Частни ДГ София 2

  • 100 133
  • 774
# 390
С тази разлика,че Светлина не е лицензирана градина,а е поредния детски център,който миналата година лицензира предучилищната си група,защото иначе нямат право да имат такава.!!!

като почнете с тези лицензи и не осъзнавате колко сте смешни Laughing
"лицензираните" градини с какво са повече от една макар и нелицензирана градина като "Светлина" (дори не съм сигурна, че е вярно това!), където учителите и интензивната програма (както образователната, така и забавната) превъзхожда голяма част от градините в София изобщо.
дори не съм се интересувала дали имат лиценз, когато записвах сина ми, това ми е бил последния проблем. отивам, говоря с всички, разглеждам, задавам си хилядите въпроси, поставям си изискванията и всичко се приема. ако не ми харесва нещо - мога да кажа какво е то и да разчитам, че ще се вземе предвид. детето ми расте щастливо, умно и възпитано. е, какво да искам повече?
"страшен кеф"е да си легнеш вечер успокоена, че детето ти учи в градина с "лиценз", па каква и ще да е иначе тя.
Виж целия пост
# 391
Aurora, без лиценз най-малкото не могат да издават легитимни свидетелства за завършени предучилищни класове.
Виж целия пост
# 392
Ами просто е- нелицензираните "омайват" с екстри-занимания, които нямат нищо общо с предучилищната подготовка. И като се отиде в І-ви клас, детето закъсва. Освен това за постъпване в у-ще се иска определен документ! Е, тези нелицензираните нямат право да ги издават!
Виж целия пост
# 393
Aurora, без лиценз най-малкото не могат да издават легитимни свидетелства за завършени предучилищни класове.

моят син в момента е предучилищна там, попитах специално днес, имат си лиценз!

отровка, радвам се, че го "омайват" с екстри-занимания, а пък аз за "закъсването" грижи не бера, развива се чудесно детето ми.

въобще тези генерализации на база личен опит в тази градина ли са или на принципа "чул-недочул"?
Виж целия пост
# 394
Aurora, без лиценз най-малкото не могат да издават легитимни свидетелства за завършени предучилищни класове.

моят син в момента е предучилищна там, попитах специално днес, имат си лиценз!

отровка, радвам се, че го "омайват" с екстри-занимания, а пък аз за "закъсването" грижи не бера, развива се чудесно детето ми.

въобще тези генерализации на база личен опит в тази градина ли са или на принципа "чул-недочул"?
Е, като има лиценз градината, за какво са всичките тези писания за градините без такъв?
Виж целия пост
# 395
Ели, защото е тъпо да се тиражира един лъжлив слух. една майка попита за градината - отговорих й. защото имам дете, което започна 3та година да учи там. но всеки път, когато някой попита за тази градина 2-3 жени (предимно анонимни) се впускат да обясняват как градината няма лиценз.
на мен ми е все едно дали някой ще избере тази градина, не съм на процент да я рекламирам, но и лъжливо поднесената информация ме дразни.

и да, до онзи ден не знаех има ли лиценз, няма ли, защото не ми е било супер важно. но провокирана тук най-сетне се сетих да питам за прословутия лиценз.

знам, че доста деца продължават след това в началното училище на "Светлина" (което вероятно ще направим и ние) и през ум не ми е минало, че не е лицензирано. а то е! да не се впусне някой пак да словоблудства Peace


както и да е, идеята ми да пиша беше съвсем друга.
Виж целия пост
# 396
Какъв документ се иска за постъпване в училище?  newsm78 А децата, които не са ходили на детска градина откъде ще го вземат? Ако са били с гледачка?

Това Кенгуру е симпатично, за лятото може да пробваме, някой има ли дете там? Виждам, че не пише нищо за храна, но има кухня, дали се носи храна или се плаща отделно? И трите програми са по три дни седмично, знаете ли дали има всекидневно занимания и каква е цената тогава? Или да пиша мейл да разпитам, ако никой няма представа.  Simple Smile

Срещали ли сте някакви отзиви за Детска Градина Брайт  newsm78

А това е прекрасно, моето дете тук ходи в Уолдорфска градина. Ти имаш ли представа къде точно в Бояна е тази? На мен ми е малко далече, но май няма много избор с Уолдорф и Монтесори...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 397
Какъв документ се иска за постъпване в училище?  newsm78 А децата, които не са ходили на детска градина откъде ще го вземат? Ако са били с гледачка?
У нас предучилищната е задължителна (не се признава домашното обучение и съответно няма начин да си с гледачка в къщи)- вече от 5 г на децата.
Може да се кара в градината или в училище. Иска се документ, че детето успешно ги е завършило, за да продължи в първи клас, точно както, ако иска да продължи във втори трябва да е завършило първи.
Виж целия пост
# 398
Но и да няма такъв документ, училището е задължително и не могат да откажат да вземат детето. Wink
Просто няма да е в желаното училище най-вероятно, а в това, в което има места.
Виж целия пост
# 399
Имам предложение - тази тема "има ли лиценз, няма ли?" отдавна е нищена. Всички родители интересуващи се от ЧДГ са на ясно и сами си решават.Ако започнем препирни ще стане караница и с нищо няма да сме си полезни! Та, предлагам да се върнем на темата - конкретни отзиви и съвети за конкретни ЧДГ.Още повече, че иде пролет, време за постъпване на градина след грипавата зима! Peace
Виж целия пост
# 400
Благодаря за разяснението. Не знаех, че сега предучилищна е в детските градини, та затова. По мое време беше в училището.  newsm78
Виж целия пост
# 401
Какъв документ се иска за постъпване в училище?  newsm78 А децата, които не са ходили на детска градина откъде ще го вземат? Ако са били с гледачка?

Това Кенгуру е симпатично, за лятото може да пробваме, някой има ли дете там? Виждам, че не пише нищо за храна, но има кухня, дали се носи храна или се плаща отделно? И трите програми са по три дни седмично, знаете ли дали има всекидневно занимания и каква е цената тогава? Или да пиша мейл да разпитам, ако никой няма представа.  Simple Smile

Срещали ли сте някакви отзиви за Детска Градина Брайт  newsm78

А това е прекрасно, моето дете тук ходи в Уолдорфска градина. Ти имаш ли представа къде точно в Бояна е тази? На мен ми е малко далече, но май няма много избор с Уолдорф и Монтесори...  Rolling Eyes


Здравейте, нова съм тук, но винаги съм чела форума. Интересуват ме същите въпроси - особено за тази детска градина BRIGHT - не видях сайт, само рекламната страница, определено ми харесва на снимките! Цени, къде в Бояна е?

А за Кенгуро - намерих сайта и не ми стана ясно дали Езиков Център или градина.... и български ли е езикът вътре или англ.... защо се нарича - австралийска- ...изобщо .. интересуват ме подробности

Благодаря  Simple Smile
а сега ще Ви дочета...отначало..... Sunglasses
Виж целия пост
# 402
BRIGHT ми дадоха цена 450 евро на месец, без транспорт, за Шел Бояна са някъде, и за храна нищо не ми отговориха. Crazy Кенгуруто и аз чакам някой да каже градина ли е, що ли.  newsm78
Виж целия пост
# 403
Кенгуру си е регистрирана като детска градина,обаче нямам лични впечатления.Трябва да се разгледа на место и да се пита.
Виж целия пост
# 404
BRIGHT ми дадоха цена 450 евро на месец, без транспорт, за Шел Бояна са някъде, и за храна нищо не ми отговориха. Crazy

Много скъпо! Ново заведение, без традиции, без транспорт и без храна и на майната си, и в сравнение с други частни градини, ми се вижда твърде скъпо.
Аз ако избирам в този ценови диапазон, бих се ориентирала към старите доказано реномирани заведения с традиции като Френския лицей, Италианския лицей, градината към Англо-американското училище AAS (води класацията с най-астрономическа цена) и т.н. (изброих напосоки).

А някой посетил ли е тази градина "Брайт", съществува ли, има ли деца там, изобщо отговаря ли на рекламата? Че напоследък много се нароиха мераклии, които мислят, че най-лесния бизнес е този да направиш частна детска градина, но 99% от тях до 1 година остават в историята като никому неизвестни провалили се проекти. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия