Частни ДГ София 2

  • 100 133
  • 774
# 465
Не е лоша идеята, може да се включа за каузата. Grinning
Виж целия пост
# 466
Аз също търся хубава детска градина в районите около бул. България - Борово, Гоце Делчев, Манастирски ливади, Белите брези, Стрелбище ...  Simple Smile и тн - с кола съм и мога да се предвижа в този участък.


Ние сме в детска градина "Пролет" и след 7 март освобождаваме едно място  Simple Smile Ето сайт http://www.prolet2006.com/ . Ако те интересува нещо - на разположение съм.
Виж целия пост
# 467
Satriani, мерси за линка. Може ли повече инфо за ДЦ Пролет - в блок ли е, има ли градинал какви са таксите. вие доволни ли сте. виждам,че е с лиценз... изобщо колкото повече лични впечатления - по - добре! Simple Smileмерси предварително
Виж целия пост
# 468
Аз също търся хубава детска градина в районите около бул. България - Борово, Гоце Делчев, Манастирски ливади, Белите брези, Стрелбище ...  Simple Smile и тн - с кола съм и мога да се предвижа в този участък.

Синът ми беше до скоро в "Детство мое" в Стрелбище. Ето и техния сайт.
Виж целия пост
# 469
Satriani, мерси за линка. Може ли повече инфо за ДЦ Пролет - в блок ли е, има ли градинал какви са таксите. вие доволни ли сте. виждам,че е с лиценз... изобщо колкото повече лични впечатления - по - добре! Simple Smileмерси предварително
Разбира се. Когато започнах да търся градина през декември 2009 един от най-важните критерии беше таксата и работното време. Разбира се, не бях склонна да правя компромис с важни неща, но попаднах на частни градини, които имаха такса около 550-600 лева, а не предлагаха елементарни занимания. В детска градина Пролет според мен е намарен баланса между предлагани условия и такса. Градината е на партерен етаж от нова кооперация в затворен комплекс. Първоначално ползваха градината във вътрешния двор, но живущите недоволстваха и градината си построи детска площадка непосредствено до кооперацията. В момента таксата е 420 лева. Много ме устройва работното време - от 7 до 19 ч. Много съм доволна от програмата и учебниците, по които ги занимават. Макар че на моменти ми се струва, че се престарават, предпочитам да стимулират детето ми да се развива. Директорката на градината е изключително мила и приятна жена, както и другите учителки. Често организират интересни събития, включително и за родителите - например посещаваме театър, докато те гледат децата ни  Grinning - това беше страхотно. Наскоро ходиха на ски училище, което беше страхотно изживяване за моя малък начинаещ скиор. Допълнителните дейности са английски, танци, йога, тенис, плуване, рисуване, а отскоро по мое предложение и логопед Rolling Eyes
Напускаме градината, защото се връщаме в Бургас (урааааа!), но това е нещото, което на мен лично много ще ми липсва.
Разбира се, ако си настроена критично и търсиш във всеки един детайл нередности, със сигурност ще намериш. Аз не съм от майките, които много много се притесняват и досаждат - спокойна съм, че детето ми е в сигурни ръце и се доверявам.
Виж целия пост
# 470
Satriani , много ми харесва твоята теория.Умерена и на човек ,който хем не прави компромис със сериозните неща, хем не държи на дреболии и не капризничи. И вярно е, че търсиш ли нещо лошо, никога и от нищо няма да си доволен!
Виж целия пост
# 471
Satriani , много ми харесва твоята теория.Умерена и на човек ,който хем не прави компромис със сериозните неща, хем не държи на дреболии и не капризничи. И вярно е, че търсиш ли нещо лошо, никога и от нищо няма да си доволен!
Благодаря ти, отровка! Blush
Виж целия пост
# 472
Синът ми беше до скоро в "Детство мое" в Стрелбище. Ето и техния сайт.
Много хубави мебели имат, изненадаан съм. Какви са ти впечатленията и защо вече не сте там?
Виж целия пост
# 473
     Дъщеря ми също посещава ЧДГ Пролет. Много съм доволна от промените , които наблюдавам в поведениетой и колко много неща е научила. Ходи от октомври 2010г. Само да уточня раб. време на градината е от 7.30 часа до 19.00ч. Много внимателен екип от учителки.
Виж целия пост
# 474
Много хубави мебели имат, изненадаан съм. Какви са ти впечатленията и защо вече не сте там?
Да, много е приятна и нова обстановката! Синът ми вече не е там, защото го приеха в държавна градина, а и в групата останаха само по-малки дечица. Впечатленията ми са много добри, но за нас таксата беше малко висока /покрай бебето доходите се промениха... Sad/. Грижат се добре за децата, с желание и внимание. Групата беше максимум 10 деца. Друго, ако те интересува, съм насреща.
Виж целия пост
# 475
Olive,   bouquet

Момичета, а колко от вас са ползвали градински транспорт за по-малки деца? Гледам Пролет имат, което за мен е просто прекрасно, само се чудя колани, столчета... Законът спазва ли се? Защото, вичко се случва все пак.  Rolling Eyes

Тез хора от Кенгуру не са ми отговорили още за целоседмична грижа. Програмите в сайта им са за по три дни и цената е 350 лева (според сайта). какво се случва обаче при петдневна грижа?  newsm78

Сега като чета сайтовете на разните градини, ми изниква и друг въпрос: допълнителните занимания задължителни ли са? Защото имам чувството, че на някои места май ги набутват като допълнителен разход и реално таксата става доста по-висока. Например, При Баба , където също има транспорт и изглежда добре, обявената цена в сайта е 210 евро - 420 лева. Обаче из форума срещам все мнения на мами (стари, де) за цени от 600 нагоре... И се чудя, те ли са избрали допълнителни занимания за тази цена или някак тихомълком допълнителното се оказва задължително. Защото ми се струва невероятно транспортът да е 200 лева, ама знам ли.  newsm78
Виж целия пост
# 476
И мен ме интересува това за заниманията. И какво правят децата, които не са избрали да ходят на тях.
Транспортът може и 200 лв да е. От едната градина ми отговориха 12лв на ден, което е 264лв за 22 работни дни.
Виж целия пост
# 477
Olive,   bouquet

Момичета, а колко от вас са ползвали градински транспорт за по-малки деца? Гледам Пролет имат, което за мен е просто прекрасно, само се чудя колани, столчета... Законът спазва ли се? Защото, вичко се случва все пак.  Rolling Eyes

Транспортът е 8 лева на ден в двете посоки. Аз съм го използвала само 3-4 дни, докато колата ни беше на ремонт. Имат столчета и ги закопчават с колани - това е за детска градина Пролет.
Допълнителните занимания в никакъв случай не са задължителни. Аз съм записала детето си само на английски и логопед. На йога например не е записан, но учителките ми казаха, че реално всички дечица гледат и участват, защото било интересно. И е така, защото моето детенце е научило доста пози и ми разказва какво правят.
Виж целия пост
# 478
Mного ти благодаря! Ще включа и Пролет в списъка, значи.   bouquet

Soleil* , брех тоз транспорт!  Laughing Май с таксита по-евтино ще ми излезе или общо взето същото в съседните квартали.  Laughing
Виж целия пост
# 479
Здравейте от още една мама тьрсеща повече инфо за пред-училища с немски. Знам че много е писано, просто ми е трудно да сумирам всички мнения и то бьрзо. Става вьпрос за Увекинд, Дойче Шуле в Горна баня и Виктор Юго. немското кьм посолството мисля че ще е доста стресиращо за дете което не говори езика, а и още се бори с бьлгарският:) но може би греша?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия