За нас, Земята и Вселената

  • 37 285
  • 740
# 510
Мисля, че за да си отговорим на въпроса за живот след смъртта, трябва първо да уточним какво точно е А сега да си отговорим какво е живота. Един атом, една молекула, една песъчинка; или задължително трябва да е нещо мислещо, действащо, хранещо се....
 , за да бъде живо според нашите представи?
   
    За мен живота е отражение на душата.Независимо дали имаш пред себе си цвете или камък - всичко може да е живо. Компютърът, с който работя за мене е жив и ми прави номера, когато най много бързам и винаги ми дава уроци  Grinning . Колите, които е карал и кара мъжът ми, също имат душа. Винаги го слушат. Една от колите му се развели, още първия ден, според сервиза много сериозно. Той я кара доста години след тази диагноза и стигнахме с нея до невероятни места.
Виж целия пост
# 511
 Heart Eyes за какви интересни неща си говорите пак ....
Колко съм съгласна с теб Амбер  Hug
Гледахте ли новият филм Аватар ? Simple Smile и в него има какво да се види в тази насока в която е тръгнал разговора  Heart Eyes
http://www.avatarmovie.com/
Виж целия пост
# 512
  Много искам да гледам Аватар, но в Русе няма кино  Sad , а още май не е излязъл в Замунда
Виж целия пост
# 513
Този филм трябва да се гледа в кино,защото е 3Д и от там идва и крастотата му,а иначе има и по какво да се помисли в него  Hug
Виж целия пост
# 514
Очаквах повече от този филм.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 515
Ако проблемът може да се реши, няма смисъл да се ядосваш. Ако не може - ядовете няма да ти помогнат.

Тибетска поговорка


 Wink



Хубава вечер от мен  Hug
Виж целия пост
# 516
  Много искам да гледам Аватар, но в Русе няма кино  Sad , а още май не е излязъл в Замунда
има го отпреди поне седмица в Замунда
Виж целия пост
# 517
За филма Аватар - да - има го в Замунда, но е с лошо качество и без субтитри.
Simple Smile
За поговорката
Ако проблемът може да се реши, няма смисъл да се ядосваш. Ако не може - ядовете няма да ти помогнат.
Тибетска поговорка


Ние си имаме шопска: "Оти да се косим, като че ми мине?"

ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ! ЧУДОТО СЕ СЛУЧИ! БОГ СЕ РОДИ!
Виж целия пост
# 518
Весели празници  и от мен Hug
Виж целия пост
# 519
Весели празници! Топлина, уют и радост на семейната трапеза!
Най-големият подарък под елхата е нашият към самите себе си - усмивката. Направете си това вълшебство и го дарете на близките в щастие, веселие и празнуване.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 520
 Hug Обичам ви
Виж целия пост
# 521
БЛАГОДАРЯ ви че ви има  txtloves ЛЮБОВ И ЗДРАВЕ!! Hug
Виж целия пост
# 522
Създайте своето чудо денс ,тук и сега. Усмихвайте се и подарете своята усмивка на света  Simple Smile
Виж целия пост
# 523
36 И МОЛЕШЕ ГО ЕДИН ОТ ФАРИСЕИТЕ ДА ЯДЕ С НЕГО;
И ТОЙ ВЛЕЗЕ В ДОМА ФААРИСЕЕВ И СЕДНА НА ТРАПЕЗАТА.

37 И ЕТО ЖЕНА НЯКОЯ ОТ ГРАДА, КОЯТО БЕШЕ ГРЕШНИЦА,
КАТО РАЗБРА, ЧЕ СЕДИ НА ТРАПЕЗА В ДОМА ФАРИСЕЕВ,
ДОНЕСЕ АЛАБАСТЪР С МИРО.

38 И КАТО ЗАСТАНА ПРИ НОЗЕТЕ МУ ОТЗАД И ПЛАЧЕШЕ,
НАЧНА ДА ОБЛИВА НОЗЕТЕ МУ СЪС СЪЛЗИ
И ОТРИВАШЕ ГИ С КОСМИТЕ НА ГЛАВАТА СИ,
И ЦЕЛУВАШЕ НОЗЕТЕ МУ И МАЖЕШЕ ГИ С МИРОТО.

39 А ФАРИСЕЯТ, КОЙТО ГО БЕ ПРИЗВАЛ, КАТО ВИДЯ,
РЕЧЕ В СЕБЕ СИ И ДУМАШЕ: ТОЗИ АКО БЕШЕ
ПРОРОК, ЩЕШЕ ДА ЗНАЕ КАКВА Е ЖЕНАТА,
КОЯТО СЕ ДОПИРА ДО НЕГО, ЧЕ Е ГРЕШНИЦА.

40 И ОТГОВОРИ ИСУС И РЕЧЕ МУ: СИМОНЕ, ИМАМ НЕЩО
ДА ТИ РЕКА. А ТОЙ КАЗВА: УЧИТЕЛЮ, РЕЧИ.

41 НЯКОЙ СИ ЗАЕМОДАВЕЦ ИМАШЕ ДВАМА ДЛЪЖНИЦИ:
ЕДИНИЯТ БЕШЕ ДЛЪЖЕН ПЕТСТОТИН ДИНАРИИ,
А ДРУГИЯТ ПЕТДЕСЕТ.

42 И ПОНЕЖЕ НЯМАХА ДА МУ ПЛАТЯТ, ПРОСТИ ИМ ГИ
И НА ДВАМАТА. И ТЪЙ, КАЖИ МИ КОЙ ОТ ТЯХ
ЩЕ ГО ВЪЗЛЮБИ ПОВЕЧЕ?

43 ОТГОВОРИ СИМОН И РЕЧЕ: МИСЛЯ, ЧЕ ОНЗИ
КОМУТО Е ОСТАВИЛ ПОВЕЧЕТО. А ТОЙ МУ РЕЧЕ:
ПРАВО СИ ОТСЪДИЛ.

47 ЗАТОВА ТИ КАЗВАМ: ПРОЩАВАТ И СЕ МНОГОТО
НЕЙНИ ГРЕХОВЕ, ЗАЩОТО МНОГО ВЪЗЛЮБИ;
А КОМУТО СЕ МАЛКО ПРОЩАВА, МАЛКО ЛЮБИ.

48 И РЕЧЕ И: ПРОЩАВАТ ТИ СЕ ГРЕХОВЕТЕ ТИ.

49 И ТЕЗИ, КОИТО СЕДЯХА С НЕГО НАЕДНО НА
ТРАПЕЗАТА, НАЧНАХА ДАСИ ГОВОРЯТ ПОМЕЖДУ СИ:
КОЙ Е ТОЗИ, КОЙТО И ГРЕХОВЕ ПРОЩАВА?

50 И РЕЧЕ НА ЖЕНАТА: ВЯРАТА ТВОЯ ТЕ СПАСИ;
ИДИ СИ В МИР.




Кой е Исус Христос? Въпросът все отново и отново е бил задаван в продължение на векове и освен това му е било отговаряно. Но задаващите въпроса са грешали, както и отговарящите, защото въпросът произлиза от определен предразсъдък, както и отговорът. Те не се различавали съществено; източникът им бил един и същ.
Въпросът бил задаван от тези, които са се съмнявали в божествеността на Исус. А на него се отговаряло от тези, които не са били готови да повярват в човешкото в Исус. Те били готови да повярват само на половината от него. Юдеите били готови да повярват, че той е човек, а християните били готови да повярват, че той е Бог. Юдеите отричали половината от него - тази на Христос. А християните отричали другата половина - тази на Исус. Никой не бил готов да повярва на Исус в неговата цялост.
В библията той много пъти казва: "Аз съм Синът човешки", и също толкова пъти казва: "Аз съм Синът Божи". И изглежда той няма представа, че между двете има каквото и да било противоречие. Такова няма. Противоречието съществува в нашите умове. Но го няма в съществото на Исус.

Евреите имали отговора. Те знаели, че той не бил Месия, че не бил Бог. Защо? - защото те имали идеята, че когато Месията дойде, всички ще го разпознаят! Всички - без никакво изключение. А щом Исус не бил разпознат от всеки, как би могъл да бъде Месията? Те си имали дефиниция. Освен това и вярвали, че когато Месията дойде, всички ще се освободят незабавно. Всички минали, настоящи грехове ще изчезнат в тази светлина, но това не се случило. Значи Исус не е Месията, не е човекът, който очаквали.
Ето защо евреите пропуснали. Те в продължение на векове очаквали този човек, а когато той дошъл и почукал на вратите им, те пропуснали. Те го отрекли. Как са могли да го отрекат? Да не са били лоши хора? Не, те са били толкова добри, колкото и индуисите, и мохамеданите, и будистите; нямало нищо лошо в тях. Тогава какъв бил проблемът? Проблемът бил в тяхното знание. Те са имали предразсъдъци. И когато християните отговарят, че Исус е единородният син Божи, това отново е знание.

Християните казват, че той е единородният син Божи. Това е глупаво, защото всичко идва от Бога, как може тогава Исус да бъде изключителният Божи син?  Всеки е син Божи, ние всички участваме в синовността. Бог е нашият баща и това е, което Исус продължава все отново и отново да казва.
Защо "еднородният син"? Няма ли дървета и реки, и планини, и звезди, и хора, и животни, и птици, създадени от Бога? Не идва ли цялото битие от Бога? Не изтича ли то от Неговото същество? Бог е цялостта на всичкото. Скалите, реките и планините са не по-малко негови творения, отколкото сте и вие, отколкото е и Исус. Няма разлика. Всички същества участват в Бога. Фактически да бъдеш, означава да участваш в Бога. Иначе не можеш да бъдеш - няма друг начин да бъдеш!
Да бъдеш, значи да бъдеш Бог!

Тогава каква е разликата между теб и Исус? Разликата не е в твоето същество, а само в твоето знаене, признаване, осъзнаване. Исус знае, че е син Божи, а ти още не си признал това. Такава е разликата. Ти можеш да признаеш във всеки момент. В самото това признаване... трансформацията, това, което Исус нарича метаноя.Това е само въпрос на признаване.

Ти си забравил своята реалност, а той е осъзнат за нея - но няма разлика между същностите. Ти си толкова богат, колкото е и той, но той го знае, а ти не. Тъй като не знаеш, ти си оставаш беден, но не защото си беден. Ти не си беден. Как може да си беден, когато Бог във всеки момент се разлива върху теб? Когато Той тупти в твоето сърце, циркулира в твоята кръв, тече в твоето съзнание, как може да си беден? Вие не сте просяци. Вие сте императори, но не осъзнавате този факт. Не се вглеждате в себе си, където Бог непрестанно контактува с вас. Не се вглеждате във вашия източник.
Думата, която Исус използва за вглеждането в своя източник, е "спомняне". Тази дума "спомняне" е преведена като "покаяние". "Спомняне" означава също и връщане, но са се създали погрешни асоциации, думата се е превърнала в "покаяние". Тя няма нищо общо с покаянието. Връщане - обръщане навътре в своето същество, обръщане на 180 градуса, и изведнъж виждаш светлината, която винаги си бил.

Исус е дотолкова човек, доколкото и ти си човек, а ти си дотолкова Бог, доколкото и Исус е Бог. Бог и човек не са две различни неща. Човек е една от формите на Божието проявление в света. Исус е човек и Бог, такъв си и ти.А да разбереш Исус, значи да разбереш своята собствена ситуация. Да обичаш Исус, значи да обичаш своето собствено същество.
Виж целия пост
# 524

ЧЕСТИТА КОЛЕДА!!!


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия