варна

  • 211 178
  • 1 093
# 615
Ние се пробвахме от първа група да я запишем на допълнителни занимания - народни танци, но нещо не й хареса. Сега отново ще се пробваме но още не сме решили на какво...
Виж целия пост
# 616
И за нашата градина чух, че допълнителните занимания почват от втора група, но сега са пуснати от първа.
Искаше ми се да е спорт, но няма. Ако ще се пишем на нещо, ще са модерните танци.
Има ли мама на момче, което да ходи на такива танци?
Виж целия пост
# 617
Ходи синковеца, ходи, ама полза не видях, сега съм отново в чудене, дали няма да са народните...........
Виж целия пост
# 618
Ходи синковеца, ходи, ама полза не видях, сега съм отново в чудене, дали няма да са народните...........
А така   Mr. Green Не видя полза в смисъл, че не е научил нищо ли?
Някаква изява имаха ли?
Значи да продължавам да се чудя дали да не е рисуване? За английски още му е рано.
Виж целия пост
# 619
...За английски още му е рано.

Тук искам да кажа, че бях супер приятно изненадана. Не очаквах много от ходенето на английски, по-скоро си мислех, че думите ще му влизат в пасивния речник и един ден ще 'изплуват', но се оказа, че много успешно научи думи (няколко десетки), песни и стихчета. Едното тази година със сигурност пак ще е английски  Peace
Виж целия пост
# 620
Специално за езиците мисля, че е много индивидуално за всяко дете. Верно, че езика е богатство, но не мисля, че към всички трябва да се подхожда на принципа - колкото по-рано, толкова по-добре. Сина ми е от по-късно проговарящите деца, а и в момента му говорим на два езика, затова не искам да го затормозявам с трети.  И на английския ще му дойде времето  Wink

Виж целия пост
# 621
За танците, да имаха изява в Спортна Зала, някаква Пролетна фиеста, на всички детски градини в града, които са към тази конкретна школа. Мойто чаве не е показател, просто явно не е детете танцово ориентирано, наистина си ходи цяла година, относително редовно, един танц, при който непрекъснато гледаха госпожата  Thinking какво им подсказва под сцената....Може би е бил малък, може би не е негов приоритет, може би госпожата, може би много рядко ( все пак два пъти в седмицата по 20-ина минути) не знам....Тази година го оставям само на английски (от който пък ама хич не съм доволна, но го правя заради идеята, че има и друг език освен български) и плуване.....
Виж целия пост
# 622
здравейте и от нас!
Нашият синковец го записахме на айкидо и плуване(нали имаме някакъв басейн в градина:)).Дано има някаква полза и да изразходва поне част от неизчерпаемата си енергия:)
Виж целия пост
# 623
Здравейте и от мен,ние сме нямали проблем в градината в която ходеше сънът не,ЛПД №20 в морската градина.Невероятно отношение към децата имат.Спомням си ,че и моят син ,който до записване в детската градина беше гледан от детегледачки вкъщи,много плачеше при оставяне,но екипа от учители ,лелки ,така добре предразполагаха децата ,че от силния рев нямаше и помен след няколко дни.Вече сме първокласници и Анджело се сеща за тях с много любов и носталгия.Последно преди два дни ме попита-мамо като си ходим в Бг нали ще отидем да видим г-жа Левон,г-жа Георгиева и г-жа Маринова.
Дано всички имат нашият късмет!!!
Преди това бяхме го  записали в една частна детска градина ,също в морската градина ,в близост до зоопарка,не помня вече името и ,но там просто не виждах смисъл за какво си давам парите,ужасно отношение към децата,плащаш си ,а им даваха по половин филийка от тостеров хляб за закуска.Едно приятелско семейство ,чието дете посещаваше същата частна градина ,се оплака ,че след взимане детето е било гладно като вълк.При нас беше същото.Много претенции,никакво покритие.
Виж целия пост
# 624
Имам малка госпожица в трета група в ОДЗ "Иглика". Директорката е много добра. Всички г-жи и лели с които съм имала допир също (а моята щерка е малко дръпната при среща с непознати хора и страдаше и плачеше при всяка поява на нова г-жа). Голямо впечатление ми беше направило когато докато още се учеше да спи в яслата вкъщи се опитваше да ме приспива с галене по главата и думите " 'пинкай дете, 'пинкай". Е, от там също и бяха казали че съм я забравила, когато цяла седмица ходех да я вземам по-късно. Много малоумна постъпка, но май няма градина в която да не се случва. Има деца, на които не им пука, но моята е много чувствителна и сумати време след това все ходеше по-петите ми и ми повтаряще, че ме обича (даже още го прави, но май вече е по навик, а не от страх, че ще я зарежа).

Възпитателките сами изработват разни мартенски, великденски, коледни и т.н. украси и организират благотворителни базари със съвсем приемливи цени. В резултат, за 45-годишнината на градината миналата година, бяха събрали по-голямата част от средствата и поканите за тържеството се "купуваха" според възможностите и желанието на родителите - 5, 10, 15, 20 лв. или колкото там са ти на сърце, като можеш да замъкнеш и цялата си рода ако искаш. (за сравнение, на друга колежка, чиято градина празнуваше по същото време са искали 15 лв. за 2 човека и по 5 за всеки следващ). Никога не са си просили пари за костюми. Искат помощ. например една от нашите мами беше шила, предполагам че и от другите групи помощта е била подобна.
За миналата учебна година събирахме еднократно по 20 или 30 лв. и стигнаха не само за помагала, но и за играчки и по един подарък за г-жите (не знам какъв, не съм питала). Тази година събираме по 30 лв. от тях ще се купуват и чашките за вода. Никога не са ни намеквали (или натъртвали) за това че нещо се нуждаело от ремонт или подмяна.

Имат телевизор, но поне в нашата група не прекаляват с гледането на телевизия. Като беше в яслата също не съм чувала от нея имената на непознати сапунени герои. Когато я вземам по-късно обикновено си играят на нещо или им четат приказки

Градината работи с дружество "Лабиринт". Моята щерка ходи на народни танци от първа група. Реших че са по-подходящи за възрастта й. Два пъти годишно имат открит урок за да покажат какво са научили. На тази възраст чудеса не могат да се очакват - постоянно гледат госпожата, но забелязвах видим напредък при всеки следващ открит урок. Тази година участваха с един танц по случай празника на Виница. И там и на тържеството в Спортна зала (по случай 10 годишнината на дружеството) забелязах, че в народните танци ги насочваха много по-малко отколкото в модерните (там направо г-жата изигра всичко, при нашите имаше леки подсказки). Все пак сигурно повече зависи повече от преподавателя отколкото от вида танци.


И накрая Simple Smile не знам дали майките от "Гълъбче" и "Славейче" знаят, но част от нашата градина ще се преселва там, докато трае ремонта ни (на покривната конструкция и боядисване отвътре). Надяваме се да започне в понеделник и да трае 1 месец. Уж фирмата досега е свършвала предсрочно, но като се има предвид, че зависят от времето...
Виж целия пост
# 625
Запис. Догодина ще пробваме да пуснем Нели на градина, дано случим на госпожи.
Виж целия пост
# 626
Здравейте!
Виждам, че коментирате "извънкласните д-сти", та да се изкажа и аз. Записали сме дъщеря ми на изобразително изкуство и английски, но след вчерашната род. среща се отказах от английския. Ето защо:
Учителката - някакво младо момиче, очевидно начинаещо в областта - ми показа "програмата", по която работи и която доколкото разбрах сама била измислила. Ами гледам аз листите за нашата група - представляваха приказка. Приказка, приказка..., ама на български език...
Викам и нали занятията са по английски? И тя ми отговаря, че аз ако им говоря на английски, те какво ще разберат? #Crazy
Те били деца, не можели да научат повече от две-три думи, наай-много 6-7  #Crazy. Направо не знам какво да кажа...
Че ако не използваме сега времето, когато са като попивателни, кога ще учат думи.
След това ми говори за някаква "учебна тетрадка" /изкопирани листи, вкарани в папка/, която струва 5 лева и ми вика аз по нея не работя, давам я децата да си оцветяват в къщи. Аз пак недоумяващо питам: "Ама тя по английски ли е или е за оцветяване?", отговорът беше "Е, има ги думичките написани на английски.", мисля си: "да, има ги, само да имаше кой да ги прочете...". И най-накрая г-цата ми вика аз имам в себе си една тетрадка ще ви я покажа. И отваря на една страница, на която думите бяха следните: Camel, Nomade etc.. Е, това беше капакът "камила и номад" са най-важните думи, които трябва да знае едно дете.... Confused
Отписах я и не ми мигва окото, от една седмица учи в къщи английски през интернет и научи много повече от това което ще научи за цяла година в детската градина и на всичкото отгоре ще трябва и да им плащам по три лева да и четат приказки, че те могат и в групата да я занимават по този начин.
Всяка майка решава за себе си, но е лошо, че се допуска това, което описах по-горе.

Незнам. Струва ми се, че като всяка дефицитна стока на пазара и детските градини се чудят само как да ни източат парите. Не е редно, според мен.
Виж целия пост
# 627
Ние по аналогични доводи не записахме сина ни на нищо. Английски, рисуване, карате и народни танци бяха офертите. Английски мисля като теб, рисува и без това постоянно вкъщи и в групата, за народни танци бях много навита, но се оказа в нашата група един татко - до скоро водел такива групи, та той доста подробно ни обясни защо преди 5-6 г. няма никакъв смисъл от народни танци.
В крайна сметка и без доп.занимания се връща доста уморен от градината.
Виж целия пост
# 628
Emmily, знаеш ли коя е фирмата, която работи във вашата ДГ..
Виж целия пост
# 629
Ние по аналогични доводи не записахме сина ни на нищо. Английски, рисуване, карате и народни танци бяха офертите. Английски мисля като теб, рисува и без това постоянно вкъщи и в групата, за народни танци бях много навита, но се оказа в нашата група един татко - до скоро водел такива групи, та той доста подробно ни обясни защо преди 5-6 г. няма никакъв смисъл от народни танци.
В крайна сметка и без доп.занимания се връща доста уморен от градината.

Да, ама е много гадно за детето, защото те /учителките/ минават през групите да си ги събират децата и ако не е записано на нищо и само гледа как другите ги вземат "да ги веселят", а него не го взимат никъде. Абе и този подход не ми харесва, ама какво да се прави...

КОТЕ, ще проверя и ще пиша. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия