Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Кога и как да въведа риба в диетата на детето си, ако трябва да я готвя?
Как мога да избера прясна риба за детето си, без да купувам пастърва от развъдник?
Може ли консумацията на овесена каша да причини алергична реакция?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Кога и как да въведа риба в диетата на детето си, ако трябва да я готвя?
Рибата може да бъде въведена в диетата на детето около 8-10 месеца, като се започне с по-малко мазна риба като хек, треска, мерлуза, пангасиус, пастърва и калкан. След първата година могат да се въведат всички бели риби, шаран, сьомга , скумрия и тон. Препоръчително е да избягватe риба меч , акула и консервирана риба тон. Ако трябва да готвите риба за детето си, можете да започнете с по-леки риби като хек, треска, мерлуза или пангасиус и постепенно въведете по-мазни риби като шаран. Избягвайте риби като риба меч, акула , консервирана скумрия и консервирана риба тон. Когато въвеждате риба в диетата на детето си, можете да го правите 1-2 пъти седмично според препоръките на педиатър и традициите.
-
Как мога да избера прясна риба за детето си, без да купувам пастърва от развъдник?
-
Може ли консумацията на овесена каша да причини алергична реакция?
-
Какви са препоръките за въвеждане на нови храни, подходящи храни и комбиниране на храни при захранване на бебета?
-
Какви са препоръките за въвеждане на глутен в диетата на бебето?
И като си почиваме ще въведа и тиквичка, и пащърнак, и броколи.. 
Аз тези пюренца от чисто месо на Сънвал не съм ги срещала. Намерих такива на Хип, но трудно. Днес дадох 1 лъж. пуешко, смесено с моркови - не даде вид да го е усетила даже
Ще опитам да направя сокче по начина, който си ми описала
. В месните добавки обикновенно има оризово нишесте. За това писах, че трябва да си въвела ориза, ако ще ползваш такива пюрета. Ще обиколя утре, в други ден за месните на Сънвал и ако ги открия ще пиша. Месните на Хип не ги харесвам, защото имат добавена сол.
. В паузата между две меса, може да въвеждаш нови плодове и зеленчуци
Така, както го разбирам аз: почивка=не се въвежда друг вид месо; почива се от вече въведения; може да се въвеждат зеленчуци/плодове/каши. С други думи по време на почивката никакво месо не се дава. Ако греша, моля някой да ме поправи.
. Май ще трябва някой вече минал по тоя път да се включи и да даде съвет, да не оцапам работата другата седмица като почна захранването с месото


