За нас, Земята и Вселената

  • 37 284
  • 740
# 585
    В темата за приситянството и езотеризма, току що ми разясниха смисла на християнството.
Човекът се ражда грешен и няма шанс сам да бъде спасен. Най големия грях бил да не повярваш в спасителя.  Sad
   
    Това противоречи на всичко, което усещам и в което вярвам.
Виж целия пост
# 586
На всички  Hug !

И другите са това, което са.  Laughing  (Понякога ми е трудно това да осъзная  Sad   )

    В темата за приситянството и езотеризма, току що ми разясниха смисла на християнството.
Човекът се ражда грешен и няма шанс сам да бъде спасен. Най големия грях бил да не повярваш в спасителя.  Sad
   
    Това противоречи на всичко, което усещам и в което вярвам.
Има една много интересна книжка "Гностическите евангелия" и там авторката прави паралел между разбиранията на ортодоксалното християнство и гносиса. Много е интересна и помага по-ясно да се разберат възгледите на Църквата и защо са точно такива.
Но в случая не виждам какво те притеснява. В крайна сметка и Христос е учил това, което споделяме в тази тема, а именно всеобхватна Любов. Аз поне така го чувствам  Heart Eyes

Пожелавам ви много  Flowers Sunflower  в душите!
Виж целия пост
# 587
Да, права е Passiflora- просто е било интерпретирано по друг начин Simple Smile
Виж целия пост
# 588
Amber, човекът сбърка в развитието си с това, че много се забави с личната си еволюция. Доста дълго се поспря на удобния живот, на слепотата и липсата на отговорност за живота си. В по-общ план грешка има още в началото - при разделенията. Богати-бедни, бели-черни, християни-мюсулмани,жена-мъж.
Ако можех да променя посоката на човешкото развитие, бих започнала от разделенията: религии, финикийски знаци, полова принадлежност... Но само теоретично, на практика не бих променила нищо, тъй като всичко, наложено отвън, подлежи на смърт. Всяка революция подлежи на смърт. Освен ако не идва отвътре, а там мога да променя само себе си.

Passiflora, най-много бели правят децата, но най-големи бели правят възрастните! Да, коментирали сме това, че душата не израства само през един живот; трябва и много време, научаване на уроци и пр. (В това и аз вярвах преди време) Ако наистина е така - защо не важи същото за душата на животните? Животните от край време убиват, за да се нахранят и да оцелеят. Защо при тях няма "безразсъдни постъпки" и оправданието за "млада душа"?
Сигурна съм, че един живот на човек е достатъчен, за да премине границата на безразсъдството и да достигне върховната точка на своята еволюция. Иска се обаче нещо повече от мързел. Иска се задаването на точния въпрос, за да се получи точния отговор. А точния въпрос всеки ще си зададе, ако реши да се събуди от дрямката.

Desss, наистина нашият създател не иска да сме перфектни. Иска само да се доближим до него, да чуем всички вестоносци, които ни изпраща (е, хайде, поне някои от тях Mr. Green). Сред тях не са тъгата, нещастието и абсурдите на човешките взаимоотношения. Ама като не разбираме от добро....  Laughing
Виж целия пост
# 589
Липсваше ни  Heart Eyes  tonimar
Виж целия пост
# 590
  Ехаа, Тони,добре дошла.   bouquet
Направо изгря и започна да топлиш и да разтапяш.
И аз мисля, че пътя навътре, трябва да заличава границите и резултата ще е свързване, съединяване и хармония.
  Усещам, че променям всичко, до което се докосна със съзнанието си.
Въпреки това, една част от мене остава винаги будна и диференцираща, готова да се бори и да променя. Дали ще се срещнат някога двете ми проявления  newsm78
 
Виж целия пост
# 591
Дани, Amber и всички   bouquet

    В темата за приситянството и езотеризма, току що ми разясниха смисла на християнството.
Човекът се ражда грешен и няма шанс сам да бъде спасен. Най големия грях бил да не повярваш в спасителя.  Sad

 Laughing Странно, кой може да го спаси? Откъде идва греха на едно новородено? Какво е грях?
Ето, до това води сляпата вяра. Религиите и сектите измиват мозъците на много хора. Те спират да мислят, ако изобщо дотогава са мислили, и възприемат мазохизма за нормално проявление. Започват сляпо да вярват без да си задават въпроси. А може би си ги задават, но като не намират отговор - предпочитат да вярват. И какво, цял живот очакват Спасителя самобичувайки се? Животът би бил прелестен, ако сами не си го усложняваме.

Това имах предвид в предния ми пост по повод личната отговорност за собствения си живот. В много хора тя липсва. Живее се така, сякаш животът е вечен и винаги има друго време за най-важното. Нека сега се нахраним, поспим, да изгледаме поредната сапунка, защото е много важно от кой е бременна Грациела... Да си го изкараме на детето, защото на съпруга няма как... По-щастливи ще бъдем утре, днес да помързелуваме малко и да поохленчим квартала, защото само така можем да сме център на внимание...

Най-голямата грешка (не "грях") не е да не повярваш в спасителя, а да не повярваш в себе си и хората, които обичаш. Спасителят отдавна е дал семето на спасението в ръцете ни, в главите ни. Но не при всеки е покълнало все още. Ако то не се полива - няма как да покълне.  Hug
Виж целия пост
# 592
  Усещам, че променям всичко, до което се докосна със съзнанието си.
Въпреки това, една част от мене остава винаги будна и диференцираща, готова да се бори и да променя. Дали ще се срещнат някога двете ми проявления  newsm78

 Hug Amber, аз мисля, че двете ти проявления са се срещнали вече - в теб.  Grinning
Бъди винаги будна! В противен случай пропускаш живота точно като тези, които вярват, че се раждаме в грях. Да си винаги будна означава да си интелигентна към живота. Дремейки по течението на ежедневието няма как да видиш живота в цялото му проявление, нито пък себе си.

Аз точно тия дни си дадох сметка колко заспала съм била през годините в едно отношение.   Sick

Лесно раними сме. Говорим и пишем, че сме едно цяло, част от божественото; за прошката... а появи ли се по-различно мнение - се надига агресия. Забравяме, че именно по-различното мнение, една по-различна от нашата индивидуалност може да бъде вестителят. Кое ще ни промени, ако не по-различното от нас?  Не печелим нищо, ако отсрещния на нас човек, е наш огледален образ (освен понякога да се видим отстрани  Mr. Green) Вместо да приемаме различното мнение като заплаха или атака - не е ли по-добре да се вслушаме в него и да разберем дали пък този човек не ни носи някакво послание? Дали наистина греши или грешката е в мен? - Ето един малък пример за това да сме будни.

все още не съм прочела и изгледала всичко, за което сте писали
Виж целия пост
# 593
Четвъртък, 11 февруари, е денят, в който в цяла България започват протести срещу опитите на правителството да прокара пагубен за България и българския народ закон, допускащ разпространение и пускане на пазара на ГМО.

За Чиста земя! Здрава храна! България свободна от ГМО!


София:
14:00 - 17:00 ч.
Площад "Независимост' (карето между Министерски съвет и Президентството)


Пловдив:
16:30 - 18:30 ч
Площад Стефан Стамболов / на Копчетата (до фонтана пред община Пловдив)


Варна:
16:00 - 18:30 ч
Пред областна управа - Варна (ул.Преслав 26)


Русе:
16:00 ч. - тръгване на шествието
Пред "Вазата"


Велико Търново:
13:00 - 15:00 ч.
пред факултета по изобразителни изкуства (срещу централна поща)
Виж целия пост
# 594
Лесно раними сме. Говорим и пишем, че сме едно цяло, част от божественото; за прошката... а появи ли се по-различно мнение - се надига агресия. Забравяме, че именно по-различното мнение, една по-различна от нашата индивидуалност може да бъде вестителят. Кое ще ни промени, ако не по-различното от нас?  Не печелим нищо, ако отсрещния на нас човек, е наш огледален образ (освен понякога да се видим отстрани  Mr. Green) Вместо да приемаме различното мнение като заплаха или атака - не е ли по-добре да се вслушаме в него и да разберем дали пък този човек не ни носи някакво послание? Дали наистина греши или грешката е в мен? - Ето един малък пример за това да сме будни.

Колко е вярно това!!!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 595
   Всъщност харесвам конфликтите. Привличат ме хора, които разсъждават по различен начин. В някои от позициите си обаче съм непримирима. Когато става въпрос за заплаха над дете, гора и вода, не мисля че мога да направя компромис. Тези неща са като някъкв стълб материя, която ме държи в реалния свят. Приемам го като предизвикателство , проверка и източник на енергия в живота, който съм избрала тук.
А на протеста се готвя да ида разбира се.
Виж целия пост
# 596
Дано протестите имат успех!!! Самоунищожението ни продължава за сметка на шепа хора.


Amber, щом конфликтите не те изтощават енергийно, не ти нарушават баланса, както в повечето случаи става при мен...  Grinning Може да бъде и полезен един конфликт. Зависи от участниците в него и начина на провеждане на конфликта. Ако двама души спорят само, за да се докажат - такъв конфликт е неполезен и безсмислен. Предполагам имаш предвид тия конфликти, при които все пак единия изслушва другия  Grinning

sv_harmony, остава да си го припомним в нужния момент...


РР От два дни Мачу Пикчу е непристъпен дори за хеликоптери заради наводнения  Sad
Виж целия пост
# 597
Дани, а аз като четох, че една частица едновременно се намира на няколко места... доста въпроси възникнаха в главата ми. Като например, аз в момента само тук ли съм?  Mr. Green
Виж целия пост
# 598
 Heart Eyes

http://www.youtube.com/watch?v=Us-TVg40ExM
Виж целия пост
# 599
Дани, а аз като четох, че една частица едновременно се намира на няколко места... доста въпроси възникнаха в главата ми. Като например, аз в момента само тук ли съм?  Mr. Green
  Едно от обясненията на физиците за това поведение на частиците, е че те са просто различни изгледи на едно цяло, в друго измерение.

Чудесна песен  Hug. Моите основни учители са синът ми, филмите, песните и разбира се моя опит, най вече постоянните ми грешки  Simple Smile

 
Дано протестите имат успех!!! Самоунищожението ни продължава за сметка на шепа хора.
 щом конфликтите не те изтощават енергийно, не ти нарушават баланса, както в повечето случаи става при мен...  :
    Като, че ли има развитие и в протестите, в които участвам. Вчера, говорихме не само какво отричаме, а и каква алтернатива имаме и накъде искаме да гледаме.
   Конфликтите не ме изтощават толкова, но не знам дали са най верния път.
  Тази нощ заспах доста трудно и попаднах на един чудесен филм със София Лорен и Жерар Депардийо. Героите отговаряха на въпросите ми напоследък. Как да вървиш по своя път, въпреки недъзите и неразбирането понякога. Отговора разбира се е ЛЮБОВ .
   
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия