Бременност и миома

  • 5 875
  • 28
# 15
Само моя пост е различен, но в никакъв случай не искам да те плаша.В началото на бременността ми откриха два миомни възела -единия от които на предна стена.И двата се увеличаваха, но моята гинеколожка ,която смея да твърдя е невероятен специалист и съм и много благодарна ме уверяваше че вероятно няма да попречат на бременността и раждането.Имала е много такива случаи.Родих сина си в 7- ми месец със секцио и по време на операцията ми откриха трета миома-доста голяма.Това е вероятната причина детето  да се роди два месеца по-рано.Естествено потърсих обяснение и получих такова.Матката при всяка жена има различна разтегливост , както и максимална степен на разтегливост.Калоян е вървял едро бебе(2100 г в 31 г.с.-толкова се роди)и миомите нарастват и в един момент моята матка няма накъде повече да се разтяга и започва да контрахира, т.е иска да се освободи от плода -предизвиква се раждане.Разбира се решихме да не мъчим малкия с нормално раждане.Какво изживях покрай него само аз си знам, но слава богу вече всичко е в историята.След раждането миомите се смалиха , но следващата ми бременност ще трябва да е отново планирана.6 месеца преди да започнем с опитите за бебче ще ми бъдат слагани някакви инжекции за допълнително намаляване на възлите.Аз обикновено се информирам внимателно за всичко , което се случва с мен и по принцип, но в този случай нямам желание да се ровя и задълбочавам-каото дойде време за бебче -тогава.Дълго се чудих дали да ти разкажа за моя случай и пак казвам аз съм частен сучай-възможно е да е друга причината за преждевременно раждане, аз имам и запушена тръба и извънматочна и други фактори може би са повлияли, т.е причината може да е комплексна-така че ти си знаеш -переодично наблюдение, пазене и всичко ще е наред.Желая ти лека и безпроблемна бременност. Simple Smile
Виж целия пост
# 16
И аз имам миомни възли бяха 3 от които 1 доста голям.  При раждането ми отстраниха 1 възел а другите 2 останаха тъй като не бяха големи и не пречат. Не се притеснявай просто трябва малко повече да се пазиш  и да се наблюдава по-често. Пожелавам ти леко бременеене и раждане
Виж целия пост
# 17
Съвременният метод за лечение(неоперативен),който още не се прилага в Б-я се състои именно в спиране притока на кръв към миомата,в следствие на което тя изсъхва.Т.н. емболизация на маточните артерии.Та има връзка с "кръвохраненето"...
Виж целия пост
# 18
Съвременният метод за лечение(неоперативен),който още не се прилага в Б-я се състои именно в спиране притока на кръв към миомата,в следствие на което тя изсъхва.Т.н. емболизация на маточните артерии.Та има връзка с "кръвохраненето"...

Легендата е, че се храни с менструална кръв, иначе за "кръвохраненето" като цяло - да, то цялото ни тяло зависи от това Simple Smile
Виж целия пост
# 19
Нормално е миомите да нарастват по време на бременност (така ми откриха моята при предната бременност), заради наличието на хормони, а и цялата област "нараства" и се кръвоснабдява повече (не че се храни с кръв). Потенциална опасност при раждане може да има, ако са на такова място (близо до шийката на матката) или са много големи.

Моята миома намаля драстично след първата бременност, после имах един епизод с много обилно кървене, за който си мислех, че се е спукала, ама не - още си е там. Расте и с тази бременност, седи си, лекарите не мислят, че ще пречи на раждането (първият път родих вагинално, готвя се и втория път да е така).

Ако са те прегледали на ултразвука и са казали, че не е много голяма и не е на място, близо до шийката, нямаш причини за притеснение!  Peace
Виж целия пост
# 20
Съвременният метод за лечение(неоперативен),който още не се прилага в Б-я се състои именно в спиране притока на кръв към миомата,в следствие на което тя изсъхва.Т.н. емболизация на маточните артерии.Та има връзка с "кръвохраненето"...


Със сигурност растежът им има връзка с цикъла, затова някои лекари изписват противозачатъчни, за спиране на цикъла.
Виж целия пост
# 21
Искам да попитам - а някое момиче дали е пило някаква билка за миомата по време на бременност? И коя е тя? На мен ми препоръчаха билката - Турта. Дали мога да я пия? newsm78
Виж целия пост
# 22
Според мен е най-добре нищо да не пиеш, билките може и да не са безвредни за бебето.
Чувала съм за алое и невен, че имат добър ефект за намаляването на миомите, но със сигурност са неща, които не са подходящи по време на бременност и кърмене.
Спокойно, не я мисли толкова, остави доки да я следи и ако има нужда(стискам палци да няма такава), той да каже какво да правиш!  Hug
Виж целия пост
# 23
На мен докторката ми откри една малка миома преди 7-8 месеца. Сега съм бременна в 4-ти месец и поне досега не се е увеличила, стои си кротко, а бебчо расте  Laughing
Виж целия пост
# 24
Искам да попитам - а някое момиче дали е пило някаква билка за миомата по време на бременност? И коя е тя? На мен ми препоръчаха билката - Турта. Дали мога да я пия? newsm78

Аз не бих рискувала с билки.А и всички положителни резултати от прием на такива билки са спорни,не е доказана връзката между билките и намалянето на миомата.Не се притеснявай,всичко ще е наред.
Виж целия пост
# 25
Mame.аз бях същоо като теб и на ФМ ме посъветваха да се следи и,че най-вероятно с раждането може и да изчезне и така  и стана Party
Успех и дано всичко е добре и при теб! Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 26
Здравейте, мами!Сега съм в края на 16 г.с. и при последната консултация ми казаха,че имам и миома.Останах  шокирана ,за 1-ви път чувах  за бременност и миома едновременно. newsm78 EmbarassedИмам 2-ве нормални изкарани бременности и ,затова ми дойде като гръм от ясно небе.Но както казват трябва да се сблъкаш,за да разбереш.Докторката каза,че е с размери ,колкото пин-понг топче и въпреки ,че ме е гледала вече 3 пъти не се е видяло досега.А има и още нещо!Доста ме наболява това място, където се намира .Сега ме вика след 2 седм. за да види дали расте.Иначе бебо си расте и е вече е доста активен в корема.Доста инфо изчетах,и реши да се отърся от всички мрачни мисли.Каквото ни е драснато. Praynig
Виж целия пост
# 27
Имах и аз една!
По-голяма от твоята...до колкото разбрах важно е къде е и НАКЪДЕ расте...моята растеше в посока противоположна на матката, затова нямаше проблем!!! А и хормоните на бременността ако не я намалят ще спрат поне растежа...докато си бременна! Peace
Виж целия пост
# 28
shtastlivata тя моята е от дясно на матката встрани от пъпа ми. Praynig Док каза ,че нищо не можем да направим само да я наблюдаваме,и ако расте на лекарства. Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия