Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 6

  • 49 008
  • 829
# 15
Привет и от нас,ние заминахме на вилата че в тая гадна София направо се задушаваме поне лятото да сме извън нея,не ми се мисли какво ще правим зимата не ходим  на детска и направо не знам................Относно хомеопатията и аз да кажа нещо миналата година ни лекува док.Михаелов пиехме по една дузина лекарства бях си направила схема за да не забрава нещо защото на ден се събираха около 10 и така около 6 месеца като имахме и контролни прегледи след 6 месец свършихме в болница с много тежък пристъп дори беше в интензивният сектор 3 дни,нямам нищо против този вид лечение док.Михаелов наистина имаше огромното желание да ни помогне но уви........за мен хомеопатията би имала ефект при деца който нямат  сериозно заболяване един вид за укрепване на имунната система но не бих повторила грешката да спра всички лекарства които вземаме и да останем на хомеопатия лекарства,така мисля аз поне при нас не даде ефект.
Виж целия пост
# 16
Здравейте на всички.Само да кажа че вчера взехме Сингюлера и доплатихме около 14лв.От аптека Санита
Виж целия пост
# 17
Онзи ден сложихме ваксина на Симона, вчера времето рязко се смени и днес тя кашля до повръщане с онзи метален отенък в кашлицата. Confused Почнах веднага инхалации с Вентолин и се е успокоила бързо! Не че не знаете, ама да си споделя, че сърцето ми е свито на топка....
Виж целия пост
# 18
Съжалявам Ним. Коя ваксина сложихте?   Аз съм убедена че нашите проблеми се отключиха след слагане на ваксина ДТК. След това и слагаха тази ваксина ббез коклюшният компонент. При Тетраксина на 6г. пак имахме проблеми. Последно сложих преди месец ваксина за Хепатит А, с нея не сме имали проблем.
Виж целия пост
# 19
Ним,съжалявам че пак кашляте,стискам палци по бързо да се оправи и да не се влошите.Merychery според мен и при нас се получи така,когато беше на 1год 2м сложихме ДТК и се почнаха проблемите,само че при него се получи доста голямо усложнение изпадна в кома за около час,с оток на мозъка,след консултация на 4км при доц.Божинова в самото заключение което даде тя си пише че е добре да се изчака следваща ваксинация,и така вече 3 год,но да ти кажа аз не бързам да му ги слагаме с док.Илиева се разбрахме да ги сложихме на 7год. не е проблем тои е изпуснал 2 от ваксините,на нас също ни казаха за коклюша че не трябва да слагаме,но ние и без това ще отложим ваксината за по нататък
Виж целия пост
# 20
Сложихме Хепатит А, ама е реваксинация.  Thinking Може и от времето да е.... Знам ли. Сега е по-зле от сутринта. Баща й я води на лекар, тя само е потвърдила лечението ми и е казала, ако стане много зле, да ходим в детското отделение да й бият урбазон. Дано не се стига до там! Praynig
Виж целия пост
# 21
През нощта Симона беше по-зле докъм 2 и после дишането почна да се нормализира и тя заспа дълбоко и спкойно!  Whistling Тази сутрин излязох, преди да стане, но баща й ми докладва, че и будна изглежда вече по-добре и май най-трудното мина и този път!  Whistling Ще правим инхалации и днес, но вече остава отхрачването по-важният момент.

Снощи бяхме излезли да пием бира с едни съседи и тяхното дете (с 1 година по-голямо от моето) в един момент заяви "Симона, ти дишаш като баба ми Здравка!" и да ви кажа нож ми прониза сърцето! То детето не е виновно, откровено е, чува я, че диша тежко и това е, ама мен ми секна и бира, и глътка и всичко!  Confused

Успешен ден на всички и никакви болести! Naughty
Виж целия пост
# 22
Ним, стискам палци Симонка да се оправи бързо! Що се отнася до коментарите, не им обръщай внимание, несъобразителни хора колкото щеш! Лошото е, че детето чува коментарите! Поздрави  Hug
Виж целия пост
# 23
Цоп и в новата тема,аз съм наникъде с бягането по телка Sad.
На 14-ти чакам да ми издадът документ от спешния ни център с датите и процедурите правени на Алекс там.От там отивам да рева на шефката на детско отделение за етапна епикриза,много се притеснявам че точно тя ще ме отреже.
Скоро майка ми и се моли за документи за племенника ми който е вече на 15 с много тежка форма на астма и им трябваха за да влезе в едно училище в Добрич,резна ги....казала им че успеха му е Ок и да се опита да влезе без тия превилегии newsm78.Майка ми беше много разочарована,сега иде моя ред да ме забият в земята Embarassed.От там би трябвало на 24-26 да подам молбата и всичко останало и да чакам датата за телка Embarassed

много здраве на всички   Hug  bouquet
Виж целия пост
# 24
Ним, не дей да мислиш глупости. Нещата ще се оправят, децата са откровени. Това не е причина ти да си тъжна. Аз никога не съм се натъжавала от такива неща, напротив обяснявам защо е така. Единствено преди години влезнах в спор с една от госпожите в детската градина защо след като детето ми е болно и с ТЕЛК ходи на градина а не си я гледам в къщи. Но забележките и в никакъв случай не ме засегнаха, напротив.. Така че горе главата.... Hug
Виж целия пост
# 25
marychery, права си, естествено! Трябваше просто да му обясня на детето нещо елементарно като за неговата възраст, но аз незнайно защо се сковах и не можах и дума да обеля. Наясно съм, че то е направило коментара за дишането на Симона, както би направило коментар, че "онази кола е синя" - то не влага тази емоция и този смисъл, който аз влагам, просто констатира някакъв факт и след минута го забравя.
Виж целия пост
# 26
Ним гледай по - леко на нещата. Аз винаги съм говорила с лекота за проблемите при децата ми, може би и затова не ме засягат чуждите коментари. Преди 2години, когато отидохме наморе ако ти кажа каква картинка бяхме - - Мария с ужасна хрема, със зелени сополи, поради наличие на хронична стрептококова инфекция, кашляща зверски със всички видове инхалатори, на вторият ден получи огромен оток на челото, и до ден днесшен не знаеме от какво, предположи се че е алергичен, но замалко да отнесе едно рязане в Бургаската болница.. Минко също сополив, целият пъпчив  - нахапан от някакви бълхи. Той е алергичен и при него излизат пъпки със седмици и куцащ защото тогава направи и първата сериозна криза с артрита. е Представи си как ни гледаха хората. Да ти кажа, хич и не ме е интересувало. Ние си изкарахме суперска почивка, кефихме се че сме в отпуски. Децата си растат, минават през различни трудносто. Прото се успокой. Знам колко е трудно, как се страхуваш от поредният пристъп, но имам чувството че аз вече и се бях изтренирала как да реагирам дори и без да мисля Hug
Виж целия пост
# 27
 Stop
Виж целия пост
# 28
Цоп и ние в новата темичка Mr. Green,дано са ни здрави децата Praynig

На нас ни спряха Сингулара за летния сезон,а Флексотита го давам 2х1 впр.
Та по-този повод имам един въпрос;
Възможно ли е да започне да кашля,от както не взима Сингулер?Не много често,но все пак я има скапаната кашлица Confused
До преди това нямахме такива проблеми,освен ако не е болен.
 Hug на всички
Виж целия пост
# 29
Напълно е възможно след като сте спрели синголера да кашляте.Да не те плаша но на мой познати детенцето след като спряха  син. за през лятото получи много силен пристъп и бяха в болница .сутринта е бил със прозрачни сополи следобед вече пристъп.Преди това не е имал пристъп от 3г.Пожелавам ви при вас да не е така.Моята Хриси  не е спирала сингулера1г.4м.имаме и инхалатор Екобек100 за и намалих дозите който бяха 3 пъти по 2 впръсквания намалих ги постепенно и много бавно бяхме стигнали до 1 път /с по2 впръсквания/на вечер опита да го спра напълно но след 2 дена започна да кашля сутрин и вечер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия