Идеи за Бизнес 3

  • 97 294
  • 605
# 270
И ако имате стока за мен,свиркайте Heart Eyes
Виж целия пост
# 271
Да вземем да си спретнем един клуб и да събираме енергия и хъс!
Ще сме като масонки hahaha
Виж целия пост
# 272
Идеята ти е много добра впрочем, чак аз се замислих  Mr. Green
Ама нямам ресурс сега де.
Но е много добра  Peace
Виж целия пост
# 273
Идеята ти е много добра впрочем, чак аз се замислих  Mr. Green
Ама нямам ресурс сега де.
Но е много добра  Peace


Така го мисля,че вложението ми да е минимално,да не споменавам,че ще ми се смеете,но идеите ми са...ехе....и желанието...дори си мисля за верига такива из градовете,нещата ще се събират,ще се качват на сайта и ако някои хареса нещо в магазина примерно във Търново,от Русе се праща и обратно  bouquet ми защо пък да не си мечтая,човек трябва да има големи мечти,трябв ада вярва и да гори в тях,да ги следва!
Виж целия пост
# 274
Нито знам какво е продавано, нито каква е концепцията, но да определяш бизнеса си като безумно занимание, само по себе си говори колко със сърце си го правил.
Именно, не знаеш!!!
Така, че недей да правиш изводи кое колко ми е било на сърце! Колкото и огромно желание да имаш все идва деня, в който трябва да се плаща наема и вноската по кредита! Като гледам от пишещите тук малко споделят личния си опит, повечето си плямпат е така, колкото да са в темата.
Споделих как е било при мен, но не за да  правиш изводи какво съм вложила, защото съм вложила и желание и сърце /толкова огромно, че да си напусна работата и да зарежа престижна професия/,  а и пари доста - лични спестявания+заем от приятел+кредит!!!

Надявам се, че след 6 месеца момичето, което ще отваря магазин наистина да е доволно и да е имала късмета и успеха бизнеса да й потръгне.  И разбира се да не съм права относно търговията в момента, но все пак съм реалист, а и съм минала по този път!!!

ПС. Като "безумно занимание" имах предвид кибичинето по 12 часа на ден между четири  стени. Особено, ако си свикнал  по-динамично  да си прекарваш времето през деня. Съжалявам ги продавачките, честно.
Виж целия пост
# 275
Маргало честито и от мен !!!
Само се чудех щом за продажба на дрехи втора употреба се иска разрешение от ХЕИ, и се правят проврки за дезинфекция, в случая с оказиона как стоят нещата. Проверявала ли си за това  newsm78
И още един въпроа Към по-разбиращите-Когато едно помещение е използвано за магазин за хранителни стоки, трябва ли да се прави някаква пререгистрация или нещо такова за да стане магазин за дрехи  newsm78
Виж целия пост
# 276
да, трябва
Виж целия пост
# 277
Да вземем да си спретнем един клуб и да събираме енергия и хъс!
Ще сме като масонки hahaha

Ами аз от тук се "захранвам". Иначе от Русе съм , сега само баба живее там, не съм си ходила отдавна, ако реша нещо-ще ти направя лична "ревизия".
Виж целия пост
# 278
Да вземем да си спретнем един клуб и да събираме енергия и хъс!
Ще сме като масонки hahaha

Ами аз от тук се "захранвам". Иначе от Русе съм , сега само баба живее там, не съм си ходила отдавна, ако реша нещо-ще ти направя лична "ревизия".

 Laughing

И аз съм от Русе! Вчера подадох документи за регистрация на фирма, след няколко дни се надявам да излезе решението. Виждам, че русенки са много дейни и идейни, браво момичета! Успех желая на всички  Hug

Маргало, както изглежда ще имаме много близки ЕИК-та  Wink Само че предмета на дейност на фирмите е доста различен, но пък ако ти трябва дружка за обсъждане на проблемите в бизнеса, ще се радвам да можем да си споделяме и помагаме  Grinning
Виж целия пост
# 279
С най-голямо удоволствие!
Ще ти пратя тел. си на лични и ще пием кафе някой път,ако желаеш ми прати и твоят:-)
Виж целия пост
# 280
Здравейте, странно ми е малко да пиша в тази тема но все пак... да спотеля какво ми хрумна, това е по скоро идея за допълнителен доход  Whistling
Имам апартамент на центъра на Варна, на партерен етаж, лесно достъпен. Предсавлява 2 еднакво големи стаи + санитарен възел. Та замислих се, че в този апартамент може да се инвестира и да се превърне във фризьорски и козметичен салон. Да се вложат пари и се направи луксозно, по изисквания, да се наеме интериорен дизайнер, да се оборудва и тн- пълен комплект.
И тъй като аз нищо не разбирам от фризьорство, да го давам под наем на примерно 2 фризьорки, 1 маникюристка и 1 козметичка, милля че мястото е достатъчно... така те работят за себе си и всяка плаща наем (250-300 лв), а аз имам допънителен доход  Laughing
Как ви се струва, а   Simple Smile свалете ме сега на земята хихи
Виж целия пост
# 281
Здравейте, странно ми е малко да пиша в тази тема но все пак... да спотеля какво ми хрумна, това е по скоро идея за допълнителен доход  Whistling
Имам апартамент на центъра на Варна, на партерен етаж, лесно достъпен. Предсавлява 2 еднакво големи стаи + санитарен възел. Та замислих се, че в този апартамент може да се инвестира и да се превърне във фризьорски и козметичен салон. Да се вложат пари и се направи луксозно, по изисквания, да се наеме интериорен дизайнер, да се оборудва и тн- пълен комплект.
И тъй като аз нищо не разбирам от фризьорство, да го давам под наем на примерно 2 фризьорки, 1 маникюристка и 1 козметичка, милля че мястото е достатъчно... така те работят за себе си и всяка плаща наем (250-300 лв), а аз имам допънителен доход  Laughing
Как ви се струва, а   Simple Smile свалете ме сега на земята хихи

Сега ще те сваля на земята.  Mr. Green Имам позната фризьорка и от нея знам много работи. Недей да го даваш под наем, а си наеми фризьорките на процент или на заплата.Така ще изкараш 10 пъти повече от наема.
Виж целия пост
# 282
Да и това си го мислех между другото Simple Smile
Просто това е идея, за която е нужно доста сериозно проучване, а тъй като за момента нямам финансовата възможност за да започна нещо, има доста подробности които не съм обмискила, като смяна на статут, регистриране на фирма, реклама и т.н...общо взето все неща от които не разбирам  Laughing Ама ще го направя някой ден дай боже
Виж целия пост
# 283
shhht.secret, много хубаво си се сетила, че един имот може да носи приходи. Радвай се, че го имаш и го използвай пълноценно. Най-хубавият е бизнес е да притежаваш имоти, които да ти носят пари и да живееш спокойно.  Simple Smile

За фризорския салон - трябва ти архитект, който да направи план на помещението и да се регистрира в общината. Трябват ти две мивки /разходи за водопроводчик/, трябва да мине ХЕИ и пожарна. Също и да си на патент. По принцип обзавеждането е скъпо - само един добър педикюрен стол е над 1000лв., така че инвестицията е голяма. А да работят на % за теб е по-изгодно, но ти трябват хора, които идват с клиентелата си, иначе докато я наберат може и да си дълго време на загуба. Прецени си възможностите. Ако не можеш - дай апартамента под наем за офис и пак ще имаш приходи, макар и по-малки. 
Виж целия пост
# 284
shhht.secret, много хубаво си се сетила, че един имот може да носи приходи. Радвай се, че го имаш и го използвай пълноценно. Най-хубавият е бизнес е да притежаваш имоти, които да ти носят пари и да живееш спокойно.  Simple Smile

За фризорския салон - трябва ти архитект, който да направи план на помещението и да се регистрира в общината. Трябват ти две мивки /разходи за водопроводчик/, трябва да мине ХЕИ и пожарна. Също и да си на патент. По принцип обзавеждането е скъпо - само един добър педикюрен стол е над 1000лв., така че инвестицията е голяма. А да работят на % за теб е по-изгодно, но ти трябват хора, които идват с клиентелата си, иначе докато я наберат може и да си дълго време на загуба. Прецени си възможностите. Ако не можеш - дай апартамента под наем за офис и пак ще имаш приходи, макар и по-малки. 
Под наем съм го давала и ако щеш вярвай наемът беше 350 лв...Принципно си мисля, че инвестицията не би трябвало да навишава 20 000 лв, защото имота е в добро състояние, дори има изводи за мивки...но че е рисковано съм съгласна, не знам дали ако се окаже, че трябва да се вложат повече от 25000 бих рискувала
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия