Частни ДГ София 2

  • 100 136
  • 774
# 495
Има Камелини Монтесори в района на Изток, виж в сайта им за контакти, но не зная дали има места.
Виж целия пост
# 496
Има Камелини Монтесори в района на Изток, виж в сайта им за контакти, но не зная дали има места.


Разгледах сайта. Харесва ми, но пише че се намират в младост и в лозенец.
Виж целия пост
# 497
Има Камелини Монтесори в Изток, в голяма хубава къща на кръстовището на ул. Чехов и ул. Жолио Кюри това е между спирката на метрото Жолио Кюри и Плиска, посока Плиска отдясно, в началото на улицата Чехов, хубава червеникава къща с висока ограда. Ходих там преди Нова година, ново, хубаво, много ми хареса Жени Пирянкова като излъчване и я наблюдавах как се държи с децата - много приятно впечатление. Ако ви е удобно там обади се и си уговори среща с нея и отиди на място, ако нямат места, да те включат в списък. На мен там ми е много далече. Не знам защо не са го сложили в сайта си.
Виж целия пост
# 498
Bora вече е отговорила. Simple Smile
Виж целия пост
# 499
Има ли някъде страница или имейл на Монтесори в Изток? Само тел. намерих, но никой не вдига.
Виж целия пост
# 500
Монтесори педагогиката е добра, но не и след 5-годишна възраст.След това детето трябва да се адаптира към стандартната педагогическа система , за да му е по-лесно в І-ви клас. Иначе се получава объркван, което за детето не е удачно.Как в ПК детето "ще се занимава с каквото пожелае" или няма да има режим и дисциплина. Е, не считам, че монтесори концепцията се налага 1:1, а и по-добре. Но е хубаво когато детето стане в предучилищна възраст, да е на ясно с това какво го очаква.
Виж целия пост
# 501
Привет, записвам се да следя, макар че изборът май вече е направен - сина ми е включен в списъка на чакащите за Камелини Монтесори на Богатица. Бяхме там в Деня на отворените врати и си тръгнах почти с крила Simple Smile Мисля, че на това място ще получи правилните послания от възрастните и правилните модели на поведение - това ми е най-важно.

Притеснява ме отчасти момента с извеждането навън - до Южния парк ходят хванати за въженце, но не си спомням по какъв маршрут минават. Олив, можеш ли да помогнеш с тази информация? Hug
Ако е по Богатица - кофти. Понеже улицата е ужасно натоварена, хипер разбита, практически без тротоари, отделно дето е стръмна, макар, че с последното се свиква Simple Smile

Другото, което не мога да си избия от главата, въпреки аргументираните опровержения от много страни е, какво ако не му е интересно да нанизва мъниста и да мести бобчета сам самичък часове наред. Какво ако просто иска да си играе в компанията на друго дете "на доктори" например?... И това за отношението на Монтесори системата към фантазиите. Примерно питах трябва ли децата да ползват материалите само по предназначение, какво ако искат да ги използват, за да направят нещо извън рамката. Понеже колко точно пъти ще ти е интересно да сложиш различни цилиндри в правилните по размер отвори, преди да ти писне окончателно...
В К.М. ми казаха, че нямало смисъл да се използват по различен начин от заложения, понеже децата сами ще видят, че нищо не можело да се постигне така... Ама аз съм на друго мнение Rolling Eyes Утехата ми е, че се предполага да е само половин ден - 6 часа на градина и после ще правим у дома, онова което не е правено в градината Simple Smile

Отделно от това - за останалите частни градини. В тях пък ме притеснява възпитателната концепция (да не се бърка с "образователната концепция"). Родителите назад в темата казват "доволен съм от еди-коя-си градина". Но какво значи това? Примерно в една от частните градини, в която ходих на посещение жената много си играеше с децата, беше мила и любезна, обаче също така мило и любезно им казваше "бъди послушен" или "май ставаш непослушен" или им казваше "нееее, моля те?" без да обясни какви са последиците ако не се направи дадено нещо... За мен това е възпитание единствено в послушание (а не в отговорност и възможност да вземаш сам решения), което традиционно е разпространено и обичано в БГ струва ми се. Т.е. ако един родител в къщи така възпитава детето си и в градината вижда аналогичен модел на поведение защо да не е доволен?... Моето опасение е, че ако един педагог не е специално обучен, а е "продукт" само на БГ образователната система и на обществото ни, може би и в другите частни градини горе-долу така стоят нещата? Понеже у нас няма традиции в това детето да бъде третирано като пълноправна личност, която има право от обяснения и право на индивидуалност, дали и по другите частни градини не ги учат да "са послушни" и да уеднаквяват знанията и възможностите им, за да се работи с тях по-лесно в група? Т.е. това просто някой да е мил с детето ми не ми е достатъчно... Искам целенасочено да се работи за предаване и усвояване на правилните и адекватните модели на поведение...
Отделно според галериите на сайтовете на разните частни градини оставам с впечатление, че там пък няма никакви образователни и самообразователни играчки... и че кухнята е нездравословна...
Това са опасения, не са твърдения, подчертавам Simple Smile И предпочитам да не съм права в случая Wink

Въпрос - в "нормалните" частни градини децата оставят ли се през деня каквото им се прави в момента или всички са с общ режим?

Виж целия пост
# 502
Stelfy Докато не опиташ лично няма как да знаеш коя градина става, за съжаление. Другото неприятно е, че дори да намериш градина, в която възпитанието отговаря на твоите разбирания има разни родителски навици, на които няма как да не станеш заложник. Например, воденето на болни деца в градините, нежеланието да се пускат носни секрети и прочее изследвания, изолираното да се лекува и тн. Та и в перфектната градина, ако не ти се ще детето да ходи болно и да пие лекарствата преди тръгване, въобще не си представям как реално ще ходи. Ако някой е открил такъв начин ще съм радостна да го сподели и мен ме интересува. 

ПП Безопасността при разходките от Монтесори в Лозенец ме притесни и мен. Колкото и да ме уверяват, че е ок ми изглежда прекалено рисковано за толкова на брой и възраст деца. За секунди стават белите.
Виж целия пост
# 503
....Олив, можеш ли да помогнеш с тази информация? Hug
Ако е по Богатица - кофти. Понеже улицата е ужасно натоварена, хипер разбита, практически без тротоари, отделно дето е стръмна, макар, че с последното се свиква Simple Smile ...
Факт, градината е на ужасно неудобно място, не ми се говори как всяка сутрин паркирам наблизо и стигаме дотам... Мисля, че тръгват надолу /към Спартак/ и свиват по първата вляво - една улица без настилка, с много дупки, оттам, в края й, има стълбички за парка.
Виж целия пост
# 504
Да, това именно е Богатица..........Кошмарно, много небезопасно е Sad
А относно болестите - има ли редовно болести и в К.М. както в другите градини? Thinking
Виж целия пост
# 505
Не зная как е в другите градини, дъщеря ми досега е боледувала /за 1 г./ няколко пъти - първите 1-2 месеца беше почти постоянно болна, имам чувството, че прихвана де що има и хвърчи там като вирус - хрема, после разстройство, после пак хрема, после конюктивит... После чат-пат някоя хрема, единственото сериозно боледуване беше около Коледа, когато пи за първи път антибиотик. Според мен в началото задължително се разболяват, заради стреса от всичко ново, но после се стабилизират нещата. Но детето ми е сравнително здраво, както писах, за първи път пи антибиотик на почти 4 г., освен хрема и разстройство от друго досега не е боледувало. Видимо болни деца се връщат, ако вдигнат температура или се появи разстройство, също звънят веднага да отидеш да си вземеш детето, но според мен всички останали деца вече са контактни преди да се изявят симптомите и вече е въпрос на имунитет /или нещо незнайно  Simple Smile/ кое ще оцелее и кое ще се разболее.
Виж целия пост
# 506
Мерси за информацията Hug
Виж целия пост
# 507
Най- вече, Olive, е и на представата на майката за това какво е болест. Постоянната хрема не е здраве, а най- често нещо бактериално, но повечето родители не си правят труда да изследват, лекуват и прочее. При вас в градината повечето деца са с  постоянна хрема, нали? Wink Такава от типа на "носа тече от студа, от топлината" и тн.
Виж целия пост
# 508
Не, не, нямам предвид, че е здрава, когато има хрема - това си е вирус /сигурна съм, защото не е имала от онези зелени сополи, а съвсем бистър секрет, който за 1-2 дни вкъщи отшумява/. И при такива симптоми лично аз я спирам, за да не стане по-зле. Всъщност повечето от децата не са с хрема там, лично аз много се взирам и гледам сутрин децата дали са хремави или кашлят. Аз не вярвам в градинските постоянни сополи, защото 3 г. съм имала вкъщи дете без хрема, и за мен не е здрава с хрема.
Вчера 3 майки толкова лошо изгледахме един баща /новичък/ с детенце, което кашляше ужасяващо, и 2 от нас попитахме - "ама той откога кашля така? а вие водихте ли го на лекар? ама не звучи добре..", че той се изнесе скоропостижно с детето, като смотолеви, че не било кашляло, ама сега се разкашляло и ще го заведе на лекар веднага. Детето после не е идвало на градина.
Виж целия пост
# 509
Момичета, не успях да изчета всичко, но намерих притеснения, сходни на моите по различни теми. Тъй като в момента оглеждам за ясли, имам подозрения, че тези неща, които ги разказват директорките собственички не се случват на практика. Имате ли подобни опасения? Как разбирате, че наистина през деня се занимават с децата по начина, който описват. В някои от местата, които посетих, ми казваха какъв е персоналът, а на практика, във времето, в което трябваше да са там всички тези гледачки...нямаше никой.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия