Лещи за очи -2

  • 99 802
  • 745
# 510
Аз също пробвах PureVision, но ми бяха много твърди (въпреки, че "ориентираната" продавачка в оптиката ме убеждаваше, че са с 58% водно съдържание). Затова минах на Кларити - също са силикон хидро-гел, но с по - високо водно съдържание и определено комфорта е по - голям. Ето тази са и не са по -скъпи от тези на БиЛ.
http://www.cmi-bg.com/bg/products/main_1/14
Извинявам се ако е коментирано вече.  Peace
Виж целия пост
# 511
Снощи си поръчах Пюр Вижън и разтвор Реню Peace Днес сутринта ми ги доставиха и от няколко часа съм с тях Crazy Бях забравила колко е готино да си без очила:) Отвреме-навреме ми се замрежва погледа, но помня, че и миналия път беша така и отмина с времето..Сега с тези лещи мога да си позволя една нощ напр. да остана с тях без да ги свалям?
Виж целия пост
# 512
Момичета аз от няколо години нося лещи, но след една инфекция се почна едно ходене по мъките- каквито и лещи да си взема, все ми се зачервяват очите, все ми пари и ми драска. Колкото и да изчаквам и да си ходя с очила, после като ги сложа са добре 2-3 дена и после пак ми се зачервяват очите и драскат.Някакви идеи какво да пробвам или да ми препоръчате добър очен лекар?
Виж целия пост
# 513
Здравейте,искам да попитам за мнение.Не знам дали сте го коментирали преди,а и не ми се чете цялата тема...Та въпроса ми е следния:Имам астигматизъм и късогледство,ходя с очила,но от известно време се колебая дали да не си сложа лещи,някой ползвал ли е астигматични лещи,какви цени са горе-долу,наистина ли изправят астигматизма и дразнят ли на о4ите и какви лещи да си взема:едномесечни,тримесечни,годишни.Не съм ходила още на преглед,но първо искам да чуя няколко мнения дали си струват лещите,за да знам какво да правя.Благодаря предварително.  bouquet
Виж целия пост
# 514
...Имам астигматизъм и късогледство,ходя с очила,но от известно време се колебая дали да не си сложа лещи,някой ползвал ли е астигматични лещи,какви цени са горе-долу,наистина ли изправят астигматизма и дразнят ли на о4ите и какви лещи да си взема:едномесечни,тримесечни,годишни.Не съм ходила още на преглед... 
Като не си ходила на преглед откъде знаеш, че имаш астигматизъм и късогледство?
Виж целия пост
# 515
...Имам астигматизъм и късогледство,ходя с очила,но от известно време се колебая дали да не си сложа лещи,някой ползвал ли е астигматични лещи,какви цени са горе-долу,наистина ли изправят астигматизма и дразнят ли на о4ите и какви лещи да си взема:едномесечни,тримесечни,годишни.Не съм ходила още на преглед... 
Като не си ходила на преглед откъде знаеш, че имаш астигматизъм и късогледство?

е как от къде знае,тя е написала,че ходи с очила  Simple Smile
Виж целия пост
# 516

Като не си ходила на преглед откъде знаеш, че имаш астигматизъм и късогледство?
[/quote]
Много ясно че съм ходила на преглед,имах впредвид преглед ,за да ми изпишат лещи.
Виж целия пост
# 517

Като не си ходила на преглед откъде знаеш, че имаш астигматизъм и късогледство?
Много ясно че съм ходила на преглед,имах впредвид преглед ,за да ми изпишат лещи.
[/quote]



Аз така дълги години отлгах да опитам с лещи. От близо полвин година съм с тях и съжалявам, че не опитах по-рано... Е пърите слагания и махания бяха голям зор, имах чувството, че няма да свикна, но вече мога да ги махам и без огледало  Wink
а по въпроса с астигматизма и аз имам в малка степен на едното око, но е малко и нямам нужда от твърди лещи (които се ползват при астигматизъм) с меките си виждам перфектно.
Виж целия пост
# 518
Носила съм твърди лещи(тогава нямаше меки все още) и не е чак толкова зле.Вярно,че  меките е много по-добре,но като няма накъде Confused
Помня един неприятен момент с тях.Беше '94 световното(била съм на 12г) и съм забравила,че съм с лещите на очите и просто си разтърках окото.Резултата беше надраскана роговица или нещо такова и 2 дни на тъмно,защото ако излезех на светло просто не виждах от сълзенето.
Сега си взех някакви за 20лв. за един месец.Мислех разтвора да е на Рену,но ми препоръчаха Нова Софт 60мл. 6 лв. и съм доволна от него.
Купих си и еднодневни да ги пробвам.2лв за брой.
Виж целия пост
# 519
не мога да си позволя 1-дневни - много пари струват: 2лещи на ден по 2 лева по 30 дни-> 120 лв
а пък има и по 4 лв де, ама ....
Виж целия пост
# 520
Взех ги просто да ги пробвам,но не съм доволна.
В края на деня много трудно ги махнах,сякаш бяха залепнали за окото ми.Поизплаших се. Confused
Виж целия пост
# 521
Интересува ме в какво се изразява разликата за лещи Мултилекон, които са 42 % и за такива, които са 55 % ?
Виж целия пост
# 522
ВЪПРОС към хората, носещи български лещи:
и аз като много други мразя промените, но се питам Simple Smile като не може да намерите бг лещи, които сте носили преди, защо не пробвате и с небългарски с приблизително едно и също съсдържание на вода; пък и току виж са ви по-удобни
Виж целия пост
# 523
ВЪПРОС към хората, носещи български лещи:
и аз като много други мразя промените, но се питам Simple Smile като не може да намерите бг лещи, които сте носили преди, защо не пробвате и с небългарски с приблизително едно и също съсдържание на вода; пък и току виж са ви по-удобни

Различни са. Новите са много тънки и меки. Съвсем друго е усещането. И с тях ще свикнем, но си е неудобство  Sad. А и тези на Мултилекон не се сменят на месец  Wink. Издържат по 1 година без проблем.
Виж целия пост
# 524
споделете нещо за разтворите до сега само реню съм ползвала никой друг мисля да пробвам някой друг препоръчайте ми
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия