Частни ДГ София 2

  • 100 136
  • 774
# 435
Лeни , правилно си ме разбрала.  Peace Кажи кои са градините със собствен транспорт, това би било чудесно.  Simple Smile Що се отнася до нивото английски, дори и да си говорят на български през част от времето, аз ще продължа с английския вкъщи, та това за няколко месеца едва ли ще е проблем.  Peace
Виж целия пост
# 436
Лeни, ако тенденцията е семейството да заминава в чужбина, тогава е друго и е най-подходящо именно такова у-ще/градина. Аз пиша за другите деца, тези които ще си учат в Б-я. И дали им харесва образователната система, или -не, се налага да се съобразят.
Това с байрачетата не го приемам! Това е реалността!
Виж целия пост
# 437
Soleil тази, за кято аз попитах преди време е с немски език "Германи". Все още нее съм отишла на място да видя, но и аз не бързам ! Simple Smile
Виж целия пост
# 438
Simplyaven, аз също отдавна търся чуждоезична детска градина-оказа се, че от езиците от които се интересувам има само с английски /дори бях пуснала тема/. Лично аз си харесах www.ecosunflowerkids.com, но за мое съжаление нямат места и ще ме включат в списъка едва за догодина...но все пак може да им се обадиш. Не работят по МОН, но това за мен не е притеснение на този етап. Друг недостатък за мен е, че са недостижими без кола /както съм аз../
Имам хубави впечатления и от www.cosmos-kids.org -също е англоезична и то с преподаватели native speakers. Директорката е много интелигентен млад човек и ми допадна. Но уви за мен отново транспорта е голям проблем и са ми много далеч. /нямат транспорт/

Ще се радвам, ако споделиш мнение за тези или за други - аз продължавам да търся....
За момента намерих компромисен вариант-посещаваме 1-2 места със занимания през седмицата,а в неделя ходим на английска детска група за игра,която се води от англичанка - начален педагог с диплома от Кембридж. Учителката също е майка на малко дете,което е в групата. Хубаво е, а и така детето общува с native speakers.Те са www.ecokidsclub.weebly.com
В най-лошия случай, ще го запиша на българска детска градина догодина и събота-неделя ще посещаваме тях...
Виж целия пост
# 439
KaliKali, а защо не провериш и Фънки Мънки: http://funkymonkey.bg/ ? Дъщеря ми я посещава и съм много доволна. Имат занимания при англичанка, както и англоговорящи деца. Не съм се интересувала доколко английския е застъпен, тъй като изчуването на езика не ми е било приоритет, а и дъщеря ми е малка и не говори много (въпреки, че често вмъква по някоя и друга английска думичка, или пеее и рецитира на английски).
 Soleil*, не знам дали има градина с обучение изцяло на немски език. Голямата ми дъщеря посещаваше Увекинд - впечетленията ми са много добри. Въпреки че от 2 години учи само английски, си спомня доста думички. Атмосферата беше много приятна, спазваха немските обичаи и празници..
Виж целия пост
# 440
KaliKali , аз впечатления никакви нямама, защото съм в Канада и едва от тази година замислям по-дълъг престой в БГ. Написах вече, че моят син е Уолдорф възпитаник и за мен би бил идеален варианта, в който не излиза от системата, предвид и бъдещо училище, а такива Уолдорф има навсякъде по света, но... Цената на тази в Бояна е доста височка.  Rolling Eyes

Нямам друг проблем със записването и в българо-говоряща градина, аз така и така английския вкъщи ще го поддържам. Повече ме вълнуват методите, защото с тези в повечето държавни няма как да се разберем.  Laughing Пък и места няма, тъй че не е опция.

Благодаря за линковете, ще прегледам всичко. А за "101 защо" имате ли отзиви и наблюдения? Тя пък е точно зад блока ни в Борово...  newsm78
Виж целия пост
# 441
Във Валдорфската градина Златно зрънце какъв език се изучава? Въобще някаква актуална информация за цени, места и условия някои има ли?
Виж целия пост
# 442
Simplyaven,напълно разбирам.Ние сме в БГ в момента и затова чуждия език ми е важен. Ние също говорим активно /най-вече играем/ с детето на авглийски и той разбира всичко и тн. По принцип, аз също се заинтригувах от Валдрофската детска градина в Драгалевци /Бояна?/ Много ми хареса това, което прочетох и начина и заниманията с децата. После изчетох дискусии във форума и се опитах да науча максимално от интернет за Рудолф Щайнер. Все още не съм се отказала и от този вариант и ще съм благодарна, ако разкажеш повече впечатления за детската градина и системата при Вас.
Нужно ли е да си последовател на Р. Щайнер, за да посещава детето такава градина - в смисъл - застъпена ли е духовната част в заниманията, каква е ползата, която виждаш за развитието на детето при този начин на водене на занятия и преподаване и тн
Виж целия пост
# 443
KaliKali, а защо не провериш и Фънки Мънки: http://funkymonkey.bg/ ? Дъщеря ми я посещава и съм много доволна. Имат занимания при англичанка, както и англоговорящи деца. Не съм се интересувала доколко английския е застъпен, тъй като изчуването на езика не ми е било приоритет, а и дъщеря ми е малка и не говори много (въпреки, че често вмъква по някоя и друга английска думичка, или пеее и рецитира на английски).
 Soleil*, не знам дали има градина с обучение изцяло на немски език. Голямата ми дъщеря посещаваше Увекинд - впечетленията ми са много добри. Въпреки че от 2 години учи само английски, си спомня доста думички. Атмосферата беше много приятна, спазваха немските обичаи и празници..

Лекси, мелси за линка. Съвсем наскоро и аз чих за тази градина, но още не съм я проверила. Ще имам предвид. Можеш ли да споделишзи повече информация - цени, впечатления и тн. Езикът на комуникация български /със занятия и на англ/ ли е или е изцяло англоговоряща.
Има ли много дечица и тн
Виж целия пост
# 444
Нужно ли е да си последовател на Р. Щайнер, за да посещава детето такава градина - в смисъл - застъпена ли е духовната част в заниманията, каква е ползата, която виждаш за развитието на детето при този начин на водене на занятия и преподаване и тн


Категорично не. То не би било и законно, в смисъл, че дискриминацията на принцип вярвания/религия е противозаконна. По същия начин, по който мога да го заяпиша и в католическо училище и никой няма право да ми откаже, независимо каква религия изповядвам аз (отделно дали е добре за детето). Та, неговата градина е в едно частно училище ето тук: http://waldorfacademy.org/early-years/daycare/ За съжаление няма много снимки, може би в галерията, не ми се търсят сега.

Уолдорф си има принципи - те са описани там - следват се циклите на природата, по този начин децата по-лесно свикват с режима, в същото време е много свободно - примерно, ако синът ми не е гладен в 12, в 13 часа винаги може да получи нещо или сам да си вземе от хладилника; обстановката е домашна - къща с кухня, баня, спални и т.н. Заниманията са само с естествени материали, никаква шумотевица, лампи и звуци на играчките и тем подобни. Пеят, апликират, прекарват страшно много време на двора, садят, гледат цветя, събират листа и ядки, учителките са длъжни да се занимават със занаяти - плетат, шият, бродират, тоест целта е израстване в една напълно домашна, кротка среда, следяща времената в природата. Най-общо казано. А училището, доколкото се заинтересувах за по-нататък, мен лично ме привлича с това, че там се отдава голямо значение на индивидуалния талант на детето и на това се отделя много време. Но е скъпо, все пак са частни училища.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 445
Благодаря ти за отговора. Звучи ми много добре-аз самата се стремя да го гледам така. Разбира се - тук във форума бях прочела много коментари за религиозната насоченост и тн... и те ме озадачиха /това, че не е застъпен чужд език също ме възпря/, но не са ме отказали напълно. Аз самата не съм наясно с духовната част и естествено не бих искала детето да е въвлечено в нещо, с което аз не съм запозната, но ако тя се проявява само в такова възпитание и отношение към децата - то много ми харесва. Отдавна ли я посещавате, познаваш ли деца - ученици от Валдрофско училище- интересно ми е какви израстват децата от там /чета, че са много артистични и интуитивни, че се залага на развитието на творчеството и талантите, но програмата в училище е доста различна от всичко тук.. /
Виж целия пост
# 446
О, да, синът ми е там вече повече от година. Познавам и деца от горните класове, на мен градината ми беше препоръчана от познат родител на гимназистка там. Много, много ми харесва.

Тази градина Златно зрънце е наполовина по-евтина от градината в Бояна и ми звучи чудесно. Обаче защо нямат транспорт, като ги правят в предградията!  Rolling Eyes Аз ще им поша един мейл по-късно днес да попитам за транспорт има ли опции... А на онези в Бояна ще им върна мейла с уточнение, че цената им е по-висока от тази в Торонто, тъй че да посмалят малко.  Whistling
Виж целия пост
# 447
Пак да придвижа темата напред.... явно в Младост проблема с частните ясли е голям, а за държавните - местата малко...
Все пак дори и да нямат двор и да са в апартамент - ще се радвам да препоръчате.
Предварително благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 448
Аз зная само за Златно зрънце, поне до преди година това беше единствената с Валдрофска педагогика. Не знаех, че има и в Бояна... би ли могла да ми пратиш линк - само за информация, тъй като това, което казваш не ми звучи добре ...
Транспорт в Златно зрънце уви няма- поне така ми отговориха когато им писах, а на мен са ми много далеч - мисля, че  са се преместили от по - удобно място в Драгалевци на доста отдалечено на картата място...
и се преподава се само на български, но .. това както казах, може вече да се компенсира
Виж целия пост
# 449
В Бояна е Bright - на предишната страница е линка (или най-много по-предишната).  Peace Но цената е 450 евро на месец - не го пише в сайта, отговориха ми на запитване.  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия