Януари е далече, но те чакаме със трепет, мъничко човече! (8)

  • 17 115
  • 299
# 240
gitadam по първия въпрос останалите прегледи зависят от добрата воля на лекаря. Аз миналия път ходих фиктивно по ЗК заради документите, но разбрах че лекарката всеки път гледа на видозон. Въпреки че са разрешени само 2 прегледа не виждам какво толкова им пречи да гледат бебето всеки път. Не изисква разходи никакви  Peace
По втория въпрос, ако си осигурена в държавна болница раждаш напълно безплатно, освен някои екстри които са по желание/ като ВИП-стая например/ . Не се плаща и за болничния престой  Peace

Аз да ви кажа и миналия път и сега си ходя само на частно и преди ми взимаше по 10лв на преглед, а сега 15лв, като всеки път гледа бебето  Hug
Виж целия пост
# 241
Здравейте, банда!Имам две въпросче към вас момичета.
1.по време на всеки преглед ли ви правят ехография, питам тези от вас, които следят бременността си чрез ЖК, доколкото съм запозната касата отпуска само 2 безплатни ехографии за цялата бременност.На мен са ми правили 2 пъти, защото това направление с което бях ми да право и на вторичен преглед.

ами,то зависи от доктора.И на мен ми прави всеки път.

А таксата в болницата при изписване(5лв) за какво е?
Виж целия пост
# 242
Магазина се намира на Булевард“Александър Стамболийски“,като тръгнеш за към Западен парк от дясно ти се пада.Ако видиш дебеланка да се е е завряла в клоните да знаеш че съм аз  newsm62
Виж целия пост
# 243
Peteto, много благодаря! Малко ми е далечко, но си заслужава. Иначе постоянно се оглеждам за такива дръвчета ама няма. Ще навивам таткото събота или неделя да скокнем до там. Има достатъчно и за двете нали Mr. Green
Виж целия пост
# 244
Хай, отново.Вече си имам направление №9, то важи 9 месеца.Да, здравноосигурена съм, с непрекъснати права още от студентските години.Благодаря за отговорите. Hug
Май не морето няма да се ходи или ако се ходи, че е за 2-3 дни, появиха се непредвими разходи под формата на фиш от КАТ - 50 лева и едни пари, които трябва да връщаме на приятел-100 лева, въпреки че се разбрахме да ги връщаме по-нататък във времето, ама той човекът е закъсал и трябва да ги даваме сега.Така от отделените пари за море, останахме само с 150 лева. Cry
Виж целия пост
# 245
За сега някъде до 6 месец може бебето да се гледа всеки път на обикновен ехограф,после може да се види и на 3 и 4 Д(няма да се види цялото),но само отделни негови части.Незнам в последния 3 местър май само веднъж го гледат и то защото много е пораснало и почти нищо не се вижда(само отделни негови части)-така знам.И мен на 19 юни ме мериха,теглиха,изследвания,ехограф,картон-всичко.Другият път кръвна картина,доки каза,че антитела няма да ми прави-чак като се роди бебето-ако е с положителен резус фактор-инжекция.Аз си знам,че съм А отрицателна(но ще ми направят пак,за да ми дадат картонче)
Виж целия пост
# 246
KarmelitaD   аз ако не съм нахална какви ти бяха оплакванията и как се разбра,че си за серклаж? Аз нямам болки или каквото и да е  и понеже незнам наистина  колко ще ми обърне внимание лекарят ми се иска да съм информирана предварително. ( извини ме ако те притеснявам и съм нетактична)
Виж целия пост
# 247
Здравейте момичета! Не пиша напоследък, защото няма нищо ново и за да не спамя  Embarassed.
Аз съм добре, бебчето със сигурност рита, някъде от около седмица съм сигурна. Много ми е приятно вечер като си легна и започне да се подритва от едната страна на корема. Вчера се опитах да го покажа на дъщеря ми, но тя само казва, че бебето е при мама  Heart Eyes и ми гали корема внимателно и казва ооооооо Hug Мъжът ми също успя да различи едно малко ритниче  Wink
Evka, непременно отиди на лекар, някой да погледа бебето за малко, баба или приятелка, не подценявай ситуацията  Peace
Мамо Цоцоланка, и аз си ги имам крампите и при мен предния път бяха по-късно към 7 месеца даже, но сега се почна от по-рано и аз масажирам докато се отпусне, но е много неприятно наистина. Количката, която ще ти дадат е много хубава, синя като на снимката ли е, за младежа. Моята е доста учукана, но нова няма да купувам. Синя е въпреки, че Яна е момиче все пак, но баща й до последно не вярваше на ФМ и затова  Joy
люто винаги съм яла в неограничени количества, особено с Яна, като гледам нищо й няма  newsm78, знам само, че по време на кърмене не се препоръчва.
gitadam, предния път ме гледаха по ЗК всеки месец на ехограф, сега съм при друг лекар, но пак се надявам да ме гледа поне през 1 път, но ще видим, ако ли не ще си плащам от време на време за собствено успокоение. Всичко зависи от лекаря. Мисля, че ако си с планирано секцио нищо не трябва да плащаш, даже и болничен престой, стига да не искаш да си във VIP отделение. Дано въпреки непредвидените разходи успеете да починете на морето  newsm10
Hope, радвам се, че прегледа ти е минал добре  Hug
Малко се поувлякох, но следобед заминаваме за язовир Кърджали и няма да досаждам известно време  Mr. Green
Виж целия пост
# 248
Момичета, не  е ли много рано да усещате бебоците още ?  newsm78
Виж целия пост
# 249
Сиер, и аз отначало си мислех, че е много рано, но доколкото разбрах при втора бременност е нормално да е по-рано. Чудех се дали е то, но след снощи съм сигурна, точно като преди е  Heart Eyes
Виж целия пост
# 250
Лошото е че няма на кого да го оставя детето, ама абсолютно на никого. Ако тати не се измъкне по-рано няма как   Cry
Виж целия пост
# 251
Лошото е че няма на кого да го оставя детето, ама абсолютно на никого. Ако тати не се измъкне по-рано няма как   Cry

Видях,че си от София....Защо напр. не кажеш къде живееш....току-виж има мама от темата, която е свободна и няма нищо против да погледа за малко детенцето ти. Може да се окаже,че с някоя мама тук сте съседки, че се виждате всеки ден в кварталния магазин, а дори не подозирате,че пишете в една и съща тема.......То на този етап кореми още няма - така че това не е някакъв критерий......
Виж целия пост
# 252
Здравейте, и аз идвам да се отчета Simple Smile

Днес бях на преглед, всичко е ОК. Бебчо е пораснал, вече ясно се вижда и на коремен ехограф.
Терминът ми се смени за 3ти път - сега ме определиха за 28 януари. Ако може някой да го поправи на 1ва страница  Praynig /там съм с ник Sehnsucht за 15.01/. Взех си и изследванията за кръв и урина. Похвалиха ме, че са ми много добри. Всичко си е в норма. Най-много се зарадвах на показателите за хемоглобин / 123/ и желязо /19,33 при реф. стойности 8.8-20.7/, защото аз съм предразположена към анемия. Кръвната ми група е 0+, така че за резус фактори поне няма да се притеснявам.

Вие как се движите с теглото? Аз засега съм качила твърдо 1 килограм. Още 500гр ми варират +/-, според зависи кога се меря.

Хубав ден от мен и стиснати палци за всички, на които им предстоят изследвания и прегледи Simple Smile
Виж целия пост
# 253
Аз съм супер бясна, не ми става нито един панталон вече Cry
закопчавам ги с 300 зора, но не ми е комфортно, в събота ще ходим да купуваме панталон с ластик, няма да е от магазин за бременни, а от някакъв друг, за 5-6 лева, не знам китайски ли е, що е, там имало евтини работи до 10 лева, намирало се някъде, около ЦГ в Пловдив, моя приятелка си купила памучна тениска за 2 лева.
Лично на мен дрехите за бременни ми се виждат супер бабешки и грозни.
Та същата тази приятелка ме попита дали усещам бебето, защото ми каза, че като била бременна, го усещала още в края на 3 месец, то и сега е доста шавливо, да й е живо и здраво.Както тя се изразява, като нейното няма второ.
Дано с Евка всичко е наред. Peace
Виж целия пост
# 254
Аз количка имам от щерката- за нея я купих втора ръка, за бебето ще е вече трета употреба  Laughing Запазена е доста, има само 1 винт за завиване на сенника. Е, тъмносиньото малко поизбеля, но това да е. Бертони Имола е моята, няма по- сигурна и удобна количка от тази.

Относно УЗ прегледите. Моята лекарка каза, че отпусканите по ЗК 2 прегледа са много недостатъчни. Тя от себе си прави още 1-2. Като се прибави и поне една ФМ- оказва се, че почти всеки месец можеш да си виждаш бебето. Освен това за своите пациентки прави отстъпка- ако искаш освен ЖК да те види и на УЗ, прегледът е само 10 лв. Това е цена, която мога да си позволявам и смятам да се възползвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия