Перник-18

  • 29 537
  • 291
# 120
Алиса, моите зърна се разраниха още в родилното. Казах на мъжа ми да ми купи силиконови зърна и Гермастан и всичко се оправи за няма и 2-3 дни. Но след това кърмех само със силиконовите зърна.
Виж целия пост
# 121
Привет дружинка как сте  bouquet Кой е отпуска, кой на море Grinning, кой бебоци гледа, а някои сме на работа Sad и се варим в собствен сос.
С тая жега ще вляза в преразход на водата - то бива къпане, бива, ама нищо не помага като се повозиш в софийски градски транспорт Mr. Green
Виж целия пост
# 122
Някои спим постоянно Whistling И зяпаме сериалите Mr. Green Още малко остана и вече почва да ме хваща шубето Rolling Eyes
Виж целия пост
# 123
Привет дружинка как сте  bouquet Кой е отпуска, кой на море Grinning, кой бебоци гледа, а някои сме на работа Sad и се варим в собствен сос.
С тая жега ще вляза в преразход на водата - то бива къпане, бива, ама нищо не помага като се повозиш в софийски градски транспорт Mr. Green

Боби, и аз съм на работа, ама имаме климатик  Mr. Green А за градския транспорт ти съчувствам искрено  ooooh!

Я кажи кога предпочиташ да се видим - събота или неделя?
Виж целия пост
# 124
Някои спим постоянно Whistling И зяпаме сериалите Mr. Green Още малко остана и вече почва да ме хваща шубето Rolling Eyes
Мен пък към края изобщо не ме беше страх,защото не знаех от какво. Мислех си че каквото и да е все за един ден ще премине. Така и стана. Единствено чаках с нетърпение да видя тоз младеж дето ми разби бъбреците от ритане в последните месеци. Laughing И сега вече на 5м пак гледа така да се завърти та по тях да ме ритне  Joy
Спокойно Ice Queen, пак повтарям - аз по принцип съм кека, ама това с раждането не е страшно. Дори като си мислиш,че вече ще си нормален човек , а не кит не ти ли става хубаво?  Mr. Green Щото аз на края вече едва дишах. Sick
Виж целия пост
# 125

Някои спим постоянно Whistling И зяпаме сериалите Mr. Green Още малко остана и вече почва да ме хваща шубето Rolling Eyes
Мимка, завиждам ти за спането и сериалите. Аз определено имам нужда от няколко дни пълноправененанищо Grinning Ей така да си седя и да си гледам в една точка и само да дишам. А за наближаването- не се притеснявай, то шубето е голям страх, ама като му дойде времето и се стягаш някак си. Няма пет- шест.
Светле, предпочитам неделя, ама утре ще ти кажа със сигурност.
Виж целия пост
# 126
Кате, мойто детенце е кротичко, не рита много, само бута да каже че е добре Heart Eyes По принцип не съм кека, ще го издържа, ама ме мъчи факта, че незнам кога ще е събитието, а аз обичам да знам кое кога ще стане Mr. Green Всеки ден съм в очакване. Иначе кит ще си бъда още известно време, килцата няма да паднат веднага с раждането Blush
Бобя, и това със сериалите и спането омръзва...добре, че проспинам половината ден та да минават по-бързо Mr. Green
Виж целия пост
# 127
Хайде пак да си изплача болката. Спрях да кърмя на дясната гърда, че цялата е в рани и сега я изцеждам и давам с биберон. На лявата кърма, макар че и тя е в рани, но да не се отбива дивака. Установих, че не захапва правилно, явно зърното е по-голямо и захапва само него, без ареолата около него. Купих лансинох и мажа постоянно, направих си отново процедурата от брашно и вода/не знам дали съм ви казвала за нея, Ice queen, ако се окаже че са ти запушени каналите пиши и ще ти разкажа как се прави/, пробвах със силиконови зърна, но посттоянно се отлепаха и бебо не можеше да захапе, мързела го мързи да си отвори устата. А, с фонтанчето днес не успя да се прицели и да измие очите на баба си, но напика цялото си легло /дъската за преобуване е върху долния край на леглото/, та сега ще перем и чаршафите.
Ice queen, не се плаши от раждането, болката е само за няколко часа, после става по-леко, а като се възстановиш и всичко зарасне дори не си спомняш какво е. И щом тръгне веднъж, дори да не можеш да родиш пак ще го извадят и всичко ще бъде наред. newsm10
 Съболезнования на работещите, дано скоро да дойде време за отпуска и море за вас, че после по-лесно се издържат жегите.
Виж целия пост
# 128
Ох Алиса, напълно ти съчувствам мила. Минала съм по същия път и понеже съм люта на рани едвам ми зарастнаха казвам ти. На моменти кърменето е голяма мъка, но ти не се отказвай, в никакъв случай. Мажи с мазила, лекувай едната, после другата и така. Ако искаш виж в кърмаческия форум дали няма да ти дадат някакви по-специални съвети.
Виж целия пост
# 129
Алиса, бих ти препоръчала две неща - първо, купи си чист ланолин и с него мажи зърната, има много по-добър ефект от всички други мазила. Чист ланолин продават в аптеките, където правят лекарства, срещу Ив. Рилски в аптеката със сигурност има. Аз го използвах първият път по съвет на кърмаческия форум и се оправих за отрицателно време.
Второ, в същия този кърмачески форум има статии за правилното поставяне на гърдата, съветвам те да ги изчетеш и разгледаш снимките внимателно, защото там е разковничето. И аз бях така първият път - рани, болки, сълзи ми избиваха като знаех, че наближава кърменето. Като се научих да поставям бебето правилно всичко мина.
И още нещо - недей да миеш гърдите преди и след хранене, това допълнително създава проблеми. Кърмата има лечебен ефект и като оставяш гърдите си немити след хранене, тя помага на зърната да зарастнат по-бързо. Сапуните отделно изсушават кожата.

А, да, и честито бебче Grinning Hug  bouquet

Айс Куин, малко остана, няма да се плашиш Grinning
Виж целия пост
# 130
Ей момичета утре Кики е на лазарна операция за разширяване на слъзен канал в б-ца Токуда в София и да стискате палци. То била безболезнена и ще ни изпишат веднага ,а и вечерта сме на рожден ден, Искате ли в неделя да ходим на плаж на рударци или през седмицата. Днес ходихме на басейн на вилата на мои познати и си изкарахме страхотно Кико само шляпаше във водата и не изкаше да излиза
Виж целия пост
# 131
Алиса честито синче и от мен със закъснение. smile3525
Пожелавам ти да е жив и здрав и много да ви радва.
А мой то синче нещо се е заинатил и не иска да излиза,според Галева може да се наложи да ми предизвикат раждане.
На консултацията вчера на видиозона излиза 3700 и за сега всичко е наред.
Ice Queen и мен почва да ме хваща страх ама като го гледам таткото как се е паникьосал повече и от мен Mr. Green
Виж целия пост
# 132
Боби, неделя е ОК, само да е следобед  Mr. Green
Нанси, стискам палци всичко да мине бързо и безболезнено  Praynig За Рударци, благодаря за поканата - ние си имаме басейнче в двора   Mr. Green
Миленка, не бой се, всичко ще мине идеално  Peace
Кате, може пък да вземе да излезе точно на термин твойто синче  Wink Моето раждане го предизвикаха 7 дни след термина. Не мисля, че е по-страшно от "доброволно" започнало  Peace
Алиса, подкрепям Феъри -  почети в кърмаческия, може да намериш решения на проблемите си. За миенето - никога не съм мила гърдите със сапун преди хранене, а след хранене пък изобщо не ги миех. А Лансиноха не е ли чист ланолин? newsm78

Ох, това мойто дете продължава да заспива в 00:00 ч., ама точно на минутата  Rolling Eyes Познайте колко съм се наспала, при положение, че с мъжо вечеряме след това, мия съдове, прахосмуча, нощес и косата си мих, легнах си мокра и в 7:20 се събудих с още влажна коса  Tired
Виж целия пост
# 133
О, аз още преди да помоля вас за съвети изчетох всичко не само във форума, но и  в интернет. Причините да стане така са, че бебо много лакомо се нахвърля, но захапва само зърното, не ареолата около него, явно зърната са много големи. Заради гармастана миех гърдите с вода и сапун преди всяко кърмене, което допълнително ги изсуши. А и заради шевовете кърмех само легнала, та и бебето не беше правилно поставено. Така че вината си е само моя- не че не съм кърмила преди 5 години, но се забравя. За лансиноха пише, че е чист ланолин, но засега не помага особено. Вече не мия гърдите, мажа редовно, оставям да съхне кърма върху тях след хранене, когато мога стоя гола да не ги дразнат дрехите. Сега кърмя само на дясната, лявата я изцеждам и храня с биберон, за да не се откаже бебето. Така ще им давам по 24  часа почивка, после пак кърмене.
   Катя84 благодаря, да ти се връща. Желая ти леко раждане, ако се наложи да го предизвикат не се бой, не боли повече от нормалното. Обикновено слагат система, която предизвиква контракции, виждала съм как го правят, нама нищо страшно. Но най-доброто е да си тръгне нормално. Стискам палци скоро и ти да се похвалиш с бебок.
Виж целия пост
# 134
Алиса, доколкото помня на Гармастана в листовката пишеше, че е достатъчно да се миеш само с топла вода - без сапун  Peace Сетих се аз какво правех в началото - освен, че съм се намазала с Гармастан, слагах малко и върху подплънки за кърмачки, лепвах си ги и тогава дрехи - така не ме дразнеха. В началото бях с подплънки Чико, но не съм възхитена. После си купих някакви  newsm78 не помня марката, но бяха мнооого по-меки и удобни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия