За нас, Земята и Вселената

  • 37 284
  • 740
# 600
... има друго време за най-важното. Нека сега се нахраним, поспим, да изгледаме поредната сапунка, защото е много важно от кой е бременна Грациела... Да си го изкараме на детето, защото на съпруга няма как... По-щастливи ще бъдем утре, днес да помързелуваме малко и да поохленчим квартала, защото само така можем да сме център на внимание...

Най-голямата грешка (не "грях") не е да не повярваш в спасителя, а да не повярваш в себе си и хората, които обичаш. Спасителят отдавна е дал семето на спасението в ръцете ни, в главите ни. Но не при всеки е покълнало все още. Ако то не се полива - няма как да покълне. 


“Носете си новите дрехи…”   

НОСЕТЕ СИ НОВИТЕ ДРЕХИ, МОМЧЕТА -
падаме, както ходим,
умираме, както спим.
Въпросите на тая планета
я решим,
я не решим…

Но не казвайте: утре ще бъдем красиви.
Не казвайте: утре ще бъдем щастливи.
Не казвайте: утре ще бъдем, ще бъдем…
Ще обичаме утре,
утре ще бъда любим.
Носете си новите дрехи, момчета,
падаме, както ходим,
умираме, както спим.

Не казвайте: утре ще почнем голямото,
днес да спечелим пари за прехраната.
Не казвайте: утре да бъдем честни,
днес тихичко
ще се проврем…
Носете си новите дрехи, момчета,
ходейки падаме,
сънувайки мрем.

Не казвайте: утре с вик на площада
ще кажа истината, после – на клада!
На клада, но утре. А днес потърпете,
днес се налага
да премълчим…
Носете си новите дрехи, момчета –
падаме, както ходим,
умираме, както спим!

—Стефан Цанев


Живее се така, сякаш животът е вечен
и той Е , всъщност  Mr. Green

 Heart Eyes
Виж целия пост
# 601
  Всяко нещо, което погледнем или док оето се докоснем иска нашата енергия и сърцето ни изцяло.
Времето е относително и безмерно. Когато се сетя за това успявам да свърша всичко, което съм пожелала  Simple Smile . Защо ли го забравям понякога. Разбира се от СТРАХА, че ще изпусна нещо  Sad
Виж целия пост
# 602
Едно от обясненията на физиците за това поведение на частиците, е че те са просто различни изгледи на едно цяло, в друго измерение.

Трудно ми е да мисля, непознавайки въпросното друго измерение. Но асоциирах с това, че и в нашето ограничено от сетивата ни измерение, всяко Аз си има различни изгледи, различни цветове, различни проявления.

Добро развитие има в протестиращите.  Grinning Наистина е лесно само да се отрича без никаква идея. Специално българинът е много склонен да отрича, дори позитивните неща. А идеи липсват. Надежда - още повече, особено в пасивните хора, а те са май множко.

От доста време си мисля, Amber, че отговорите за всичко е Любовта. Wink


esme_bolgerHug това е едно от любимите ми стихотворения!

Да, животът Е вечен!  Grinning Но не в това тяло и не с това съзнание. Ако целият ни живот, такива, каквито сме сега, премине, както се изразява майка ми, - от едната на другата кълка....  Sickпроиграваме шанса си да постигнем нещо, по-точно да изживеем нещо. Да усетим магията на енергията вътре в себе си. Да проявим и получим любовта.  Да разберем, че сме нещо повече от парче мускули и органи... И най-вече - да му се порадваме на този живот, но не на чашка и мезе, а от сърце.
Бях чела, че когато смъртта наближи и човек се обърне назад в годините... Ако тогава той не види нищо съществено, през което е преминал - значи е проиграл живота си.  А животът има толкова възможности за изживяване! Всеки ден, всеки миг може да ни достави изживяване, дори ако то е тъга.

Представете си само пет години, в които ежедневно се зареждаме с енергия, което ни позволява да видим и усетим неща, които в противен случай са невъзможни, невидими, неосезаеми... Сещам се в момента за едно стихотворение на Камелия Кондова - Това е вече повод за живот!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 603
  Всяко нещо, което погледнем или док оето се докоснем иска нашата енергия и сърцето ни изцяло.


Да, това аз го усещам като потапяне. Потапяйки се във всяко нещо - го изживяваме. На повърхността нищо не се изживява и нищо не се запомня.

С времето напоследък имам разминаване, но си знам причината. Поизпразнен резервоар Sunglasses

Днес прочетох нещо приятно:

Любовта няма да те направи силен.
~ Трябва да си силен преди да започнеш да обичаш!


Ето оттук:
http://www.pozitivnoto.info/search/label/%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D1%8 … D0%B5%D1%82%D0%BE


А за любителите на рецепти -

http://www.pozitivnoto.info/search/label/%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B … D0%BF%D1%82%D0%B8

Щастлив ден! Heart Eyes
Виж целия пост
# 604
Нещо интересно, на което сега попаднах по повод наближаващия Свети Валентин:

Британският математик Питер Бейкус, от университета в град Варвик е намерил формулата на любовта. 31-годишният математик е изчислил, че шансовете човек да намери своята истинска половинка е 1: 285 хиляди. Своите изчисления ученият е представил в дисертация, съобщава френският вестник "Юн минют".
Математическите изчисления на Бейкус са изключително сериозни и се базират на уравнението на астрофизика Франк Дрейк, което позволява, изхождайки от няколко предположения да се определят броя на високоразвитите цивилизация в нашата галактика.

Търсейки своята формула, математикът е изчислил, че от 30 млн. представителки на нежния пол, живеещи във Великобритания, само 26 могат да бъдат негови истински спътници в живота. /БЛИЦ
Виж целия пост
# 605

Времето е относително и безмерно. Когато се сетя за това успявам да свърша всичко, което съм пожелала  Simple Smile . Защо ли го забравям понякога. Разбира се от СТРАХА, че ще изпусна нещо  Sad



Поста ти ме подсети за една хубава статия която бях чела преди време, ето я  Hug Slow Living - Да живеем качествено, но по-бавно Peace
има и още една но пусто не мога да я открия  Crazy


Виж целия пост
# 606

Времето е относително и безмерно. Когато се сетя за това успявам да свърша всичко, което съм пожелала  Simple Smile . Защо ли го забравям понякога. Разбира се от СТРАХА, че ще изпусна нещо  Sad
Поста ти ме подсети за една хубава статия която бях чела преди време, ето я  Hug Slow Living - Да живеем качествено, но по-бавно Peace
има и още една но пусто не мога да я открия  Crazy

Desss, точно върху това размишлявах тази сутрин крачейки към офиса. Забързани хора ме разминаваха, някои тичешком, други пушейки, трети посръбвайки сутрешните кафета по пътя, четвърти говорейки по мобилните. И всички устремени нанякъде се носеха с висока скорост.
Мислех си, защо бързаме толкова? С времето ли се надбягваме непрекъснато? Времето ли е победител в тази надпревара? Какво ли му пука на времето за нас, сигурно ни гледа отстрани и се чуди на лудостта ни. Е, ако изобщо съществува де  Wink

Животът е най-хубав, най-смислен, когато се поспреш и обуздаеш мига като го обгърнеш с внимание и вложиш искричка любов.  Hug
 
Виж целия пост
# 607

Мислех си, защо бързаме толкова?
За къде ли сме се забързали толкова нали  Thinking....към края   Mr. Green

как звучи само ам    Sunglasses



Животът е най-хубав, най-смислен, когато се поспреш и обуздаеш мига като го обгърнеш с внимание и вложиш искричка любов.  Hug
 
Hug

Виж целия пост
# 608

Математическите изчисления на Бейкус са изключително сериозни и се базират на уравнението на астрофизика Франк Дрейк, което позволява, изхождайки от няколко предположения да се определят броя на високоразвитите цивилизация в нашата галактика.

  Тя формулата на Дрейк, доколокото си спомням беше произведение на вероятности . Но доколкото ние правим вероятностите реалност, процента може да стане 100  Simple Smile
Виж целия пост
# 609
Цитат
Желанието за забавяне не е нищо друго, освен радикална критика към забързания начин на живот. Днес ние разглеждаме времето през призмата на печалбата и загубата. То се е превърнало в търговски обект. Но ако си припомним, че животът ни е определен интервал от време, не е ли настъпил моментът да се опитаме да прекараме поне една малка част от него така, както ни се иска? Да му се насладим без финансови изчисления, просто да го изживеем?

 Peace

fastuche, може би не се надбягваме с времето, а с всички задачки, които сме поели или са ни възложили. И които разбира се ни отнемат времето.

Животът е най-хубав, най-смислен, когато се поспреш и обуздаеш мига като го обгърнеш с внимание и вложиш искричка любов.  Hug

 smile3521


Desss , филмът, който си постнала преди дни, ми напомни за Разговори с Бога. Дори учените се питат Защо Бог (Светлината, Вселената...)  не е успял да създаде само добро?
Е, аз пък се питам: Дали ние хората не можем да създадем повече добро?(особено, ако спрем да си мислим кое е добро и кое - зло Mr. Green)


Amber, това "ние правим вероятностите реалност" ми е болна тема от известно време. Нещо ми убягва и не мога да разбера кое точно. Не става дума за физическия прочит на израза, а за чисто житейския. Доколко в живота си превръщаме вероятностите, мечтите, желанията - в реалност? Колко хора успяват? Защо единици успяват, а много други - не? ...и още от този сорт. newsm12
Виж целия пост
# 610
tonimar



Desss , филмът, който си постнала преди дни, ми напомни за Разговори с Бога. Дори учените се питат Защо Бог (Светлината, Вселената...)  не е успял да създаде само добро?
Е, аз пък се питам: Дали ние хората не можем да създадем повече добро?(особено, ако спрем да си мислим кое е добро и кое - зло Mr. Green)




Аз  съм убедена, че Бог или енергията/ или който каквото и име да даде/ е създал само добро, за да изрази себе си. Убедена съм, че във всеки я има искрата любов, просто всеки от нас като аспект на Цялото я отразява по различен начин, за да изрази себе си. За мен няма лошо, просто приемам хората такива, каквито са. Всеки има право на своята истина, защото живее в своята илюзия. Аз мога да приема нещо за 'лошо', защото го пречупвам през своята призма, през моя си поглед за нещата и живота- но, това не означава, че е 'лошо'. Приемай хората, такива, каквито са и тогава не боли и не виждаш лошото... Просто знаеш, че човека живее и реагира по този начин, защото така е избрал, защото има право на опитност- да го изживее точно по този начин. А, кой казва кое е добро и кое лошо? Кой казва кое е правилно и кое грешно? Няма правилно и грешно- имаме свободната воля да създаваме и творим с мисълта си, да го проявим в живота си. Как бихме видели кое е 'добро', ако не е отразено с нещо малко по-различно- 'лошото'. Как бихме усетили разликата? Как сме разбрали 'доброто', с какво сме го сравнили , за да го оценим? И когато си зададеш тези въпроси разбираш, че във всяко създадено нещо от другия има смисъл- опитност или пък, за да се огледаш като огледало. В крайна сметка всеки от нас е наше огледало. Защо ще ме докосва нещо, ако аз не го познавам? Коя струна ще докосне в мен? И знаеш, че това, което виждаш отвън го притежаваш и ти самия. Защото сме Едно Цяло- което има дадено право да се изрази по свой си начин. Един диамант, чийто фасети блестят със собствена красота и отразяват отново същия този цял диамант. Защото Всичко е Едно. И зная, че около мен има много аспекти на това Цяло, които са се проявили в моя живот и аз съм привлякал, за да докоснат нещо в мен.
Виж целия пост
# 611
  Не мисля, че няма добро и зло. Наистина ние сме критерия и критерия е субективен. но точно този поляритет дава възможност да протича искрата енергия, която задейства процесите. Всеки отразява по различен начин действителността и поставя този поляритет в различни точки. Има същества, в които света се е свил само до собственото им тяло, енергията се задейства при болка и удоволствие на физическо ниво. Доколкото границите са много стеснени и тези същества реагират много бързо и ефективно.  Mr. Green 
   Всичко е едно, но енергията както пламъка търси посока. Човекът задава посоката с отношението  и избора  си.

   
Виж целия пост
# 612
Честит Свети Валентин!  Heart Eyes

Честит Трифон Зарезан!
  Misc Baby Bottle ( Mr. Green)


Много ми харесаха постовете ви! Мисля, че от чист човешки план, има добро и зло. Погледнато по-философски, от Вселенски план - зло няма; има само някои прояви, както Дани ги е назовала - опитности. Дори във филма на Desss се посочва, че Хитлер е действал според своя Бог правилно...
Но ако в ежедневието си се замисляме за злото - му даваме енергия и то става все по-осезаемо, дори да е само плод на нашите илюзии, на нашите призми.
"Да спи зло под камък", както казват старите хора!

Желая ви една влюбена, изпълнена с незабравими емоции неделя!  Hug

Наздраве и на любов!  newsm51
Виж целия пост
# 613
Честит Свети Валентин!  Heart Eyes

Честит Трифон Зарезан!
  Misc Baby Bottle ( Mr. Green)


Hug

Днес е и ден за прошка  Hug
Неделя Сиропустна т.е. Сирни Заговезни или Прощална неделя

Виж целия пост
# 614
Честит празник на всички !  Simple Smile

Да, tonimar разбрала си ме, говорим за сингулярност и дуалност  Heart Eyes
Нека по-често мислим от гледна точка на сингулярността, за да бъдем щастливи и радостни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия